Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valaki adna nekem tanácsot a...

Valaki adna nekem tanácsot a helyes döntéshez?

Figyelt kérdés

2 problémám is van.

1. Apámmal megromlott a kapcsolatom ezért a ruháimat, cuccaimat odaadja a testvéreim barátnőinek. Én nem otthon lakok most hanem egy munkás szállón messze az otthontól. Nagyon ideges lettem rá, hogy hogy van képe a cuccaim közt turkálni és gyakorlatilag kirakni engem. Mit tegyek? Viseljem el vagy lépjek fel ellene?

2. A párom nagyon zárkózott, azt hittem idővel feloldódik, de 1 év együttlét után se hajlandó feltétel nélkül megnyílni nekem csak szex után. Gyakorlatilag bármit el tudnék érni nála szexel, de nem akarok. Nem beszélget velem a gondjairól vagy nagyon ritkán. Igazából az érzéseimmel sem foglalkozik és teljesen közömbös ha pl sírni lát. Lehet, hogy nem szeret? csak azért kellek neki? Hiányzik a lelkizés, őszinteség, nyíltság a kapcsolatunkból. Hiába próbálok vele beszélni egyik fülén be másikon ki. Hogyan oldjam meg a problémákat? Vagy hagyjam az egészet és vessek véget a kapcsolatnak úgy, hogy nem próbáltam meg mindent az együtt maradásért?


2012. dec. 27. 02:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

1. Beszélj apuddal, hogy attól, hogy rosszban vagytok nincs joga a cuccaidat elajándékozgatni. Igazából az is érthetetlen a tesóid és anyud miért hagyják?!

Tegyék félre és amit lesz időd menj el érte!!

2. Ülj le és mond el a barátodnak, hogy neked ez igy nem jó!! Beszéljétek meg a problémát. Ha nem látsz eredényt akkor lépj ahogy jónak látod!

2012. dec. 27. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem csak neked kell dolgozni az együtt maradásért, ugyanis ketten vagytok. Ha azt látod, hogy füle botját sem mozdítja, az erőfeszítéseid ellenére, akkor neked miért kellene mindent megtenni? Egy kapcsolatot ketten működtetnek, ha ketten vannak benne. És ezt nem csak szex kellene, hogy működtesse, hanem a kommunikáció is.

Miért akarnál maradni egy kapcsolatban, ha működni nem működik, és jól sem érzed magad benne?

Ha apuddal így megromlott a kapcsolatod, és meg is szakadt, és így jár el, hogy kvázi kidobálja a cuccaid, akkor szerintem te is lépj tovább. Ennél nagyobb pofont szülő részéről el sem tudnék képzelni, egyértelműen azt üzeni, nem kíváncsi rád és nem vár haza. Nem tudom, mi történhetett, de nagyon sajnálom, hogy ez a helyzet. Apudnak, akármi történt, a gyermeke vagy, melletted kellene állnia.

2012. dec. 27. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1.Az apukáddal miért romlott a kapcsolatotok?


2. Szakíts a barátoddal...

nem ért meg téged, és egyaránt nem is érdemelmeg tégyd!

2012. dec. 27. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igazából mindkét problémád abból fakad, hogy mindent elviselsz.

Nem is értem, miért merül fel benned az, hogy el kellene viselni, ahogyan apukád elajándékozza a cuccaidat. Azok a tieid. (Csak azt sajnálom, hogy nem írtál több infót, pl.: egyéb rokonok, akiknél tárolhatnád a holmid, míg lesz hova vinned.)

Egyébként beszélhetnél tesódékkal, illetve az ő barátnőivel, hogy amiket kapnak, azok a te szekrényedből kerülnek elő és még igényt tartasz rájuk. Legyél egy picit 'agresszívabb', mert a büdös életben nem jutsz egyről a kettőre, ha hagyod, hogy elnyomjanak.


A 2. probléma: Nem azt nevezzük a PÁRUNKnak, akivel járunk, hanem azt, aki valóban a társunk, mert szexelni bárkivel lehet. Gondolom, nem csak ez a két nehézséged van az életedben, és éppen a melletted lévő férfival kellene, hogy egymás támaszai legyetek, így viszont csak még több fejtörést okoz neked ez a kapcsolat. 1 év után még nem mer(?) megnyílni neked, de máris érdektelen feléd... Sok férfi van, aki elevickél egy gyenge kapcsolatban, de legalább van állandó p.nci. Sekélyes érzelmi világra utal, hogy szép szó helyett csak a szex használ nála.


"Vagy hagyjam az egészet és vessek véget a kapcsolatnak úgy, hogy nem próbáltam meg mindent az együtt maradásért?"

Miért, ebben a helyzetben mi lenne a 'minden'? Ha "véletlen" teherbeesel tőle? Ha a beszélgetés nem használ valakinek, akkor semmi nem fog, nem vagytok összevalóak, és ez akkor sem fog változni, ha a fejed tetejére állsz.

Ez a kapcsolat neked is csak egy kolonc, ha nem is veszed észre.


Összegezve: legyél határozott, bátor, állj ki magadért, és legyenek elveid, amikből nem engedsz. Senki nem fog rajtad segíteni, ha magadon nem tudsz/akarsz.

2012. dec. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Apámmal azért romlott meg a kapcsolatom, mert gyerek koromban sokat bántotta anyát, engem és a testvéreimet főleg lelkileg. Nem volt olyan beszélgetés amikor normálisan lehetett volna beszélni vele. Anyámba mindig belekötött,gyakran 6-8 órán keresztül "beszélgettek" ami azt jelenti, hogy apám ordítozott meg vádolta anyut amíg anya el nem hitte, hogy ő a szemét semmit se érő a házasságban.

Rokonokkal nem tartom a kapcsolatot, mert apám megszakította a családtagjaival anyu meg gyerek korában magára maradt.

Anyuhoz tudom vinni a megmaradt cuccokat. A tesóim barátnőivel nem vagyok közvetlen kapcsolatban. De az egyik fél apámtól ezért nem meri elutasítani apám "kedvességét".

2012. dec. 27. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!