Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik gyerekes kapcsolatba...

Akik gyerekes kapcsolatba mennek bele, azok hogy viszonyulnak a mindennapokhoz?

Figyelt kérdés
5 hónapja járok egy olyan pasival akinek az előző kapcsolatából már van egy gyereke (11 éves kislány). Köztem és az ex között kb. 2 hét telt el (ami szerintem kevés). Nem is ez a fő baj. Hanem hogy 1-2-szer találkoztunk, aztán minden megbeszélés nélkül (meglepetésként) a következő alkalommal hozta magával a gyerekét. A kislány egy kész hisztérika (nincs nevelve, soha nem mondtak neki nem-et), nekem nincs gyerekem, fogalmam sincs hogy kezeljem a helyzetet. A párom (bár ez erős túlzás ennyi idő után) meg úgy viselkedik mintha valami új anyukát választott volna, mert egy az egyben mindent rámhagy, de úgy hogy nem szólhatok semmiért ha valamit tönkretesz a gyereke. Kettesben programunk szinte nincs, (max. egy esti TV-zés), mert vagy az idős, anyukáját látogatjuk meg, vagy ha valahová megyünk (séta, mozi, stb.) akkor az gyerekes hétvégén van, és mivel szombat reggeltől vasárnap estig le van neki passzolva a gyerek, így nem marad időnk semmire kettesben. Próbáltam szóvá tenni (a gyereken is látszik, hogy szívesebben lenne kettesben az apjával néha), de a "párom" nekem esett hogy én utálom a gyerekét. Légyszi akinek ebben van tapasztalata, írjon nekem valami biztatót!
2012. dec. 27. 19:27
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

"Köztem és az ex között kb. 2 hét telt el (ami szerintem kevés). Nem is ez a fő baj." - de, Kérdező, szerintem pont ez a fő baj, ugyanis ebből következik három dolog:

1, a párod az egyedüllét elől menekülő párkapcsolat-függő

2, a párod egyidejűleg kénytelen tanulni az elvált apa szerepet, és építgetni az új párkapcsolatát, ami - lássuk be - nagyjából lehetetlen

3, mivel úgy kezdett új komoly kapcsolatba, hogy nem rakta tisztába az előzőt önmagában, nem ülepedett le benne, nem szemléli távolságból, ezért okvetlenül összehasonlítgatás lesz a te sorsod, és azt várja, hogy az ő életében a felesége helyére lépj, azt add meg neki, amit eddig a feleségétől várt.

Pontosan erre utal az is, hogy előzetes megbeszélés nélkül hozott össze a gyerekkel, ugyanis neki ez az evidens, hogy most te léptél a felesége helyére, mindenben, és kész.


De, hogy mondjak pozitívat is, ha van végtelen türelmed kibekkelni azt a fél-egy évet, aminek azért el kellett volna telnie két komoly kapcsolat között, össze tudjátok hangolni az időbeosztásotokat, és van kellő kitartásod hogy minden órában tudatosítsd vele, hogy te nem a felesége helyébe lépő klón vagy akinek az a szerepe, hogy az ő élete zökkenőmentesen folyjon az eddigi kerékvágásban, akkor lehet esélyetek...

Mondom mindezt férfiként...

2012. dec. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

"Az írásodból süt a gyerekek felé való undor"

Ha te is 1-2 hetente 2 napon keresztül csak gyerekordítást hallgatnál, és ha a lelked kiteszed semmi nem lenne jó. (az a kaja, az a csoki, az a játék, bármi amit csinálsz, amit veszel, csak mindent a földhöz vág, mindent kiborít, mindent összetör, és még egy enye-bejnyét sem mondhatnál, akkor te is kiborulnál)


"A hátad közepére nem hiányzik a házi meló"


Ha mindent nekem kell csinálni, persze hogy nem lesz a hobby-m!


Ha te dolgozol 8-10 órát, a párod is, akkor miért csak a te dolgod a főzés, mosás, mosogatás, takarítás, vásárlás, miközben a párod alszik?


Ezek után nem vágynál egy-egy programra kettesben néha?

2012. dec. 27. 21:21
 13/33 anonim ***** válasza:
62%

Voltam a helyedben, csak én kisebb gyerekkel, aki nem viselkedett úgy ahogy te írod, viszont az első perctől kezdve elfogadtuk egymást, pedig sokkal kisebb volt, és nem 2 hetente volt 2 napot, hanem 1 hetet váltásban, én meg sokkal fiatalabb voltam mint te.

Nézd, az írásodból abszolút lejönnek a dolgok. Ez a pálya nem pálya neked.Annak meg van értelme, hogy belelépj a szokásos gonosz mostoha szerepébe, aki elkezdi útálni a gyereket?

2012. dec. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
11/12 mondasz valamit. Amikor annó én is szakítottam, nekem fél év kellett, hogy egyáltalán szóba álljak bárkivel is. Kapcsolatról még szó sem volt. Tényleg olyan az érzésem mintha valami filmben lennék amikor egy szereplő kimegy az ajtón, és amikor visszajön már egy másik színész játssza a szerepét. A "párom" azért nem tud mit kezdeni a gyerekével, mert születése óta semmit nem csinált körülötte, ő dolgozott egész nap, a nője meg otthon volt, függetlenül a gyerek korától. Aztán hétvégente meg elgügyögött vele, de olyan soha nem volt, hogy ő adjon neki egyedül kaját, elvigye a játszótérre, vagy bárhová, így fogalma sincs szerintem hogy bizonyos helyzetekben mit kell tenni. Nem meri "nevelni" mert fél, hogy nem akar többé idejönni a gyerek. Én meg nem tudok neki semmi tanácsot adni, mert vagy támadásnak veszi, vagy olyan dologról van szó amiről gőzöm sincs, mert még sosem volt gyerekem.
2012. dec. 27. 21:28
 15/33 anonim ***** válasza:
49%

"Nem meri "nevelni" mert fél, hogy nem akar többé idejönni a gyerek. Én meg nem tudok neki semmi tanácsot adni, mert vagy támadásnak veszi, vagy olyan dologról van szó amiről gőzöm sincs, mert még sosem volt gyerekem."


Ezért kell egy gyereket elfogadni(minden hibájával és elfuserált nevelésével együtt), és szeretettel nyitni felé.

2012. dec. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Mondjuk azt megértem, (mármint a gyereket) hogy azt érzi, hogy valaki elvette az anyukáját (amikor a nő félrelépett és odaköltözött az idegen csávó), majd pár hétre rá valaki elvette az apukáját, amikor is én a képbe kerültem, de azért ne minden rajtam csattanjon. Főleg hogy többször mondtam, hogy kéne kettes programot csinálni APA-LÁNYA de a párom hallani sem akar róla, mert fél, hogy bizonyos szituációkban nem tudja mit kell tenni.
2012. dec. 27. 21:32
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig a válaszokat,de leírom mit gondolok! Ez a pasi számomra egyértelmű,hogy "pótanyukát" keres a gyerekének,és mivel ő sem tudja kordában tartani a kislányt így tőled, a pótanyától várja a megoldást. 2 hét után annyira felesleges terhelni a gyereket és téged is ezzel a találkozás,közös programok dologgal,hisz nem is ismeritek egymást,az meg hogy már az anyja is ismer nekem tényleg sok. Nem tudok semmi egyébre gondolni,minthogy keres egy társat,de egyben anyát a gyerekének,menyt az anyjának és a pár az csak a harmadik helyen van. Ha te nem érzed így jól magad,még most lépj,mert hidd el,ez jobb nem lesz,ha 2 hét után már nem tudjátok megbeszélni a dolgokat,mert a párod "hisztizik" hogy te utálod a gyerekét! Nyomorult kislány ha minden kapcsolatát 2 hét után bemutogatja a gyereknek az senkinek,de főleg a gyereknek nem jó!

Ha most lépsz nem önző,hanem bátor leszel! Én kilépnék ebből,mert ez szívás lesz hosszútávon mindenkinek!

2012. dec. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

16


Ennek a gyereknek apa-anya egy egység volt, ami atomjaira hullott, ha pontosan a helyzetébe akarod érezni magad, akkor gondolj bele, hogy ma mondjuk egy tollvonással megfosztanak a szüleidtől. Mennyire borulna meg benned az egység?

2012. dec. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

"Ezért kell egy gyereket elfogadni(minden hibájával és elfuserált nevelésével együtt), és szeretettel nyitni felé."

De meddig és mit? A földhöz vágja a poharat, a tányért kiborítja, betrappol saras cipővel a szőnyegre, nyitva hagyja az ajtót miközben megy ki a meleg, nem hajlandó zuhanyozni, kezet mosni, nem húzza le a wc-t maga után, éjjel ha kimegy wc-re tiszta erőből odavágja a deszka fedelét, bejön felcsapja a nagy villanyt (miközben van neki kis lámpája ami egész éjjel ég), hozod vagy viszed az anyukájához, akkor miközben vezetsz, rugdossa az ülésed, torka szakadtából kiabál, bármit megveszel neki (sok száz forintos csoki, McDonalds-os kaja, mert hát ezen nőtt fel, pizza, akármilyen játék) semmi nem jó neki, az apját elküldi a ku.... anyjába, követeli hogy vigyük haza, (az anyja hallani sem akar róla hogy otthon legyen), már a szomszédok jönnek át, hogy mi a baj.

2012. dec. 27. 21:39
 20/33 anonim ***** válasza:

19 most mondj 1 valami jót róla! csak egyet!

(hátha azon elindulva tudunk segíteni)

2012. dec. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!