Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik gyerekes kapcsolatba...

Akik gyerekes kapcsolatba mennek bele, azok hogy viszonyulnak a mindennapokhoz?

Figyelt kérdés
5 hónapja járok egy olyan pasival akinek az előző kapcsolatából már van egy gyereke (11 éves kislány). Köztem és az ex között kb. 2 hét telt el (ami szerintem kevés). Nem is ez a fő baj. Hanem hogy 1-2-szer találkoztunk, aztán minden megbeszélés nélkül (meglepetésként) a következő alkalommal hozta magával a gyerekét. A kislány egy kész hisztérika (nincs nevelve, soha nem mondtak neki nem-et), nekem nincs gyerekem, fogalmam sincs hogy kezeljem a helyzetet. A párom (bár ez erős túlzás ennyi idő után) meg úgy viselkedik mintha valami új anyukát választott volna, mert egy az egyben mindent rámhagy, de úgy hogy nem szólhatok semmiért ha valamit tönkretesz a gyereke. Kettesben programunk szinte nincs, (max. egy esti TV-zés), mert vagy az idős, anyukáját látogatjuk meg, vagy ha valahová megyünk (séta, mozi, stb.) akkor az gyerekes hétvégén van, és mivel szombat reggeltől vasárnap estig le van neki passzolva a gyerek, így nem marad időnk semmire kettesben. Próbáltam szóvá tenni (a gyereken is látszik, hogy szívesebben lenne kettesben az apjával néha), de a "párom" nekem esett hogy én utálom a gyerekét. Légyszi akinek ebben van tapasztalata, írjon nekem valami biztatót!
2012. dec. 27. 19:27
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
8%

19


Ez a gyerek teljesen ki van idegileg, és az összeroppanás határán áll-ha észre vennéd.

2012. dec. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Szerintem 2 lehetoseg van: vagy megbeszeled a "paroddal", hogy a gyereket nevelni kell es kozos strategiat alakitatok ki, vagy otthagyod a "parod". Hulye lenne, aki ezt hosszu tavon turne.
2012. dec. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

22


Nem. Ismerje be, hogy ez neki nem megy.Már mint a kérdezőnek.

2012. dec. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez így most nagyjából SENKINEK nem menne, ld #11.
2012. dec. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

24


Menne, de ahhoz első osztályú EQ kell, és olyan fokú önzetlenség és szeretet ami az emberek nagyon kevés százalékában található meg.

2012. dec. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
Mármint mihez kellene önzetlenség és szeretet? Hogy valaki hajlandó legyen önmagát, a saját életét teljesen feladva a nap 24 órájában betölteni a pasi mellett hirtelen megürült 32549 számú "nő" pozíciót? Ehhez inkább a hülyeség nevű tulajdonságra lenne szükség, és hónapokon belül 1000-rel ütne vissza.
2012. dec. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

26


Megtudlak érteni, hogy azt sem tudod mi az, hogy szeretet.Kívánom hogy egyszer az életbe megtudd, milyen is az:)

2012. dec. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, tudod, tény, hogy vannak teréz anyák is, de erre tényleg születni kell, az átlag ember nem érezné jól magát Teréz anyaként a bőrében... egyfelől. Másfelől, ha lehet, a Teréz anyák meg ne arra pocsékolják a bennük rejlő ritka képességet, hogy férfitársaim kapcsolatfüggő, önző részét megmentsék az önállóan létezés képességének elsajátítása borzalmas nyűgjétől, hanem foglalkozzanak inkább azokkal, akik valóban rászorultak a külső segítségre.

(egyébként kössz a jókívánságot, de nálam ez inkább rossz kívánság, mert kifejezetten idegesítenek azok az emberek, akik megváltók akarnak lenni - n.b. még Jézus se akart, ő is azt mondta, hogy "ha lehet, múljék el tőlem ez a pohár" ... én meg akkor érzem jól magam, ha tudom, hogy képes vagyok önállóan is boldogulni, nem szorulok más megváltására, és a társam nem azért van mellettem, mert a megváltandót látja mellettem akiért fel kell áldoznia önmagát, hanem azért, mert velem közösen akarja a közös életünket, én kellek neki, nem a mártírium...

Ha Kérdező párjának a mártírium hiányzik, akkor keressen egy önjelölt mártírt...

2012. dec. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

"Nem. Ismerje be, hogy ez neki nem megy.Már mint a kérdezőnek."

Nem fogod fel, hogy én kezem-lábam töröm, hogy ne csak egy csicskás legyek?????????

Egyfolytában tutujgatom a gyereket, mindent megteszek, mindent megfőzök, mindent megveszek neki, de ha a házat dönti össze akkor sem mondhatom neki, hogy ejnye-bejnye!

Mit kéne tennem?

Napi 10 óra munka mellett, még MINDEN házimunkát egyedül megcsinálnom, majd amikor itt a gyerek, akkor ha percenként köp arcon akkor is megdicsérni, hogy jaj, de ügyes, de okos, de aranyos kislány vagy??????????????

NEM egy 2 éves gyerekről beszélünk!!!!!!!!!!!

Igen, azt tudom, hogy nekem nem megy, azért is kértem a segítségeteket, nem a bunkóskodásokat!

Aki bunkózik annak milyen a SAJÁT gyereke???

(mert ha az nincs akkor ne pattogjon, mert fogalma sincs

milyen egy 10 éve NEM nevelt gyerekkel dűlőre jutni!)

Egész nap a szüleit ugráltatja, mindent kiborít, mindent tönkretesz, egész nap ordít és sír, és ezek után még el is van halmozva a gyerek dicséretekkel?

2012. dec. 28. 17:24
 30/33 A kérdező kommentje:

"Ez a gyerek teljesen ki van idegileg, és az összeroppanás határán áll-ha észre vennéd."

Szerinted én nem?

De mit tegyek?

A gyerek fenekét is kinyalom, és az apja tejben-vajban fürdeti, (persze csak anyagilag, mert minden más rám hárul), nem a két "szülőnek" kéne ezt egymással megbeszélniük??????

Vagy jobb esetben engem is bevonniuk?

Ehelyett az "anyuka" csak szabadulni akar a gyerekétől, az apuka nem tudja mit kell vele tennie, én mindent megteszek, az összes szabadidőm rámegy, meg valószínűleg a párkapcsolatom, és még én vagyok a gonosz?

2012. dec. 28. 17:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!