Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik gyerekes kapcsolatba...

Akik gyerekes kapcsolatba mennek bele, azok hogy viszonyulnak a mindennapokhoz?

Figyelt kérdés
5 hónapja járok egy olyan pasival akinek az előző kapcsolatából már van egy gyereke (11 éves kislány). Köztem és az ex között kb. 2 hét telt el (ami szerintem kevés). Nem is ez a fő baj. Hanem hogy 1-2-szer találkoztunk, aztán minden megbeszélés nélkül (meglepetésként) a következő alkalommal hozta magával a gyerekét. A kislány egy kész hisztérika (nincs nevelve, soha nem mondtak neki nem-et), nekem nincs gyerekem, fogalmam sincs hogy kezeljem a helyzetet. A párom (bár ez erős túlzás ennyi idő után) meg úgy viselkedik mintha valami új anyukát választott volna, mert egy az egyben mindent rámhagy, de úgy hogy nem szólhatok semmiért ha valamit tönkretesz a gyereke. Kettesben programunk szinte nincs, (max. egy esti TV-zés), mert vagy az idős, anyukáját látogatjuk meg, vagy ha valahová megyünk (séta, mozi, stb.) akkor az gyerekes hétvégén van, és mivel szombat reggeltől vasárnap estig le van neki passzolva a gyerek, így nem marad időnk semmire kettesben. Próbáltam szóvá tenni (a gyereken is látszik, hogy szívesebben lenne kettesben az apjával néha), de a "párom" nekem esett hogy én utálom a gyerekét. Légyszi akinek ebben van tapasztalata, írjon nekem valami biztatót!
2012. dec. 27. 19:27
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

7


Ne vegyél meg mindent neki, hanem szeresd és vidd el egy gyerekpszichológushoz, hogy ha ennyire nem birtok vele, és az "anyuka" ennyire lepasszolja...

Te vagy a nő, most neked kell helytállnod a másik nő helyett is.

2012. dec. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

Kérdező (#30), nem gonosz vagy, hanem ... hát tisztesség ne essen, egy H-betűs szó... ha ebben a felállásban felvállalod ezt a kapcsolatot... illetve hát döntsd el, hogy egyedülálló (pót-) anyuka akarsz-e lenni, aki felneveli két ember félrenevelt, és a problémákat lepasszolni akaró ember gyerekét, vagy párkapcsolatot szeretnél valakivel.

És még mindig nem azt mondom, hogy okvetlenül szakítani kellene, csak magyarázd el a párodnak idejekorán, hogy nem neked lett gyereked, hanem NEKI van egy gyereke, akit te elfogadsz, mint az Ő gyerekét, törekszel vele a szeretetteljes jó viszonyra, DE akiért nem vagy felelős, és akinek a nevelése nem a te feladatod, sőt jogod sincs hozzá. Az bizony az ő kötelessége, és az is marad, és ne is próbálkozzon azzal, hogy áttestálja rád. Oszt ha felfogja, felfogja...

2012. dec. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 A kérdező kommentje:
32/32 Igazad van! Ha nem lesz záros határ időn belül a "párom" részéről változás, akkor ennek nincs sok értelme. Én nem szólhatok bele a "gyereknevelésbe" ezt mondja mint az anyuka mint az apuka, nem vihetem pszichiáterhez, vagy hasonlóhoz, nem szólhatok rá, akkor meg semmi értelme hogy feláldozzam magam.
2012. dec. 28. 18:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!