Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan változtathatnám meg a...

Hogyan változtathatnám meg a helyzetet?

Figyelt kérdés
Nagyon régen anyukámmal sokszor mentünk együtt bevásárolni,vagy csak egy fagyit enni,vagy bármerre. Azóta sajnos sok minden megváltozott. Én 20 éves vagyok,persze ez a helyzet nem most alakult ki hanem évekkel ezelőtt. Lassan 3 éve hogy kiderült hogy ő vesebeteg 20 éve,dialízisre kell járnia,sokszor rosszul van emiatt. Lett neki egy kedvese vagy 5 éve. Elköltöztünk 10 km-mel arrébb 4 évvel ezelőtt. Mikor még nem költöztünk el és nem volt beteg sem,úgy érzem egy boldogabb család voltunk. Illetve akkoriban még nem járt ki külföldre dolgozni hanem a közelben dolgozott. És most mióta ezek történtek nem jár el sehová a kezeléseken és a munkáján kívül sehová. Annyi hogy ritkán elmegy a kedvesével kocsival nagy bevásárlásra,de ő buszra nem száll sosem fel.. Nem megy emberek közé,mármint nincsenek barátai vagy hogy mondjam akikkel elmenne néha valamerre vagy csak beszélgetne velük egy jó ízűt. Csak telefonon tartja a kapcsolatot azzal a néhány emberrel aki fontos,de akkor is csak ha őt hívják nagy ritkán. Bármit teszek otthon vagy mondok neki vagy vmit szeretnék le vagyok hurrogva egyből. És mint egyértelmű a kedvese sem az én pártomat fogja.. Van egy nővérem meg egy bátyám is. Nővérem már nem élünk velünk,mamájával él és anyámmal nincsenek vmi jóba. Bátyám az az illető otthon aki beburkolózik a saját szobájába és csak akkor dugja ki a képét ha ennivalóért megy le az emeletről vagy ha melózni megy. De ő mindent megúszik,ő az ártatlan,és mikor ezt felemlegetem anyámnak akkor hozzá vágja a fejemhez hogy rosszindulatú vagyok,mindig vele takarózok,már nagyon unja ezt,és nem őt védi mindig.. Nekem sosincs igazam. Nekem bár van párom 10 hónapja de annyira nem komoly a kapcsolat hogy összeköltözzünk de csak azért mert nincs munkám.. Suliba se járok már vagy másfél éve. Ha anyámnak említésre méltatom hogy főzzünk vagy süssünk együtt ő vagy nem ér rá,vagy rosszul van,mindig kitalál vmit. Egyszerűen semmihez nem értek mert magamtól kell rájöjjek mindenre mert segítséget nem kapok hozzá. Mikor mindketten kint vannak külföldön,anyám 2 hétig,a kedvese 2 hónapig mikor épp munkát kap,akkor én vezetem a háztartást,egyébként tény ha otthon van valamelyikőjük én nem csinálok otthon semmit,inkább otthon sem vagyok a balhék elkerülése végett. Plusz tudni kell hogy van 11 háziállat is,persze az állatok miatt nem hibáztatom őket mert jóformán mindet én vittem oda régen. De egy köszönömöt nem kaptam még tőlük.. Segítsetek kérlek megoldást találni. Ne haragudjatok hogy hosszúra sikerült.
2012. dec. 30. 15:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Édesanyád a betegsége ellenére is kijár külföldre dolgozni. Nincs baráti társasága, viszont van párja meg felnevelt három gyereket. 20 éves vagy, már ne várd el, hogy többet foglalkozzon veled, mint amennyi az erejéből telik. Vezesd a háztartást-ha már úgysem tanulsz és munkád egyelőre még nincs-és lásd el a háziállatokat. Felnőtt vagy. Ne csinálj magadnak gyerekes problémát mindenből. Legjobbakat mindannyiótoknak.
2012. dec. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én csak azt mondom hogy néha lehetne egy "anya-lánya" nap. Legjobb barátnőmnek igaz nem beteg az anyukája és az édesapjával és édesanyjával él,nagyon sokan vannak abban a háztartásban + egy kiskutya. Lényegében csak annyi hogy bár néha ott is támadnak zűrök de még is jól meg vannak és az anyukájával is sokszor jól elszórakozgat vagy elmennek valamerre. Tudni kell hogy ő 22 éves,kedvesével él ott.
2012. dec. 30. 16:01
 3/3 xperialeany válasza:
sajnos erre szerintem nincs recept,de talán ha elmondanád neki ezeket a dolgokat amit ide leírtál lehet hogy johatással lenne rá.viszont nem értek egyet azzal hogy te akkor most mondj le a joviszonyrol.én 25 éves vagyok külön élek a szüleimtöl van párom és egy 3 éves kislányom,azaz felnőtt vagyok.de anyuval mindig is jo volt a viszonyunk mint a barátnők,és minden nap szoktunk telefonálni vagy skájpolni.szoval ha neked fontos akkor mindenképpen beszélj vele vagy a párjával.sajnálom a betegségét.remélem azért szinten tartható,és nem okoz sok kellemetlenséget neki.légy hozzá türelemmel,mert lehet hogy a betegsége az oka.beszélgessetek.remélem tudtam segiteni.sok sikert!!!!!a felnőttkor nem egyenlő a szülőktöl való eltávolodással. :)
2013. jan. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!