Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ennyi idő után már fura, hogy...

Ennyi idő után már fura, hogy nem mutatott be a családjának/kisgyerekeinek? Hagyjak még neki időt, vagy erőltessem?

Figyelt kérdés
8 hónapja vagyunk együtt a párommal, van egy kisfia 3 és fél éves, az anyukája három éve halt meg. Azóta a párom neveli, illetve a két nagymama besegít. Még nem mutatott be senkinek a családból, pedig már a kisfiúra is nagyon kíváncsi vagyok. Nem akartam eddig erőltetni, gondoltam rá kell magát szánnia, tudom hogy nem egyszerű helyzet. De szoktunk "lelkizni" mesélt a feleségéről is, nem értem ez miért nem lépi meg. Szeretni szeret azt érzem. Ti mit csinálnátok a helyembe? Így nekünk is nehezebb találkozni, hisz sokat van a fiával. Nem akarom rátukmálni magam, vagy játszani a családosdit, de már ideje lenne megismerni a kicsit.
2013. jan. 2. 17:21
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem hagyd. Ha be akarna mutatni a kicsinek, már megtette volna. Elvan veled, de nem Te leszel neki az igazi.
2013. jan. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt nem elsősorban arról van szó, hogy a párod mit gondol, és mit akar.

Elsősorban arról, hogy a kisfiú hol tart annak feldolgozásában, hogy anya nincs többé.


A kisgyerekek különösen ebben a korban, még nagyon hosszú ideig nem igazán tudják azt felfogni, hogy anya már soha többé nem fog visszamenni hozzájuk. Ha még pl. minden egyes este lefekvéskor követeli az anyut, akkor még egyáltalán nem tart ott, hogy az apukája mellett egy idegen nőt lásson.


Inkább arra kérdezz rá a párodra, hogy a kicsi hol tart a veszteség feldolgozásában.

2013. jan. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

7 hónapos volt mikor meghalt az anyukája, tehát neki természetes az, hogy nincs.

Tudom, hogy nem egyszerű helyzet, de én komolyan gondolom vele, szerintem ő is, ezt állítja, érzem is hogy szeret.

2013. jan. 2. 17:33
 4/29 anonim ***** válasza:
27%

"Nem akarom rátukmálni magam, vagy játszani a családosdit, de már ideje lenne megismerni a kicsit."


Én nem mutatnám be a gyereket neked, és amilyen gyorsan csak tudnám lezárnám veled a kapcsolatot.

Ebben az 1 mondatodban benne van minden, ami nekem elég lenne, hogy tudjam, ki vagy te, és micsoda szinházat adsz elő.

2013. jan. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
74%

Ha jól értelmezem, a gyerek kb. 6 hónapos volt, mikor az anyja meghalt. Akkor emléke nincs róla, neki nincs is mit feldolgozni, csak az apjának, illetve a nagyszülőknek.

De osztom az első véleményét, már rég meg kellett volna tennie, ha komolyan tervez veled.

2013. jan. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
73%

4-es, szerintem félreértettél valamit. Pont akkor lenne színház, ha mindenáron a gyerek anyja akarna lenni, és játszaná az eszét.

Szerintem ezzel azt akarta mondani, hogy tudja, nem ő a gyerek anyja, nem is akarja ráerőltetni magát, de ha kapcsolatban van az apával akkor ez így lenne normális.

2013. jan. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

4es! Nem értem mi a problémád.

Nem erőltetem rá magam, ha csak azt hinném, hogy "szórakozunk" akkor természetesen nem akarnám megismerni a fiát, nem is várnám el, hogy bemutasson. De úgy érzem szeretjük egymást, lehet jövőnk. Ennek természetesen a fia is részese lesz/lenne. Ezért is szeretném megismerni. Plusz így csak egy részét ismerem meg a páromnak is, ahhoz, hogy lássam a teljes képet, ahhoz ki a kicsi megismerése is.

2013. jan. 2. 17:38
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg 8 hónap még semmi, még nem elég hosszú kapcsolat.


A fickó helyében csak akkor mutatnálak be a gyereknek, ha házasságot terveznék veled.

Ha nem csak a barátnőmnek, hanem idővel a gyerekem anyjának is szeretnélek.


Ha nem így van, akkor nincs értelme bemutatni.

A gyerek még úgyse értené igazán, olyan "anyapótlékra" meg úgysincs szüksége, aki nemsokára kisétál az ajtón.

2013. jan. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Tényleg nem akartam félreérhető lenni. "Jár" vele a gyerek ezt tudom. Éppen ezt az oldalát szeretném megismerni neki is, magamnak is. Hisz nekem is merőben új felállás ez, tudnom kell hogyan működik. Szeretem a gyerekeket, van egy hasonló korú unokahúgom, de a kisfiú azért teljesen más lesz, hisz ha együtt maradunk az apjával valamilyen szinten anyává is válok, és akkor egy család leszünk. De ehhez idő kell, kezdetben persze nem nem akarom azt játszani milyen jó fej vagyok, vagy milyen jó lesz ez nekünk. Csak megtenni az első lépéseket.
2013. jan. 2. 17:41
 10/29 anonim ***** válasza:
37%
És az elmúlt 7 hónapban mégis mi a fenét csináltatok? És te eddig nem voltál kíváncsi az életére? Csak dugni jártok össze?? Én ha komolyan kezdek valakivel, hamar bemutatom a családomnak. Egy hónapon belül! Volt már példa arra hogy egy hét után! Ráadásul a kisfiúval jó kis közös programokat lehetne csinálni! Volt már olyan párom akinek volt egy kislánya, szintén haláleset miatt maradt egyedül, de kb. harmadjára már a kislánnyal is találkoztam és első perctől tudott rólam. Itt valami nagyon sántít!
2013. jan. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!