Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ennyi idő után már fura, hogy...

Ennyi idő után már fura, hogy nem mutatott be a családjának/kisgyerekeinek? Hagyjak még neki időt, vagy erőltessem?

Figyelt kérdés
8 hónapja vagyunk együtt a párommal, van egy kisfia 3 és fél éves, az anyukája három éve halt meg. Azóta a párom neveli, illetve a két nagymama besegít. Még nem mutatott be senkinek a családból, pedig már a kisfiúra is nagyon kíváncsi vagyok. Nem akartam eddig erőltetni, gondoltam rá kell magát szánnia, tudom hogy nem egyszerű helyzet. De szoktunk "lelkizni" mesélt a feleségéről is, nem értem ez miért nem lépi meg. Szeretni szeret azt érzem. Ti mit csinálnátok a helyembe? Így nekünk is nehezebb találkozni, hisz sokat van a fiával. Nem akarom rátukmálni magam, vagy játszani a családosdit, de már ideje lenne megismerni a kicsit.
2013. jan. 2. 17:21
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Most komolyan mi volt a gond azzal a mondatommal? Szeretném tudni, nehogy a párom is félreértse az amit mondok neki.
2013. jan. 2. 18:11
 22/29 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi.
2013. jan. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
4%

20


Ez duma. Teljesen másképp áll egy nő egy gyerekhez, ha valóban szereti a másik embert.Remélem ki fog derülni a srác előtt, hogy ki vagy-még időben..

2013. jan. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Jó feladtam, mivel nem válaszolsz normálisan, inkább feltételezem azt, hogy benned van a hiba, minthogy bennem :)

Nem tudok máshogy a gyerekhez állni, mivel nem ismerem :) Igen szeretem az apukáját. Nyitott vagyok a kicsi felé is, ezért is vagyok benne a kapcsolatba, de óriási felelősség is. Ezt az érzést legyűrheti a szeretet, ezért is szeretnék továbblépni. Most. Nem 2-3 év múlva rájönni, hogy ez a kapcsolat nem működik.

Lehet azt mondod, hogy rideg vagyok, de a szerelem nem minden. Erre nem lehet 40-50 évet tervezni, egy harmadik ember, egy gyerek életét pedig pláne nem

2013. jan. 2. 18:28
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

Mostoha (nevelt) fiam felesége meghalt szülés közben. Az egyik nagymama elment gyesre, a kicsi "anyának" szólította, hiába mondtuk, nem jó ez így. A másik nagyi pedig senkit nem tűrt meg a vő közelébe,mert nem volt megfelelő az unoka számára. Ami nem igaz, de mindkettő harcolt a saját igazáért. Közben kallódott az apa, az unoka.

Talán a barátodnak velük is számolni kell, mert ki tudja, milyenek a nagyszülők..

Egy nyugodt időben ülj le a barátoddal beszélni.Hogy tervezi a közös jövőtöket, miért nem mutatott még be a kicsinek. Nagyon sok a lehetőség, ezt mi innen nem fogjuk tudni eldönteni, legfeljebb tippelhetünk. Az pedig kevés.

2013. jan. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Szerintem az egy dolog, hogy Te hogy érzel, ha úgy érzed, valószínűleg úgy is van. Neki viszont biztosnak kell lennie benne.

Le lehet pontozni, de a részemről nekem szimpatikus, hogy nem meggondolatlanul mutat be a kicsinek. Ha a gyerek elfogadna, megkedvelne, és netán vége szakadna, a gyerek sérül, mert keresne. Tudat alatt pedig biztos emlékszik az anyukájára, fél évig minden nap vele volt. Nem az arcára, nem a hangjára, vagy illatára, hanem az érzésre. Ezt lehet, hogy egy ilyen epizód felszínre hozná.

Én megfontoltnak tartom a párod, maximálisan a gyerek érdekét nézi. Hagyd rá, ha már biztos lesz magában, menni fog minden rendjén. Lehet, hogy még le kell építenie az emlékeit, ki tudja? Nem láthatsz a fejébe. És van, és kell is lennie olyannak, amit még neked sem mond el. Ezen ne agyalj. Megmérgezheti a kapcsolatot.

2013. jan. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

@21


Az a baj azzal a mondatoddal, hogy nem neked kell eldönteni, mikor van ideje megismerni a kicsit. Csak ennyi.

2013. jan. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, te egy tök normális nő vagy! Én drukkolok, hogy megismerd a kicsit és szép jövőtök legyen!!
2013. jan. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Szeretni biztos szeret, de nem annyira, hogy ilyen komolyan belevezessen az életébe.
2013. jan. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!