Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek? Tanácsokat...

Mit tennétek? Tanácsokat kérnék, komolyra vegyétek légyszi.

Figyelt kérdés
Nem régen nősültem. A feleségem és családja szeretné, ha közelebb költöznénk hozzájuk, egy családi vállalkozás miatt. Nekem van egy saját lakásom a válásom után kifizettem a volt nejemet így az enyém lett. Ez most kellene az alaphoz. Szerintetek eladjam? Bízzak benne? Vagy írjunk szerződést? A házasság előtt nem írtunk semmit.
2013. jan. 3. 14:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Én tuti nem költöznék 100km-nél közelebb egyik szülőhöz se...
2013. jan. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Akar irtok szerzodest, akar nem, a lakas erteke sosem lesz kozos vagyon, hiszen az mar a hazassagkotesetek elott is a tied volt.
2013. jan. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A jó kapcsolat alapja a bizalom DE üzletben nincsen barátság. Ha a második házasságod, akkor meg főleg.
2013. jan. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha a vállalkozás ötletét életképesnek látod és a megfelelő értékben tulajdonjogot is kapsz benne, döntési lehetőséggel természetesen, akkor igen.


Ha csak azért tennéd, hogy a család leszálljon rólad, mert ezzel nyaggatnak, akkor nem.


Mindkét esetre igaz viszont: ügyvéddel konzultálva, mindent lepapírozva, teljesen hivatalos módon intézd az ügyeidet!

2013. jan. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Akármi történhet, tehát mindenképp ajánlatos a szerződés. saját házat eladni azért mindenképp kockázatos, mert ha valami mégsem sikerül jól, a későbbiekben a saját pénzéhez is nehezen juthat hozzá az ember. Ha korrekt a párod, ezt mindenképp megérti. Ha nem én ezen azért elgondolkoznék. nem egy ismerősöm albérletben van saját ház mellett, meg még fizet is.
2013. jan. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Hát igen... lehet, hogy bizalmatlan vagyok.

Nem nyaggatnak a szülők. Elvileg a jobb megélhetőség miatt is mennénk.

Hogyan kell lepapírozni? Így már házasság után is lehet? Mit kell írni? Az ingatlan értékét vagy, hogy van egy ingatlan?

A tulajdonjognál hogy illik? Az alap az én lakásom lenne a többi hitel, amit már ugye közösen fizetnénk....

2013. jan. 3. 14:50
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Számomra nem igazán bizalomkeltő, hogy a te lakásod árából akarják részben vagy egészben finanszírozni a családi vállalkozást. Ha nincs elég pénzük, ne vágjanak bele. Ha már régen csinálják és fel kellene turbózni a vállalkozást, alaposabban meg kellene nézni, miért nem tudják azt a vállalkozás nyereségéből megtenni. A saját otthont még a saját vállalkozás érdekében sem kockáztatnám. Ha a volt feleségedet ki tudtad fizetni, biztosan van megélhetési forrásod is és a további léted vagy nem léted nem a nejed családjának vállalkozásától függ. Különben is, most, amikor az ingatlanárak a béka ..... alatt vannak, csak buknál rajta. Én évekig foglalkoztam vállalkozási tanácsadással. A javaslatom egyértelműen NE TEDD!
2013. jan. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Hat en a helyedbe nem adnam el. En kulfoldon lakok es a magyarorszagi hazam kivan adva alberletbe.

Mar azzal elarulod magad, ha azt kerdezed,h "Bízzak benne?"

Igy nincs mire alapozni. Semmikep se adnam el. Es en is osztom, h anyosektol jobb 100km+-re lakni! :)

2013. jan. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Isten ments,ne költözz az anyósod közelébe. ezt most nagyon komolyan mondom,ha nem akarod tönkretenni a házasságod,és saját magad.
2013. jan. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ügyvédet keress meg, mint ahogy már írtam is. :) Lehet, hogy most fáj kiadni a pénzt a munkabérére, de milliós veszteségektől kímélheted meg magad vele.


Még ha konkrét kérdésed nincs is, tanácsért is mehetsz hozzá, mik a helyzet buktatói, hogyan kerülheted el őket. Erre ne sajnáld a pénzt!

2013. jan. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!