Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek? Tanácsokat...

Mit tennétek? Tanácsokat kérnék, komolyra vegyétek légyszi.

Figyelt kérdés
Nem régen nősültem. A feleségem és családja szeretné, ha közelebb költöznénk hozzájuk, egy családi vállalkozás miatt. Nekem van egy saját lakásom a válásom után kifizettem a volt nejemet így az enyém lett. Ez most kellene az alaphoz. Szerintetek eladjam? Bízzak benne? Vagy írjunk szerződést? A házasság előtt nem írtunk semmit.
2013. jan. 3. 14:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ne menj bele a dologba, és főképpen ne költöz oda. Ha valami negatív van akkor hova mennél lakni utána?
2013. jan. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Bizalom... lehet, hogy az vagyok. És azóta már jobban kattogok. Én feladok itt mindent, lakás-munka, garancia nincs, hogy minden jó lesz.

Munkám lenne, de ha valami lesz - nincs lakásom. Sajnos a rossz dolgok amiket hallani ilyenkor, ti is nagyrészt nem javasoljátok. Viszont, ha itt hagyom a lakást... ott albérletben lennénk? Vagy mit szól a feleségem hozzá? Mert így lenne indulónk, hitelt sem kellene felvenni, hogy házunk legyen.

Ha van házassági szerződés, az biztosan garantálja, hogy marad a vagyonom? Szerintem felkeresek egy ügyvédet. A feleségemnek nincs ellenére amúgy a házassági szerződés.

2013. jan. 7. 12:53
 13/13 anonim ***** válasza:
A vagyonod megmaradását semmi nem garantálja abban az esetben, ha beviszed egy vállalkozásba. A vállalkozásba bevitt vagyon a vállalkozás bukása esetén sajnos bukik.
2013. jan. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!