Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy viszonyultok az...

Ti hogy viszonyultok az Anyátokhoz, ha buta ember?

Figyelt kérdés
Az én Anyám nemcsak hogy buta, de ügyetlen, gátlásos, felszínes ember is. Alapvető dolgokkal nincsen tisztában, amiket egy felnőtt embernek már tudnia kellene. Pedig érettségizett, igaz hogy jó régen, mert már 70 éves elmúlt. A butasága a felületességéből adódik és sokszor szégyenkeznem kell miatta társaságban, hogy sok mindent nem tud. Logikátlanul is cselekszik mindig és ha többen mondják neki, hogy ezt vagy azt máshogy kellene csinálnia, akkor sem tesz úgy, mert még rendkívül makacs ember is és csak azért sem lehet jobb belátásra bírni. Én őszintén szólva nagyon ideges vagyok miatta, sokat veszekszem vele, mert nem tudom ezt elviselni, hogy ilyen buta. Nem arra gondolok, hogy műveletlen, mert nem az, csak egyszerűen mélyebben nem érdekli semmi, ezért néha az analfabétizmus szintjén működik - legalábbis úgy tűnik. Az Anyósomtól, akit csak 5 éve ismertem meg, több okos dolgot tanultam, mint az Anyámtól 40 éven keresztül. Ha nektek is ilyen Anyukátok van, Ti hogy kezelitek ezeket a dolgokat?
2013. jan. 3. 14:38
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
59%
Ha te olyan intelligens lennél ,akkor ez a kérdés meg sem született volna.
2013. jan. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
56%

Ez akkor baromság. Ennyi erővel ne mondjuk senkire, hogy buta, mert lehet, hogy valakinek az anyja.


Attól még szeretheti, mert objektíven látja, hogy nem okos. Az én anyukám nagyon alacsony, ezt látom, és nem kardoskodom amellett, hogy ő milyen magas. Objektivitás.

2013. jan. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
60%
10-es! Szép az idézet, pedig... Ha elolvasod Börcsök Mária könyvét /Szakadozó mítoszok/ megtudhatod, hogy Pőcze Borbála egy igazi hisztérika volt. Ha a kezébe került egy ponyvaregény, nem mosott, nem főzött. Az urát is valami sz@rság miatt zavarta el. És mégis: Petőfinek ő volt az anya, a mama, a minden! Lehetne tanulni tőle.
2013. jan. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
64%

12-es : nem.."sokszor szégyenkeznem kell miatta társaságban, hogy sok mindent nem tud."

- elárulja a saját anyját

Majd visszakapod kérdező, a saját gyerekedtől.

2013. jan. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
27%
Anyádnak kellene szégyenkezni, hogy nem volt a puncija helyén egy szecskavágó.
2013. jan. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
63%
Titeket még soha nem hozott kellemetlen helyzetbe valaki, akit szerettek? Az, hogy szégyelled magad miatta, nem árulás.
2013. jan. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
48%

Ezt felejti el nagyon sok gyerek:


"Ha eljön majd a nap, amikor már öregnek látsz, pedig még nem is leszek az, légy hozzám türelmes és próbálj megérteni!


Ha leeszem a ruhámat ......, ha nem tudok rendesen felöltözni ......, légy türelmes! Jussanak eszedbe azok az idők, amikor én tanítottalak erre!


Ha beszélek Hozzád, és ezerszer elismétlem ugyanazt a dolgot ......., ne szakíts félbe ......., hallgass végig!


Amikor kicsi voltál, ezerszer kellett elolvasnom ugyanazt a mesét, míg el nem aludtál!


Ha nem akarok megmosakodni sem, ne szégyeníts meg, sem ne feddj meg érte ......., jusson eszedbe az a millió ötlet, amit kitaláltam , hogy rá tudjalak venni a mosdásra!


Ha látod, hogy milyen tudatlan vagyok a technikai újdonságokkal kapcsolatban, ....... adj elég időt, és ne nézz rám gúnyos mosollyal .......!


Megtanítottalak sok mindenre ......., hogy egyél jókat, öltözködj szépen .......,hogy hogyan nézz szembe az élettel!


Ha néha nem emlékszem dolgokra vagy elvesztem beszélgetésünk fonalát .....- adj gondolkodási időt, hogy eszembe jusson ......., és ha még sem sikerül megtennem, ne légy ideges .


.......és ami a legfontosabb, az nem a mondanivalóm, hanem az, hogy Veled legyek, és figyelj rám.......!


Ha valaha nem akarok enni, ne erőltesd! Jól tudom, mikor kell ennem és mikor nem!


Ha gyenge lábaim nem engednek sétálni, ....... nyújtsd a kezed ......., ugyanúgy, ahogy azt én tettem mikor Te tanultál járni!


És amikor egy napon azt mondom neked, hogy nem akarok tovább élni ......., hogy megakarok halni ....... ne légy dühös ....... egyszer ezt is megfogod érteni .......!


Próbáld meg megérteni, hogy a koromat nem megéltem, hanem túléltem! Egy nap majd megérted, hogy minden hibám ellenére, mindig a legjobbat akartam Neked, és hogy az utat szerettem volna előkészíteni NEKED!


Ne érezz szomorúságot, sem dühöt vagy tehetetlenséget, ha a közeledben vagyok!


Legyél mellettem, próbálj meg megérteni, és segíts nekem, ahogy azt én tettem, amikor megszülettél! Segíts járnom ....... segíts befejezni utam szeretettel és türelemmel!


Megfizetlek majd egy mosollyal és azzal a mérhetetlen nagy szeretettel, amellyel mindig is szerettelek! "

2013. jan. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
65%
Hogy kezelem? Egyszerűen csak mégértem, hogy neki nem volt annyi lehetősége, mint nekem. Anyukámat 16 évesen elküldték dolgozni, estin kellett tanulnia. Egyszer a pincében megtaláltam a tankönyveit, a 70-évek elején egészen más szinten tanultak. Viszont soha nem merném azt mondani, hogy buta. Egyrészt mert tisztelem, másrészt meg nem szoktam ilyen felületesen ítélkezni. Az ő élte, az ő döntése, milyen szinten él, neked inkább támogatnod kellene. Egyébként meg csak intelligencia kérdése elfogadni másokat, úgy látszik ez nálad hiányzik.
2013. jan. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező, mi az, hogy "buta", szerinted ki a "buta"? Aki nem tudja mi Kanada fővárosa de tudja idejét a vetésnek és aratásnak, vagy aki kapásból idéz Ovidiust, de nem tudja megkülönböztetni a paprika-palántát a paradicsomtól?

Van erről saját élményem is, nem is egy, pl. amikor többen, mondhatni értelmiségi társaság mindenféle diplomákkal elkezdtünk azon tanakodni, hogy a tehénnek vajon az első borjadzás előtt is van már teje, vagy csak azt követően, és akkor egy parasztgyerek eligazított minket, orrot magasban hordó értelmiségieket... no, akkor pl. nagyon butának éreztem magam...

Tudod, minél inkább idősödöm, annál inkább megtanulom becsülni a gyakorlati tudást az elméleti ismeretekkel szemben. Ma már azt gondolom, hogy biztosan roppant okos az a híres sokdiplomás, 3 nyelven beszélő közgazdász, aki hosszasan ecseteli a gazdasági összefüggéseket, de az igazán bölcs ember az az akár 6 elemis asszony, aki 50 ezer forintból ki tudja hozni, hogy a családja minden nap egyen. Az első biztos letett sok és nehéz vizsgát életében, de a leglényegesebb, az egyetlen mindenek felett hiteles vizsgát, az ÉLET vizsgáját az utóbbi abszolválja jelesre.

2013. jan. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
54%

Kedves kérdező! Ha édesanyád egyszerű asszony és téged mégis volt ereje taníttatni, hogy neked könnyebb életed legyen, akkor becsüld meg érte. Ha nem, akkor gondolom te is olyan egyszerű vagy mint ő, tehát nincs miről beszélni.

Velem is volt olyan, hogy egy rokonom kellemetlen helyzetbe hozott, (nem szándékosan), de attól még ugyanúgy szeretem. Néha nehéz az idősekkel és gondolom késői gyerek vagy, így nagy köztetek a korkülönbség. Légy megértő.

2013. jan. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!