Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy viszonyultok az...

Ti hogy viszonyultok az Anyátokhoz, ha buta ember?

Figyelt kérdés
Az én Anyám nemcsak hogy buta, de ügyetlen, gátlásos, felszínes ember is. Alapvető dolgokkal nincsen tisztában, amiket egy felnőtt embernek már tudnia kellene. Pedig érettségizett, igaz hogy jó régen, mert már 70 éves elmúlt. A butasága a felületességéből adódik és sokszor szégyenkeznem kell miatta társaságban, hogy sok mindent nem tud. Logikátlanul is cselekszik mindig és ha többen mondják neki, hogy ezt vagy azt máshogy kellene csinálnia, akkor sem tesz úgy, mert még rendkívül makacs ember is és csak azért sem lehet jobb belátásra bírni. Én őszintén szólva nagyon ideges vagyok miatta, sokat veszekszem vele, mert nem tudom ezt elviselni, hogy ilyen buta. Nem arra gondolok, hogy műveletlen, mert nem az, csak egyszerűen mélyebben nem érdekli semmi, ezért néha az analfabétizmus szintjén működik - legalábbis úgy tűnik. Az Anyósomtól, akit csak 5 éve ismertem meg, több okos dolgot tanultam, mint az Anyámtól 40 éven keresztül. Ha nektek is ilyen Anyukátok van, Ti hogy kezelitek ezeket a dolgokat?
2013. jan. 3. 14:38
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
57%
Időskori demenciának hívják.
2013. jan. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
33%
Az előző válaszoló vagyok. Egyszerűen NEM értem, hogy egy értelmes, nem bántó választ miért pontoznak le egyesek! Ha nem érted a szó jelentését, akkor nézz utána, ne lehúzd! Gratulálok.
2013. jan. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
23%
enyém kifejezetten okos :)
2013. febr. 1. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
68%
Nem ő a buta hanem te. Anyukád egy idős asszony akinek természetes hogy már nem olyan a gondolkodása a viselkedése mint egy fiatalabbnak. Olyanokat élhetett meg amire a mai fiatalok nem is gondolnak. De bárhogy is gondolom csak felnevelt, tisztességben szeretettben. Nem dobott el, ott volt melletted, ha szükséged volt rá. Tisztelettel tartozol neki és ha egy csepp eszed is lenne nem írnál ki ilyen kérdéseket róla.
2013. febr. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
69%

szerintem bántalmazták és himsoviniszta környezetben nőtt fel, ezért gátlásos és semmihez nincs önbizalma, és te nem hogy segitenél neki oldani a gátlásait, még hülyének is tartod



tudod mennyivel rosszabbul teljesit egy olyan ember akit alapból lenéznek a neme vagy a származása miatt, és milyen erős gátlásokat okoz ez?

2013. febr. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
100%

17-es köszönöm! nagyon szép volt.

Az én nagymamám nem járhatott iskolába, pedig imádott olvasni, tanulni, de az élet nem engedte (30-40-es évek).

De bölcsebb, diplomatikusabb, jó szándékúbb volt sok bunkó főiskolásnál. Nagy sikerrel próbált mindenkitől tanulni. Tőle azt tanultam, hogy amit magamnak nem kívánok, másnak se tegyem. Tehát azzal a szeretettel, amivel mésok felé fordult ösztönösen nem bántott meg másokat (ellentétben az illemtankönyveket fejből felmondó, másokat leckéztető igazi faragatlan bunkókkal)


Anyukámnál már több a hiba, makacs, csak azt tudja elfogadni, ami az ő képzeletbeli palettáján megtalálható.


Nem tud mobilozni. De mivel 70 éves, nem vagyok olyan buta, hogy ezt elvárjam tőle.


Azt hiszed, kérdező, hogy mi tökéletesek vagyunk?

mindenkinek mások a lehetőségei, mindenki mást hoz.

mások a gátlásai is.


próbáld meg szeretni, és bocsáss meg neki, amit te is elnézést, megbocsájtást vársz másoktól.

mert nem tudhatod még azt sem, hogy meddig teheted meg...

2013. ápr. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!