Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá őket a spórolásra?

Hogy vegyem rá őket a spórolásra?

Figyelt kérdés
Szüleim nem tudnak spórolni,anyum hoz egy csomó szalámit,ami a hűtőben romlik meg,mert senki sme eszi,megvesz egy csomó húst,és főz kettejüknek annyit hogy 6 embernek elég lenne,ez nem csak a hússal van,hanem mással is.Felajánlottam,hogy bevásárolok neki naponta a fővárosban olcsóbban,neki az nem tetszett.De így meg hónap végére már elfogy a pénzük,mert elmegy a drága húsra,felvágottra,amit senki sem eszik meg,csak úgy romlik meg és ki van dobva.
2013. jan. 5. 11:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy fagyasztóval megoldható a dolog, ha ilyen gyűjtögető típusúak. Sajna más ötletem nincs, a szülőket nehéz nevelni :) esetleg befizetheted őket egy pénzügyi tanácsadásra.
2013. jan. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Vásárlásmánia. Nem hiszem, hogy fognak változni.
2013. jan. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Hát az én szüleim is ilyenek.. épp ma kérdeztem, hogy van e még tegnapi borsólevesből és anyum mondta, hogy volt még reggel, de már kiöntötte. Meg tele van a hűtő romlott ételekkel és csak veszi és veszi, aztán tőlem kér pénzt, ha neki elfogy.. karácsonyra is mondtam, hogy nem muszáj vennie ajándékot, de csak azért is vett ilyen értelmetlen apróságokat. Ez valami vásárláskényszer vagy nem tudom, de tenni ellene csak úgy lehet, ha a hozzáállásod radikális és komolyan odaszólsz neki meg helyette intézed a pénzügyeket, de nem tudom szüleid hogyan fogadnák ezt:D
2013. jan. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ha elfogy nekik a pénz dörgöld az orruk alá hogy egyék meg a megromlott szalámit, max száraz kenyeret adj nekik hogy vizbe mártva megegyék.. aztán had várják az 1-jét a pénz miatt
2013. jan. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
3-asnak:szintén ez a helyzet:megmondtam,karácsonyra nem kérek semmit,ennek ellenére kaptam 8 évesnek való mesés füzetet,mütyüröket
2013. jan. 5. 14:08
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha hallgatnak Rád, csináljatok háztartási füzetet, és számoljátok ki mennyi a napi kajapénz: ha egy nap túlcsordul a vásárolt összeg, akkor azt már másnap helyre kell hozni. Vagy még jobb, ha a kis maradékokat gyűjtitek akár jelképesen valami közös nagy tervre: kirándulás, festés, függöny,rokonlátogatás, bármi.

(Mikor gyesen voltam évekig be se tettem többet a pénztárcámba, mint a napi kajapénz. Igaz eleve spórolós fajta vagyok, de másképp nem ment volna. )

2013. jan. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mondd meg tartsanak disznót amit a maradékból etetnek.
2013. jan. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!