Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » SOS! Temetés után? Ez igaz...

SOS! Temetés után? Ez igaz lehet vagy átvágták?

Figyelt kérdés
Az eset a következő: 2 tesvér utolsó élő szülője is elhunyt. A temetés lezajlott. Az egyik testvér(legyen zoltán) nevére állították ki a számlát a temetésről, ő igényelte a temetési segélyt. A másik testvér(legyen éva) nem nézte meg a számlát, csak adta a pénz rá eső részét, amit zoltán kért. Elérkezett a hagyatéki tárgyalás napja, mikor újra előkerül a temetkezési számla, melyen kisebb összeg szerepel, mint ami után zoltán pénzt kért. Tehát zoltán több pénzt kért évától. Mikor éva megkérdezte, hogy ez hogy lehetsége, zoltán azt mondta, hogy a másik számlát elkérte az önkormányzat a segélyez. Ez lehetséges? Mert tudtommal, az önkormányzat általában fénymásolatot készít magának az eredeti iratról, de nem veszi el azt. Vagy elképzelhető, hogy a hamvasztást és a temetést külön számlázták? Nekem ez is furcsa. Segítsetek légyszives. Most akkor mi az igazság? Köszönöm.

2013. jan. 8. 11:51
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk a munkahely (is) ad temetési segélyt. Ez rokoni száltól persze eltérő lehet.

Mi egy számlát kérünk és azt fénymásoljuk le. Gyermek esetén 150 ezer (max) és közeli hozzátartozó esetén 100 ezer (max) a segély.

Még nem találkoztam olyan temetkezési számlával, ahol különböző "opciók" külön vannak elszámolva, mint pl. balzsamozás vagy hamvasztás.


Hívd fel a temetkezési vállalatot és érdeklődj utána.

2013. jan. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
92%

elképzelhető, hogy külön számláztak, és elképzelhető, hogy az eredeti számlát bekérték (hogy más támogatáshoz ne tudja felhasználni), azonban ha támogatást kapott rá, akkor a tesótól természetesen annak megfelelően kevesebb pénzt kellett kérnie


és felhívom a figyelmed egy fontos dologra: a sírhellyel az rendelkezik, aki azt megváltotta, tehát esetetekben az egyik testvér, a másiknak semmi joga nincs ... ésszerű még frissen bemenni a temetőgondnokságra, és bejegyeztetni a törzskönyvbe mindkét testvért mint rendelkezésre jogosultat

2013. jan. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
95%

Önkormányzatnál dolgozom.

Eredetit sosem kérünk,fénymásoljuk a számlát és a halotti bizonyitványt is.

2013. jan. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

Ha a számla nem éva nevén van, hanem zoltánén, éva akkor is tud érdeklődni a számláról?


Egyébként én az éva gyereke vagyok, tehát az elhunyt unokája. Nem akartam belemenni ezekbe a dolgokba, de miután anya nekem panaszolta ezt el, kíváncsi vagyok, hogy mit tehet.

2013. jan. 8. 12:02
 5/38 anonim ***** válasza:
81%

Keresse fel az illető a testvérével az önkormányzatot, hisz meg kellett őrizniük, ha elkérték volna. Akkor ki fog derülni.

Tudomásom szerint az önkormányzat csak egy kisebb kölcsönt (nekünk anno 120ezer ftot) ad. A temetkezési vállalaton múlik, hogy mennyi a valós végösszeg, és én Éva helyében azt is felkeresném. Mellette figyelembe kell venni, hogy volt e vallásos temetkezés, arra is kell fizetni, harangozás, újságban megjelent-e..ja, és a temetőbe is kellett helymegváltásra fizetni.

2013. jan. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

Mi külön kaptuk a számlát a hamvasztásról

A temetkezési vállalkozótól.

Külön a temetőből, sírhely megváltásra.

Az egyház meg nem adott számlát.

2013. jan. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
78%
jol tudod,a szàmla màsolatàt kèrik.zoltàn lehuzta èvàt.
2013. jan. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
50%
Az a kérdés, hogy a hamvasztást hol végezték. Mert azt leszámlázzák külön,ha pl más városban történik, s azt a temetkezési cég már nem számolja fel.
2013. jan. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
79%

Beszélj anyuddak.és menjetek kérdezzetek utána.Ha nem sikerül,amit nem hiszek akkor fogni kell a testvért és vele együtt a hivatalba menni......

Szerintem is átverték anyudat amit ebben az esetben durva.

Temetésröl volt szó.....

2013. jan. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
81%
Nem biztós, hogy átverte lehet beleszámolta teljesen jogosan a a fekete ruha árát amibe el lett temetve a nagymama, az újságban megjelnet a gyászhirdetés, utána a köszönet mondás, ezt a temetésbe beleszámit és mégsem a temetkezési számlán lesz. Mennyivel "verte át", mert ha nem egetrengető akkor én hagynám.
2013. jan. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!