Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » SOS! Temetés után? Ez igaz...

SOS! Temetés után? Ez igaz lehet vagy átvágták?

Figyelt kérdés
Az eset a következő: 2 tesvér utolsó élő szülője is elhunyt. A temetés lezajlott. Az egyik testvér(legyen zoltán) nevére állították ki a számlát a temetésről, ő igényelte a temetési segélyt. A másik testvér(legyen éva) nem nézte meg a számlát, csak adta a pénz rá eső részét, amit zoltán kért. Elérkezett a hagyatéki tárgyalás napja, mikor újra előkerül a temetkezési számla, melyen kisebb összeg szerepel, mint ami után zoltán pénzt kért. Tehát zoltán több pénzt kért évától. Mikor éva megkérdezte, hogy ez hogy lehetsége, zoltán azt mondta, hogy a másik számlát elkérte az önkormányzat a segélyez. Ez lehetséges? Mert tudtommal, az önkormányzat általában fénymásolatot készít magának az eredeti iratról, de nem veszi el azt. Vagy elképzelhető, hogy a hamvasztást és a temetést külön számlázták? Nekem ez is furcsa. Segítsetek légyszives. Most akkor mi az igazság? Köszönöm.

2013. jan. 8. 11:51
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
18%

azért ismételten felhívnám a kérdező figyelmét: a számla Zoltán nevére szól, így ő aki a sír feletti rendelkezési jogot gyakorolhatja, tehát Évának semmi köze a sírhoz!


ezt mielőbb rendbe kell tenni - bemenni a gondnokságra és a törzskönyvben mindkét személyt megjelölni rendelkezési jogosultnak -, ugyanis a síremlék állítás, a további elhunytak sírba temetése mind csak a rendelkezési jogosult engedélyével lehet ... évek múlva szokott komoly probléma lenni, hogy ki, kit temettethet még a sírba

2013. jan. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
72%
Véleményem szerint mindegy, hány számla készült, mert ha Zoltán azt állította, hogy az önkormányzat bekérte az eredetit és nem adta vissza, akkor az nem valós állítás. Ilyen ugyanis nincs. Eredeti számlát sehol, semmilyen ügyintézésnél nem tarthatnak vissza, az a számlán szereplő vevő és eladó tulajdona, a megfelelő számú példányban (minimum 1-1).
2013. jan. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
36%
Igaza van az utolsónak de azt is számoljátok bele, hogy akit a nagymama temetett el az is tovább szál arra ki eltemettet. Szóval ha a nagyi eltemette a szüleit, testvéreit egy másik sirba akkor nem csak a nagyi sírját hanem a testvérekét is meg kell váltani 25.évente.
2013. jan. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
28%

10-es, akkor Zoltán ezt mondta volna Kérdező édesanyjának, nem az önkormányzatos sztorit.


nemááá is jól írta, rendezni kell a sírhely körüli jogokat is.

2013. jan. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%
A sírhely megváltást a temetést intéző fizeti ahhoz a temetkezési cégnek nincs köze, az a temetőt kezelőhöz megy be és nincs a temetkezési számlán!
2013. jan. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:

A sírhely már azóta megvolt váltva, hogy nagypapámat eltemették. Mamámat mellé temették és a sírhely már évek óta megvolt váltva, úgy tudom, hogy mamám váltotta ki. A sírkő is kész volt, csak az elhalálozás dátumát kellett bevésni, ami a számlában benne is volt. A hamvasztást nem tudom pontosan, hogy ki intézte, volt boncolás, tehát elképzelhető, hogy a kórház. Esetleg arról volt másik számla, viszont kizártnak tartom, hogy az alapján kérték volna a temetési segélyt, ráadásul az eredeti számlának akkor is meg kellene lennie (szerintem). Mamámat nem öltöztették külön ruhába, az egyik már meglévő ruháját adták rá, mikor elszállították, utána már nem lett öltöztetve külön a hamvasztáshoz. Nem volt egyházi temetés, csak sima polgári, amit a temetkezési vállalkozó intézett, gondolom a számlán ez is fel lett tüntetve.

Az egyetlen költség, amely a temetkezési költségen felül a számlába belekerült az a virágkoszorú, amit a temetkezési vállalkozón keresztül intéztek, de tudtommal azt édesanyám oda is adta külön zoltánnak.


Számomra már nem is kérdés, hogy itt nagyon csúnya átvágásról van szó, mert nekem ez a történet sehogy sem kerek, viszont így az a kérdés, hogy mit lehet tenni? Pereskedni van értelme? (szerintem nem sok)

2013. jan. 8. 12:34
 17/38 anonim ***** válasza:
100%

De milyen érték különbözet van?

Az teljesen mindegy mikkor volt mgváltva attól még a szétszedésért mindenért fizetni kell. A számlán mi szerepel? Mert ha a hamvasztás nincs benne akkor külön számlán van, mert senki nem csinálja meg ingyen.

2013. jan. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
50%
Itt van egy tévedés! Minden temetésnél meg kell váltani a sírhelyet arra akit temetnek!!!Ha egy hete valakit oda temettek és meg lett váltva a sírhely ha újat temetnek akkor meg kell váltani újból!
2013. jan. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:

Majdnem kb. 80.000 ft (talán kicsit több) a különbség a hagyatékin bemutatott összeg és a zoltán által mondott költség között.

Tegyük fel, hogy a 80.000 ft a kórházi hamvasztás díja, amire még azt mondom, hogy rendben van elfogadható, viszont az még mindig nem tudom felfogni, hogy az önkormányzat miért kérte be az eredeti számlát, viszont a temetkezési vállalkozó számláját miért nem? Zoltán talán a kórházi számlához kérte a segélyt? De ennek mi értelme lett volna, hiszen a temetkezési számla jóval több.


Egyébként a segély amit kaptak (állítólag) 25-30 ezer ft között van. (a pontos összeget nem tudom)

2013. jan. 8. 12:47
 20/38 anonim ***** válasza:
79%
18, ez új...nálunk ilyenre még sosem volt példa. Kétszemélyes sírhelynél biztosan nem.
2013. jan. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!