Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » SOS! Temetés után? Ez igaz...

SOS! Temetés után? Ez igaz lehet vagy átvágták?

Figyelt kérdés
Az eset a következő: 2 tesvér utolsó élő szülője is elhunyt. A temetés lezajlott. Az egyik testvér(legyen zoltán) nevére állították ki a számlát a temetésről, ő igényelte a temetési segélyt. A másik testvér(legyen éva) nem nézte meg a számlát, csak adta a pénz rá eső részét, amit zoltán kért. Elérkezett a hagyatéki tárgyalás napja, mikor újra előkerül a temetkezési számla, melyen kisebb összeg szerepel, mint ami után zoltán pénzt kért. Tehát zoltán több pénzt kért évától. Mikor éva megkérdezte, hogy ez hogy lehetsége, zoltán azt mondta, hogy a másik számlát elkérte az önkormányzat a segélyez. Ez lehetséges? Mert tudtommal, az önkormányzat általában fénymásolatot készít magának az eredeti iratról, de nem veszi el azt. Vagy elképzelhető, hogy a hamvasztást és a temetést külön számlázták? Nekem ez is furcsa. Segítsetek légyszives. Most akkor mi az igazság? Köszönöm.

2013. jan. 8. 11:51
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk hiába volt megváltva a sír, újból meg kellett a temetéstől számított 25 évre. Bár, így kevesebbet kellett fizetni, de így is 90-be volt..
2013. jan. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy a sírhely váltás pontosan hogy működik, de ott voltam, mikor megrendelték a temetést. A temetkezési vállalkozónak ki lett hangsúlyozva, hogy a sírhely ki van váltva, még x évig érvényes és a temetkezési vállalkozó erre nem mondta, hogy akkor is kell érte fizetni, sőt mondta, hogy az nagyon jó, de gonddal kevesebb. Hogy ezt konkrétan hogy értette, nem foglalkoztam vele. Ahogy azt már említettem én nem akartam belemenni ezekbe a részletekbe nagyon mélyen, mert a két testvér már évek óta rosszban van egymással. Tudtam jól, hogy problémák lesznek, egy "testvérháborúba" pedig nem szeretnék részt venni.

Viszont amit nagy ostobaságnak tartok anyám részéről, hogy mindent ráhagyott Zoltánra és semminek nem nézett után.

A másik viszont, hogy számomra a normális vsielkedés az lett volna Zoltán részéről, hogy megmutatok minden számlát, mikor pénzt kérek valamiért.

2013. jan. 8. 12:54
 23/38 anonim ***** válasza:
50%
Mert nem a sírhelyet váltják meg 25 évre hanem egy elhunytnak a helyet hogy oda temethető! A következő temetésnél az új elhúnytnak váltják meg.
2013. jan. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%
A temetkezési vállalkozónak semmi köze a sírhely megváltáshoz már leírtam azt a temettető intézi!
2013. jan. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
50%

"a sírhely ki van váltva, még x évig érvényes"

Csak arra érvényes akinek ki lett váltva új elhunytra nem!!!

2013. jan. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt mostanában egy temetés. Mivel már halott mellé temették, fel kellett külön kérni egy sírkövest, aki megbontotta a sírt. Ez vele való megállapodás alapján történt, nem is volt olcsó dolog. De a temetési költségek között nem tüntették fel, mert ezt nem az temetkezési cég végezte. Nem lehet, hogy ez egy külön tétel?
2013. jan. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%
A sírköves tevékenysége nincs benn a temetkezési vállalkozó tevékenységében!
2013. jan. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:

Egyébként annyit még hozzátennék, hogy a temetési segélyt jóval a temetés után utalták. Közös megállapodás szerint azt utólag elfelezték, tehát a különbözet oka nem lehet a segély sem.

Mindent a temetkezési vállalkozó intézett, egyedül a boncolást nem. A boncolást kötelezően elrendelte a tisztiorvos és úgy tudom utána ott el is hamvasztották. Ebben nem vagyok biztos. Tehát, ha két számla volt akkor ez lehet a másik. De hol erről az eredeti? Nekem csak ez nem tiszta.


Egyébként a magas összeg mindenkit meglepett a környezetemben, de ráfogtuk arra, hogy éppen ünnepek környéke volt, így sokáig kellett tárolni az pedig csak húzta az időt, hogy a tisztiorvos sem sietett nagyon. A halál és a temetés között 10 nap telt el. Szóval a nagyon magas összeget ezzel tudtuk magyarázni, nem is firtattuk a dolgot, csak ez a hagyatéki tárgyalás most bezavart a dolgogba.

2013. jan. 8. 13:27
 29/38 anonim ***** válasza:
100%

"A 145/1999.(X.01.) Kormányrendelet értelmében az egészségügyi intézményben végzett

halottkezelés nem része a temetkezési szolgáltatásnak. A halottvizsgálati bizonyítvány

kiállítását követő 3. naptól kezdődően a holttest tárolásának költségei az eltemettetésre

kötelezettet terhelik. Minden megkezdett nap egész napnak

számít."

2013. jan. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
50%
20-as, ez nem új, erről károgok már harmadszor amit a 18-as is írt! ... új temetésnél újabb 25 évre meg kell váltani a sírhelyet ... de, hogy pontosítsak: koporsós temetésnél kell megváltani, ha meglévő korábbi sírba urnásan temetnek akkor nem kell újra megváltani (itt ez történt) ... de nem derül ki nekem a kérdésből, hogy a temetéskor megváltották-e újra a sírhelyet, vagy a korábbi megváltás ketyeg
2013. jan. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!