Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » SOS! Temetés után? Ez igaz...

SOS! Temetés után? Ez igaz lehet vagy átvágták?

Figyelt kérdés
Az eset a következő: 2 tesvér utolsó élő szülője is elhunyt. A temetés lezajlott. Az egyik testvér(legyen zoltán) nevére állították ki a számlát a temetésről, ő igényelte a temetési segélyt. A másik testvér(legyen éva) nem nézte meg a számlát, csak adta a pénz rá eső részét, amit zoltán kért. Elérkezett a hagyatéki tárgyalás napja, mikor újra előkerül a temetkezési számla, melyen kisebb összeg szerepel, mint ami után zoltán pénzt kért. Tehát zoltán több pénzt kért évától. Mikor éva megkérdezte, hogy ez hogy lehetsége, zoltán azt mondta, hogy a másik számlát elkérte az önkormányzat a segélyez. Ez lehetséges? Mert tudtommal, az önkormányzat általában fénymásolatot készít magának az eredeti iratról, de nem veszi el azt. Vagy elképzelhető, hogy a hamvasztást és a temetést külön számlázták? Nekem ez is furcsa. Segítsetek légyszives. Most akkor mi az igazság? Köszönöm.

2013. jan. 8. 11:51
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy mennyibe került a temetés, összesen? A nagybátyád szerint?
2013. jan. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

Utána néztem, ezt találtam:

A koporsós sírhelyek lejárati ideje – eltérő megállapodás hiányában – az utolsó koporsós temetéstől számított 25 év, vagy az újraváltási számlán megjelölt dátum. A sírokba történő urna, illetve exhuma maradványok behelyezése a lejárati időt nem hosszabbítja meg!


Az urnafülkék, urnasírok, urnakripták esetén – eltérő megállapodás hiányában – az első urna elhelyezésétől számít a 10 éves használati idő. Pótdíj fizetés esetén a 10 éves használati idő az utolsó urna behelyezéstől számítandó.

2013. jan. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
15%

Nem vagyok gazdag. Nagyon, nagyon nem.

De a vitatott 80.-e Ft miatt soha nem vesznék össze a testvéremmel. Fel sem merülne bennem, hogy becsapott!

Nálunk is volt, hogy bizony meg kellett bontani a síremléket. Akkor Férfi Tesóm intézkedett..Sírkövest, mert ő csinálta, plusz 4 ember, mert emelni kellett, visszarakni.

Sok költség van egy temetésnél. Nincs is mindenről számla.

Jó, hogy nem számoljuk a kávét, gázszámlát a költségek közzé, mert behívtuk a rokonokat melegedni, ezért a fűtést fel kellett venni.

Ahol két testvér között ez gond, ott már nagy a baj..

Ez meg csak szarakodás, kötözködés.

Nem emberhez méltó viselkedés.

2013. jan. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

Részvétem!

Hamvasztásos temetés esetén a halál és a temetés között eltelt tíz nap, egyáltalán nap sok, pláne ha még boncolás is volt. A kórház soha nem hamvaszt, egyik kórházban sincs hamvasztó.Ezt minden esetben a temetkezési vállalkozó intézi és számlázza. Lehet akár több számla, de lehet több olyan tétel is amiről nincs számla,ilyen pl a virág, a polgári búcsúztató, a sírkő bontás stb.

A sírhely koporsós temetés esetén meg van váltva 25 évre, ez idő alatt bármennyi urnát bele lehet helyezni és nem kell újraváltani. Ha koporsósan temetnek ebbe a sírba, akkor az eltelt időre részarányosan kell újraváltani.

2013. jan. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
Hát ha nagyon nem vagy gazdag igen is számítana 80000Ft....Egy havi fizetésröl beszélünk.
2013. jan. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

Pont egy havi fizetés miatt nem vesznék össze a testvéremmel. Szülők is meghaltak. Testvéremet is elveszítsem egy havi fizetés miatt?

Nem is tételezném fel, hogy becsapott!

Ahol felmerül a gyanú, ott nem igazi a testvéri szeretet.

Ha becsapott, legyen ez az ő gondja.

Nem minden a pénz..

2013. jan. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:

Jelen esetben a két testvér között igazából a közös szülőkön kívül nincs is semmi. Már évek óta fújnak egymásra, szóval az egy havi fizetés itt alapja lehet egy "kisebb" vitának. Azért kérdeztem meg itt ezt, mert édesanyám idegeskedett emiatt és már szidta nagybátyámat. Mondtam neki, hogy várjon egy kicsit, nézzen utána a dolgoknak és csak utána vádaskodjon. (megjegyzem ez kb olyan, mint a falra hányt borsó, nem könnyű természet egyik sem) Számomra a legdühítőbb az egészben, hogy már majdnem 3 hónap eltelt, nagybátyám minden mozdítható értéket elvitt nagymamám házából (tv, hűtő, mosógép, stb.), amit persze édesanyám sérelmez. Viszont arra még egyikük sem volt képes, hogy elmenjenek és a személyes holmikat rendbetegyék, kipakolják. Ott lepi a por, szerintem már az egerek is megjelenhettek. Ez azért számomra felháborító. Viszont én nem szeretnék ebbe beleavatkozni, úgyhogy nem is mondok nekik semmit. És ebbe komolyabban belegondolva már úgy vagyok vele, hogy gondoljanak csak egymásról amit akarnak. Ha nagybátyám átverte édesanyámat, akkor anyám megérdemelte, mert vakon megbízott benne, annak ellenére, hogy mielőtt minden elkezdődött neki volt a legnagyobb szája, hogy vigyázni kell zolival. Ha pedig zolinak van igaza, akkor megint ott vagyunk, ahol a part szakad, mert láss csodát anyám semmit nem változik, mindig a rosszat látja mindenkiben.

Köszönöm szépen a válaszokat.

2013. jan. 9. 09:53
 38/38 anonim ***** válasza:

Igazad van Kérdező!


Jobb az ilyen dolgokból kimaradni!

2013. jan. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!