Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy gyerek helyrehozhat egy...

Egy gyerek helyrehozhat egy kapcsolatot vagy ne tartsuk meg?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi ki mit tenne, természetesen mi döntünk:

Most váltunk el, külön költöztünk. Volt egy elgyengülésünk, lefeküdtünk, hülye voltam, nem gondolkodtam előre, előtte szedtem a gyógyszert évekig, most pedig nem jutott eszembe, hogy kellene óvszer, mert már nem szedem. Terhes vagyok, már elmondtam neki, nem azt mondom, hogy örül, mert nem, de most ő is eléggé kétségbe van esve, hogy mi lesz. A legtisztább talán az lenne ha elvetetnénk. A gyerekeink már nagyobbak, közös felügyeletben állapodtunk meg, még most sikerült valamennyire mindenkinek hozzászokni a helyzethez. Egy kisbabát nem lehet ide-oda rángatni, mellettem kell, hogy legyen. A gyerekeknek sem tudom hogyan magyaráznánk meg.

A házasságunkat próbáltuk már többször megmenteni, de sikertelenül. Hibába próbálkoztunk mindig az lett a vége, hogy ordítozunk, nem akarom, hogy így nőjenek fel a gyerekeink. Egy kisbaba mellett is előjönnének szerintem a gondjaink.

Mit tennétek.

Elvetetnétek a gyereket

Megpróbálnátok még egyszer

esetleg megtartanátok, de külön élve



2013. jan. 9. 14:38
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
86%
Nem a gyerek miatt kell együtt maradni. Ha még nincs és már rossz az egész ne legyen gyerek.
2013. jan. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 QueenRavenna ***** válasza:
63%
Én nem tartanám meg.
2013. jan. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
71%

Elvetetném.

Egy gyerek nem hoz helyre egy kapcsolatot, sőt, mivel neked is van több ezek szerint, szerintem Te is tudod, hogy pont, hogy - csúnya szóval élve - feszültségforrás.

Külön élve nem hiszem, hogy megtartanám, ezt nem tudom megmagyarázni, de egyedül én tutira nem vállalnék gyereket, pláne úgy nem, hogy épp válófélben vagyunk.

25N

2013. jan. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
66%

elvetetném


van már gyereked

külön vagytok

eddig sem jöttetek ki egymással

ez nem lesz jobb max rosszabb mert ha a gyerek miatt maradtok az kényszer és az nem jó

2013. jan. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
46%

"Megpróbálnátok még egyszer

esetleg megtartanátok, de külön élve"


Ez attól is nagyban függ, hány évesen történik ez velem. Mert ha huszonévesen, akkor nem látom értelmét a többedszeri újra próbálkozásnak, a baba nem hiszem, hogy segteni fog, sőt, eleinte sok fáradtság, idegeskedéssel jár, míg az új családtag "beilleszkedik" a családba.


De ha mondjuk a 30-as éveimet taposnám, akkor bizony nem vetetném el, de külön maradnék az elvált férjemtől. De ezt neked kell eldöntened.

2013. jan. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
53%
Ja, most olvasom, hogy vannak már nagyobb gyerekeitek... Hát, akkor így viszont nem tartanám meg.
2013. jan. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
78%
Elvetetném. Nem hozná rendbe a kapcsolatot, de sokat rontana rajta.
2013. jan. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
97%
Én megtartanám. Bár én harmónikus házasságban élek, és évek óta próbálkozunk a teherbe eséssel, szóval lehet, hogy elfogult vagyok. Szerintem, ha anyagilag megoldható, neveld/neveljétek fel. De ha már nem működik a házasságotok, akkor egy csecsemő nem fogja életben tartani. Szóval csak ezért nem érdemes.
2013. jan. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
22%
Szia. Nem akarok ítélkezni. Kérlek, hallgasd meg Szabó Esztertől a "hagyjatok élni" című dalt. Tudom, hogy ez itt most nem erről szól, de mégis... Ki számít? Te? A férjed? Vagy a megszületni akaró gyerek? Nagyon nehéz döntés. Nem hiszem, hogy bárki tud segíteni. Sokan ellene, sokan mellette lesznek. Kitartást, erőt kívánok Neked bárhogy is döntesz.
2013. jan. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
84%

igen, ahogy írod, ti döntötök, nem mi. nem is tudok igent vagy nemet mondani, és nem is akarok.

de ha mondhatok ilyet, ne azt döntsd el, a volt férjednek és magadnak meg akarod-e szülni, hanem hogy TE szeretnéd-e. mert minden nő tudja, hogy valahol magának szüli.

ha vágysz egy babára, és belefér anyagilag, időben, türelemben, akkor vállald, az exed meg kiveszi a részét amennyire akarja. ha nem szeretnél babát, csak azért tartanád meg, hátha megint egy család lesztek, akkor sztem nem érdemes megtartani.

2013. jan. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!