Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy gyerek helyrehozhat egy...

Egy gyerek helyrehozhat egy kapcsolatot vagy ne tartsuk meg?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi ki mit tenne, természetesen mi döntünk:

Most váltunk el, külön költöztünk. Volt egy elgyengülésünk, lefeküdtünk, hülye voltam, nem gondolkodtam előre, előtte szedtem a gyógyszert évekig, most pedig nem jutott eszembe, hogy kellene óvszer, mert már nem szedem. Terhes vagyok, már elmondtam neki, nem azt mondom, hogy örül, mert nem, de most ő is eléggé kétségbe van esve, hogy mi lesz. A legtisztább talán az lenne ha elvetetnénk. A gyerekeink már nagyobbak, közös felügyeletben állapodtunk meg, még most sikerült valamennyire mindenkinek hozzászokni a helyzethez. Egy kisbabát nem lehet ide-oda rángatni, mellettem kell, hogy legyen. A gyerekeknek sem tudom hogyan magyaráznánk meg.

A házasságunkat próbáltuk már többször megmenteni, de sikertelenül. Hibába próbálkoztunk mindig az lett a vége, hogy ordítozunk, nem akarom, hogy így nőjenek fel a gyerekeink. Egy kisbaba mellett is előjönnének szerintem a gondjaink.

Mit tennétek.

Elvetetnétek a gyereket

Megpróbálnátok még egyszer

esetleg megtartanátok, de külön élve



2013. jan. 9. 14:38
1 2 3 4 5 6
 11/60 A kérdező kommentje:

Igen, az észérvek az abortusz mellett szólnak, ezt is írjátok szinte mindannyian.


Ha csak a szívem szerint döntenék megtartanám elváltan is. Csak ez nem ilyen egyszerű. Hisz ott a másik két gyerek, aki eddig családban élt, ezután is lesz apjuk. Míg a kicsivel több lenne a gond, nem tudna az apja sem úgy hozzászokni, szóval félő hogy tenne különbséget közöttük, ha nem is tudatosan persze. Ezt meg ugyebár nem akarom.

Most elég normális a kapcsolatunk a gyereket érintő kérdésben, ezt sem akarnám kockáztatni, azért mert rákényszerítek egy új gyereket.

2013. jan. 9. 14:47
 12/60 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem ez így a te döntésed. A (volt) férjednek nem kell, hogy bármi köze legyen hozzá, ha te szeretnéd. Ha viszont úgy érzed, hogy csak a közös szenvedésre emlékeztetne, akkor ne tartsd meg.
2013. jan. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
76%
Egy gyereknek nincs nagyobb átok,mint egy olyan család,ahol a szülők nem szeretik egymást.Ennél már a csonka család is jobb.Nekem is csak miattam maradtak együtt a szüleim és megtört,depressziós ember lett belőlük,én meg így nőttem fel.Sosem éreztem jól magam itthon,mindig menekülhetnékem volt.Most is az van.Szóval ha jót akarsz a gyereknek,akkor legyél olyan férfival,aki mellett boldog vagy.
2013. jan. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 A kérdező kommentje:

12

Ez a mi esetünkben nem ilyen egyszerű. Mert eredetileg azt mondom, hogy ha becsúszik egy gyerek, akkor megtartom, ha nincs olyan nagy akadály, anyagilag is bírható.

Ha egy "idegen" lenne az apa, akkor lehet nem is vacillálnék, de így azért nem lehet kihagyni az apát sem. Hisz édestestvérek lennének a már meglévőkkel, hogyan magyaráznám el, hogy őket szereti, míg őt nem. Bízok benne annyira, hogy vállalná a gyereket, de félek, hogy koloncnak tartaná, és már nem tudná úgy szeretni mint a másik kettőt.

Most ott tartunk, hogy gondolkodunk külön, aztán "egyeztetünk"

2013. jan. 9. 15:02
 15/60 A kérdező kommentje:

13

Ezért váltunk el, mert nem volt jó otthon a légkör. Szerettem volna ha másmilyen, de nem jött össze. Lehet tényleg hiú ábránd azt hinni még akár elméletileg is, hogy ez változhat. Talán azért merült fel bennem mert amikor kicsik voltak a gyerekek még minden rendben volt.

2013. jan. 9. 15:04
 16/60 anonim ***** válasza:
14%

Hát, nekem egy idegentől főleg nem kéne gyerek. Nem vagyok én állat,hogy összevissza gyártsam a gyerekeket más "gyártótól", de így, hogy a férjemé, azért elgondolkodnék, bár talán így is nemet mondanék.


Szóval szerintem a legkevesebb, hogy hogyan magyaráznám meg a gyerekeknek.

Hány hetes vagy?

Mert nem hiszek az ilyesmiben, de talán jel lehet a sorstól.


Megpróbálnám, hogy elmegyünk a férjemmel egy párterápiára, vagy valamilyen pszichológiai segítséget veszünk igénybe és ha nem megy, akkor nem tartanám meg a gyereket sem.

2013. jan. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
#17 De sokat segítettél, köszi!
2013. jan. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
90%

Milyen idosek a gyerekeid? Meg tudnák érteni a helyzetet ha mégis megtartanád?

Ebben a helyzetbe azt kell mérlegelni, hogy egyedul tudsz-e vállalni egy kisbabát. Mert ugye a házasságot egy gyerek nem tartja ossze.

26N

2013. jan. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
68%
17-es, én éppen boldog kismama vagyok, tehát elfogult a témában, de ilyet soha senkinek nem mondanék. én is azt tanácsoltam neki, ha nem szeretné, és nem működne sehogy, vetesse el. én sem támogatom az abortuszt, de van amikor sokkal jobb úgy mindenkinek...
2013. jan. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
58%

Imádom, amikor hormontúltengő kismamák és gyerekre évek óta vágyakozó nők válaszolnak, kizárólag a saját helyzetükből kiindulva.

A kérdező elég hülye helyzetben van. Vannak gyermekei, a házasságának annyi. Egy gyermek nem fogja újra összehozni a szétesett családot, viszont rengeteg problémát és feszültséget fog generálni. Ha csak ezért tartaná meg a gyereket, akkor kár próbálkozni. Ha azért, mert egyedül is bevállalna még egyet, függetlenül az apa személyétől, egyébként is szülne még esetleg később, akkor elgondolkodhat rajta.

Én biztosan nem tartanám meg az ő helyében.

2013. jan. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!