Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy gyerek helyrehozhat egy...

Egy gyerek helyrehozhat egy kapcsolatot vagy ne tartsuk meg?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi ki mit tenne, természetesen mi döntünk:

Most váltunk el, külön költöztünk. Volt egy elgyengülésünk, lefeküdtünk, hülye voltam, nem gondolkodtam előre, előtte szedtem a gyógyszert évekig, most pedig nem jutott eszembe, hogy kellene óvszer, mert már nem szedem. Terhes vagyok, már elmondtam neki, nem azt mondom, hogy örül, mert nem, de most ő is eléggé kétségbe van esve, hogy mi lesz. A legtisztább talán az lenne ha elvetetnénk. A gyerekeink már nagyobbak, közös felügyeletben állapodtunk meg, még most sikerült valamennyire mindenkinek hozzászokni a helyzethez. Egy kisbabát nem lehet ide-oda rángatni, mellettem kell, hogy legyen. A gyerekeknek sem tudom hogyan magyaráznánk meg.

A házasságunkat próbáltuk már többször megmenteni, de sikertelenül. Hibába próbálkoztunk mindig az lett a vége, hogy ordítozunk, nem akarom, hogy így nőjenek fel a gyerekeink. Egy kisbaba mellett is előjönnének szerintem a gondjaink.

Mit tennétek.

Elvetetnétek a gyereket

Megpróbálnátok még egyszer

esetleg megtartanátok, de külön élve



2013. jan. 9. 14:38
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:

En el akartam vetetni a volt ferjemtol veletlenul fogant gyereket de nem tettem.Es nem bantam meg!!!nehez volt sokat szenvedtem de sikerult felnevelnem.Egy ertekes embert aki csoda jol tud barkacsolni es angyali enekhangja van szorgalmas szep munkaja van es szeret engem.

Tudja elmeseltem neki hogy fogant es megkoszonte hogy igy dontottem.Ne kapkodd el a dolgot sokszor rossz helyzetbol jo dolgok kerulnek ki.A parom akit a szules utan egy evvel ismertem meg sajatjakent szerette a gyerekem.Orulok hogy akkor 25 eve az elete mellett dontottem.

2013. jan. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 A kérdező kommentje:

51

Ha megszületne természetes, hogy szeretném és nem gondolkodnék azon, hogy jó ez így vagy nem jó. De most még van lehetőség gondolkodni, a legjobb (nem a jó) megoldást választani. Hiszem, hogy nekünk ez az a megoldás. És én innentől nem nézek vissza, hogy mi lett volna ha...

2013. jan. 11. 10:42
 53/60 anonim ***** válasza:

51-es, minden csodálatos petesejtből csodálatos gyermek születhetne. De nem születik. Ez nem jó mentalitás.

TE megszülted, TE találtál egy csodás pótapukát, a TE életed jól alakult. Ebből azért nem következik, hogy a kérdezőnek is minden pöpec lenne.

2013. jan. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:

51 Csak irtam egy peldat mi tortent velem velunk.

Hogy csodalatos esely volt es en igy dontottem es utalag jol dontottem Ennyi semmi itelet vagy mutogatas.Egy pelda.

2013. jan. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
#54 - ja, tökéletes példa - ha másra nem, hát arra az effektre, amit a #49-ben leírtam. Amíg a Kérdezőnél tök egyértelmű, hogy a volt férjável közösen döntöttek, találták meg a számukra relatív legkevésbé rossz megoldást egy olyan helyzetben, ahol igazán jó megoldás nincs is, te vakhanggal se (még egy többesszám jelével se) utaltál arra, hogy az ügy másik szereplőjét, a gyerek biológiai apját, a vele való kapcsolatot hogy érintette és érinti ez az egész. Pláne, hogy a Kérdezőnek és a volt férjének mindenképp van két közös gyereke, akiknek a neveltetéséről példaszerűen tudtak megállapodni... tehát a "nem is tud róla, nem mondok és nem kérek semmit, elköltözöm az ország túlfelébe és..." alternatíva itt cseppet sem jácc.
2013. jan. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:

Talan mert a volt ferj visszautasitotta a geyreket nem volt felkeszulve ra nem akart apa lenni stb

Talan mert azt mondta soha tobbet nem akar minket latni ha megtartom?

Talan azert mert tul fajdalmas beszelni rola arrol ha valaki 24 evig egyszer sem nezett a gyerekre soha nem latta nem volt kivancsi ra.

Talan mert nem volt mas megoldas mint hogy elmenekuljunk a fajdalom elol messzire.

Aztan jott 20 valahany ev mulva hogy az o gyerekere kivancsi. na a gyerek azt mondta neki ha akkor nem kellettem es meg akartal olni akkor edd meg amit foztel nem tartalak apamnak az az apam aki felnevelt.

Mert sok no hordozza magaval a megalazast es a banatot a nehez eletet amit vallalt a gyerek kedveert.Mert nem akarta a benne levo eletet onzo okokbol megszuntetni.Mert hitt benne hogy mindenkinek joga van az eletre es hogy az o magzata nem veletlenul jott hozza celja volt ezen a foldon.

Nem martirkodas nem onzoseg egy dontes amivel a tovabbi eletetdben elned kell es eszedbe fog jutni minden nap.

Ne hidd neha nem gondoltam konnyebb lett volna a gyerek nelkul.Hogy az exem mas kolyket nevelte inkabb mint a sajatjat hogy egyszer nem latta 20 ev alatt??

Ha dontok akkor viselem a dontesem minden kovetezmenyet es felemelt fejjel nezhetek a tukorbe Es a gyerekem tudhatja mi volt az igazsag meg ha faj akkor is.

2013. jan. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:

#56 - OK, és akkor most, hogy ezt leírtad, egyeztesd össze a kérdező helyzetével... komolyan azt várnád tőle egy pillanatig is, hogy önhatalmúlag másítsa meg a közös döntésüket, és ezzel esetleg megfossza a meglévő gyerekeket az apjuktól, a normális válás helyébe esetleg a háborúság lépjen, stb...

Hogy lehet egy MEGLÉVŐ KÖZÖS DÖNTÉS UTÁN még csak az egyik felet arra bíztatni, hogy "Ne kapkodd el a dolgot sokszor rossz helyzetbol jo dolgok kerulnek ki."?

2013. jan. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
Én 43, férjes, a 3. fiu 5 honapos. ``Üzemi balesetböl`` született, ugymond, de mi nagyon boldogok vagyunk vele. Neked nem tudok tanàcsot adni, mert a szitunk különbözö. Én soha nem tudnàm elvetetni a magzatot. Làttam rola képeket, leiràsokat, borzaszto. Több esetben a majdnem anya az élete végéig szenved a lelkiismerete miatt. De: ha két felnött kapcsolata rossz, akkor azt semmi nem tudja megmenteni - rajtuk kivül senki. Talàn még nem mindent probàltatok megtenni a hàzassàgotok megmentése érdekében. Ha a fontos, nagyobb kérdésekben egyet értetek, az szàmit, akkor még funkcionàlhat. Ha bàrmelyikötök a hàzassàg intézményét börtönnek tekinti, akkor jobb egy uj partnert keresni. Akinek nem szàmit, hogy màstol van a gyerek. És jo férj és jo apa lesz belöle. Ilyen is van.
2013. febr. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
Utolsó, érdemes ám elolvasni egy kérdés dátumát is... ez január 9-én íródott ki, azóta a Kérdező már nyilván végleg eldöntötte így vagy úgy.
2013. febr. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
Az 59-es válaszadonak: igazad van, látod, a dátumra tényleg nem figyeltem. Már csak abban bizom, hogy nem vetette el... Figyelmes olvaso vagy, azt meg kell hagyni. (Nem negativ értelemben értem.)
2013. febr. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!