Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy gyerek helyrehozhat egy...

Egy gyerek helyrehozhat egy kapcsolatot vagy ne tartsuk meg?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi ki mit tenne, természetesen mi döntünk:

Most váltunk el, külön költöztünk. Volt egy elgyengülésünk, lefeküdtünk, hülye voltam, nem gondolkodtam előre, előtte szedtem a gyógyszert évekig, most pedig nem jutott eszembe, hogy kellene óvszer, mert már nem szedem. Terhes vagyok, már elmondtam neki, nem azt mondom, hogy örül, mert nem, de most ő is eléggé kétségbe van esve, hogy mi lesz. A legtisztább talán az lenne ha elvetetnénk. A gyerekeink már nagyobbak, közös felügyeletben állapodtunk meg, még most sikerült valamennyire mindenkinek hozzászokni a helyzethez. Egy kisbabát nem lehet ide-oda rángatni, mellettem kell, hogy legyen. A gyerekeknek sem tudom hogyan magyaráznánk meg.

A házasságunkat próbáltuk már többször megmenteni, de sikertelenül. Hibába próbálkoztunk mindig az lett a vége, hogy ordítozunk, nem akarom, hogy így nőjenek fel a gyerekeink. Egy kisbaba mellett is előjönnének szerintem a gondjaink.

Mit tennétek.

Elvetetnétek a gyereket

Megpróbálnátok még egyszer

esetleg megtartanátok, de külön élve



2013. jan. 9. 14:38
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
92%
Kívánom,hogy a lehető legjobb döntést hozzátok!
2013. jan. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
51%
Csak újabb komplikációkat vállalnátok fel. A baba becsúszott, nem tervezett, nem várt. Külön élve sem szabadna megtartani.
2013. jan. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
37%
2013. jan. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
34%

Ne haragudjatok, hogy ezt mondom, nem vagyok ellene az abortusznak, ha kifejezetten muszáj, de ebben az esetben azt mondom, hogy miért egy gyerek szívjon csak mert a szülei elgyengültek. Mennyiből tartott volna felhúzni egy óvszert és akkor most nincs itt egy ilyen probléma ... Nem ítélkezni akarok én, én is hasonló időben estem teherbe, amikor a Párommal épp nagyon sz*rban voltunk ráadásul fiatalon is lettem várandós, de megtartottam, mondván, hogy ha én hülye voltam és nem húztam gumit, hát vállaljam a tetteimért a következményeket. Sokan úgy beszélnek egy magzatról mintha az csak egy tárgy lenne, hogy na ha kell megveszem, ha nem akkor továbbadok rajta. Ez egy súlyos tévedés ... A kérdező azt írja, hogy anyagi gondjai sincsenek, akkor mégis mi akadálya van annak, hogy megtartsa, hogy felnevelje? Az anyjától is kaphat elég szeretetet, plusz ott van két másik gyerek is, biztos vagyok benne, hogy örülnének neki, szeretnék. Én itt nem látok egyetlen egy elfogadható indokot sem az abortuszra. Rossz volt a házasság? Már megbeszéltek, hogy végleg külön mennek? Akkor nem kellett volna mégis "megbotlani". Ha meg már így alakult, annak oka van. Én úgy vélem, egyetlen gyermek sem érkezik véletlenül, pláne nem ilyen helyzetben!


De egy szónak is száz a vége, Kedves Kérdező, van Neked szíved is, hallgass arra! Ne bízd másokra a saját gyermeked életéről való döntést! Ez csak is a Te és a családod joga. (Vagyis én úgy gondolom, hogy egyedül Isten adhat és vehet el életet, na de a mai világban már minden nő eldöntheti mit akar tenni, szóval ennek fényében adok tanácsot!)


Sok sikert és bízom benne, hogy jól döntesz!

2013. jan. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
vagyis nem én nem húztam gumit, hanem a Párom, bocsi :)
2013. jan. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:

Kérdező, elvileg talán igen, gyakorlatban viszont nem sok példa akad rá, hogy egy gyerek helyrehozzon egy kapcsolatot, a gyakorlat inkább az, hogy még a közösen tervezett és várt gyerek is próbára tesz egy jó kapcsolatot - az akár meg is erősödhet végül - egy rossz kapcsolatot viszont szinte törvényszerűen szétszed egy ilyen próbatétel.

Szóval én itt is a szokott tanácsot írnám, hogy a férjeddel közösen kell eldöntenetek a továbbiakat, azt hozzátéve, hogy ha megtartjátok, akkoor se az együtt maradással kalkulálj, arra van a kisebb esély.

Na, ezzel szemben egy közösen végigcsínált abortusz, az maga a nagy "X" - lehet, hogy végleg elválaszt titeket, lehet, hogy összehoz.

2013. jan. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:
46%
Pont igy lett az egyik gyerekem mi elvaltunk egyedul neveltem Nem bantam meg .Emesztene a banat ha akkor megolttem volna az en okos ugyes szeretni valo immar felnott gyerekemet aki igazi vigasz volt nekem Ahogy raneztem megtelt a szivem szeretettel.
2013. jan. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:
0%

Jézusom. Még meg sem született az a szerencsétlen gyerek, de már rá terhelnéd az elromlott kapcsolatod súlyát.

Neked kell döntened, de a gyerek tiszta lappal indul, neki semmi köze nincs ahhoz, milyen a viszonyod épp a pároddal.

2013. jan. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:
48%

"Vagyis én úgy gondolom, hogy egyedül Isten adhat és vehet el életet"


A jóisten megáldjon benneteket, lehetne kérni, hogy egy ilyen helyzetben tegyetek le végre az érzelmi zsarolásról? Te fogod a gyerekét felnevelni? Nem. Egy magzatról beszélünk, aki igenis rengeteg probléma forrása lehet. Tettek, amit tettek, a kérdés az, hogy hogyan NE nehezítse tovább a saját életét.

2013. jan. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim válasza:
0%
Megtartanám. Hogy külön, vagy együtt azt majd megoldjátok. Nálam is felmerült, hogy elvetet anyám. Ha téged elvetet, most nincs ilyen gondod.. Egy életet hordozol. Gondolj a gyerekeidre mikor kicsik voltak. Ő is hasonló lesz, ha engeded neki.
2013. jan. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!