Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vállalnátok gyereket a jelenle...

Vállalnátok gyereket a jelenlegi barátotoktól, ha már van nektek van egy és nem érzitek elég érettnek őt az apasághoz?

Figyelt kérdés

Üdv, tanácsot szeretnék kérni.

4 éve elváltam a férjemtől, még mielőtt azt hinné valaki, hogy túl könnyen eldobtam vagy félrementem, azt kell, hogy mondjam, nem, mert nagyon eldurvult a helyzet, pénzéhessé és uralkodóvá vált, féltem tőle. Született egy kislányunk, aki most 10 éves. Megismertem egy nálam 5 évvel fiatalabb férfit, én nagyon nehezen adtam be a derekam a kapcsolatra, mert féltem, hogy nem elég érett, de olyan sokáig ostromolt, hogy beleszerettem.

Működik a kapcsolatunk és boldog vagyok vele, bár néha nem értem, hogy mit miért tesz, de Ő egy nagyon különleges srác és a vele töltött idő kárpótol.

Ami elbizonytalanított, az a gyerekvállalás, amit felhozott pár hónapja, hogy milyen jó lenne, ha születne egy olyan fia, aki a mi génjeinket örökli és zseni lesz nagykorában. Így kezdődött a bevezető..:) Én beijedtem, mert szeretem a gyerekeket, de én azt látom rajta, hogy még nincs felkészülve ilyesmire, legutóbb elmentek a lányommal ajándékokat venni és elvesztette a plázában hazafelé a gyereket. Oké, ez egyszeri alkalom volt, csak olyan szétszórt szegény, kicsit úgy kell ráncba szedni, mint egy kamaszfiút. Ezeket nem mondtam neki, mert nem akarom megbántani, de tényleg nem érzem őt még késznek az apasághoz.


2013. jan. 10. 00:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%

Semmiképpen nem vállalnék vele gyereket! Főleg nem, hogy CSAK barát. Gondolom, már nem 18 éves. Egy férfi nem veszíti el a gyereket egy plázában, nem kell őt "ráncba" szedni a gyerekessége miatt! Az kicsit nevetséges, hogy fiút vár, aki zseni lesz. Ilyeneket komoly ember nem mond.

Mi lesz, ha lányotok lesz és nem lesz zseni? Akkor elhagy majd? Már az 5 év is elég rizikós lesz 10-20 év múlva.

Most még különlegesnek tartod, de valójában a gyerekessége teszi különlegessé.

Egy gyerek nem játékszer, nem azért szülök, mert szeretem a párom,és ő kara egy gyereket. Ha ő nem alkalmas az apaságra, akkor nem kell még egy gyerek.

A leírtak alapján pedig nem alkalmas rá.

2013. jan. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Az, hogy "elveszítette" egyszer a gyereket, semmi, én állítom, hogy minden szülővel megesik legalább egyszer az életben. :)


Ami engem inkább elgondolkodtatna: "születne egy fia... zseni lesz nagykorában" - neki valami nagyon romantikus elképzelései vannak a gyerekekről... Nem tudom persze, mennyire mondta ezt viccből, abban biztos vagyok, hogy nem szó szerint gondolta, de nem valami mást képzel el, mint ami a gyereknevelés valójában?

Tudja, hogy egy 10 éves gyerek más, mint egy csecsemő? Mi lenne, ha lánya születne, és nem lenne zseni?

2013. jan. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"de én azt látom rajta, hogy még nincs felkészülve ilyesmire, legutóbb elmentek a lányommal ajándékokat venni és elvesztette a plázában hazafelé a gyereket. " - vesd össze:


Pubban felejtette gyermekét a brit miniszterelnök

David Cameron és felesége, Samantha a Downing Street-i kormányfői hivatal szóvivőjének hétfői tájékoztatása szerint "még pár hónappal ezelőtt" költött el egy vasárnapi ebédet a brit kormányfők vidéki rezidenciája, Chequers közelében, a Plough Inn nevű pubban, három gyermekük, a nyolcéves Nancy, a hatéves Arthur és a 22 hónapos Florence, valamint két baráti család társaságában.

Amikor távoztak, Cameron külön autóval tért vissza a rezidenciára testőreivel, és azt hitte, hogy az összes gyerek a másik kocsiban utazik feleségével. Samantha ugyanakkor abban a hitben szállt be az őket szállító autóba, hogy Nancyt férje viszi haza.

A gyermek hiányát akkor fedezték fel - a Downing Street hétfői ismertetése szerint "rémülten" -, amikor mindketten visszaértek Chequersbe.

A miniszterelnök azonnal visszaindult a pubba, és meg is találta Nancyt. A kislány szülei negyedórányi távollétében sem ijedt meg nagyon: amikor édesapja visszaérkezett, hogy hazavigye, éppen a pub személyzetének segédkezett készségesen a vendégek kiszolgálásában.


Szóval a legjobbakkal is megesik néha az ilyesmi:)

2013. jan. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a fáradtságot, hogy írt nekem!

Nos, eléggé megoszlanak a véleményeitek. Kérdezte valaki, hány évesek vagyunk. Én 33 vagyok, ő 28. Tudom, elképzeltek egy kivénhedt mamit és egy kisfiút, de azért a valóság szerencsére nem ennyire vészes, hála az egészséges életvitelnek:) Hogy mit keresek mellette? Valami olyat kapok tőle lelkileg, amire egész életemben vágytam. 3 éve. Nehezen indult, elvált nőként, 10 évvel idősebb volt férjjel a hátam mögött nem pont egy bizonytalan, bohókás kapcsolatra vágytam, világéletemben az idősebbekhez húztam, de az a fajta jó emberi lélek és szeretetreméltóság, amivel rendelkezik, nagy kincs és sikerült bebizonyítania, hogy képes felnőni a feladathoz, hogy egy idősebb nővel együtt legyen. A pici lánnyal nagyon jó a kapcsolata, imádják egymást, bár emlékszem, úgy indult, hogy a földön csúszva babákkal eljátszotta a diótörőt, miközben a lányom hatalmas szemekkel figyelte, hogy ez meg mit művel:)

2013. jan. 10. 11:14
 15/15 anonim ***** válasza:

Bocs, de ha a te gyerekedet elhagyta, akkor mit fog csinálni, ha végre a sajátja megérkezik?


Nem szereti eléggé a kislányodat, ne engedd el vele egyedül sehová.


A korotoktól függ a válasz. Lehet, hogy az új saját várva várt gyerekét nem bírja majd elviselni, azt a jó öreg pisis-kakis fogfájós időszakot és szépen elhagy.


És akkor magadra maradsz két gyerekkel. És miért pont fiút akar? Ha lány lesz akkor nem szereti, ha megszületik a saját génállományát hordozó gyerek akkor annak több pénzt ad, mint a tiédnek? Sok istt a kérdés és a sejtéseim rosszak.

2013. febr. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!