Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim nem bíznak bennem,...

A szüleim nem bíznak bennem, állandóan elveszik a kedvem mindentől. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok.5 éve járok egy középiskolába,de az évek során rájöttem ,hogy ez a szakma nem nekem való(művészet)

Én teljesen más irányba szeretnék menni,ugyanis jövőre egy OKJ-s kozmetikusképzésre szeretnék menni.

A szüleim teljesen ki voltak akadva amikor ezt tudattam velük,mondván,hogy miért nem akarok továbbtanulni.

Ők mindketten művészeti fősulira jártak,és engem is ebbe az irányba akarnak terelni,én viszont továbbra is kozmetikus szeretnék lenni.Azt mondta nekem anya,hogy még a kukás gyereke is tovább tanul,csak én nem,apa pedig azzal jön,hogy én nem fogok tudni dolgozni...

Én tudom,hogy a kozmetikus szakma nem egy megbecsült dolog,legtöbben a pattanások nyomkodásával kötik össze.

Én legfőképpen emellett még a sminkes szakmában is gondolkoztam,de az lehet hogy nem olyan sokrétű.

Az idegesít a legjobban,hogy anya már szinte minden nap felhozza ezt a témát,de ezt sem nyíltan,hanem úgy,hogy például amikor lustálkodom,elkezdi nekem mondani,hogy -"te akarsz dolgozni?","ha kozmetikus leszel minden nap munkába kell menned,vagy ha nem mész kirúg a főnököd"

Az oké,hogy nem csípi a csőrét,de,hogy ennyire felkelljen ezt hozni minden egyes nap azt már nem bírom ki,pedig nekem vannak elképzeléseim,a jövőt illetően,de ők azt hiszik le..arom az egészet:(

Már azon gondolkodom,hogy nyári munkát fogok vállalni,hogy majd én fizessem ki a képzést,és ne nekik kelljen mert már apa is tett olyasmi megjegyzést,hogy majd ezt is nekik kell fizetni.

Néha úgy érzem nagyon szeretnék bizonyítani nekik,de ha kozmetikus leszek csak még inkább le fognak nézni...

Szerintetek tartsak ki magam mellet,vagy halgassak rájuk,és kényszerüljek bele egy olyan dologba amit nem szeretnék,de esetlegesen lehet ,hogy jót tenne nekem?



2013. jan. 14. 11:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el csak felületesen.

Sok főiskolás, egyetemista munkanélküli van. Az életben az érvényesülés nem a diplomán hanem kapcsolatokon szerencsén és még sok más dolgon múlik.

Mivel felnőtt vagy azt csináld ami neked jó!

2013. jan. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat:)

Amúgy már tavaly letettem az érettségit,az iskolám alapból 4 éves,de ha szakvizsgát akarsz tenni,akkor maradnod kell még egy évet.Én ezt az évet biztos be fogom fejezni és lesz is egy szakmám,igaz ezzel nem nagyon tudok majd elhelyezkedni,mert mint már említettem nem ezt akarom csinálni.

2013. jan. 14. 12:42
 13/15 anonim ***** válasza:

Szia, szerintem hasznos, ha van még egy szakmád, főleg kozmetikusi.

A sminkes nagyon szép szakma, ezen én is gondolkoztam még anno, és azt művészi fokon is tovább tudod vinni, lásd maszkmester.


Én megértelek teljesen, nekem a képzőművészeti pályát nem helyeselték soha. :)

2013. jan. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Hasonló helyzetben vagyok,annyiban más,hogy itt legalább többségében normális válaszokat kaptál!:)

Itt a kérdésem: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-..

Okulhatsz a példámból,állj ki a céljaid mellett,mert ha csak egy kicsit is engedsz nehezen fogsz kikászálódni belőle,mint ahogy Én is.:(

2013. jan. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Az elsô néhány mondatnál megálltam az olvasásban.

Miért olvasok több olyan kérdést amiben a leírásban általában az szerepel, hogy a szülôk olyan "szakra" ha lehet ezt így mondani akarják terelni a saját gyerekûket amik ôk voltak. Néha A szülök is lehetnének körültekintôbekk

2016. szept. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!