Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az apám lelkileg és fizikailag...

Az apám lelkileg és fizikailag bántalmaz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az apám eddig 3x ütött meg, egyszer amiatt, mert épp neki készítettem valamit, és nem értem rá azt csinálni amit rám parancsolt, egyszer mert (mivel hogy szeretője van, és attól gyereke is) megkérdeztem, hogy miért nem ért haza időben, és egyszer pedig mert elhagyott egy csomó gyerekkori fényképemet, amik sokat jelentettek nekem, és elkezdtem sírni. Egyszer pedig meg akart verni, mert visszakértem a tartozásom, de elfutottam előle és rám rúgta az ajtót. Szeretői vannak, és az anyámat emberszámba sem veszi. Megkérdőjelezem azt is, hogy van e kapcsolata a BÁTYÁM BARÁTNŐJÉVEL... erre is van bizonyítékom... Ma is meg akart verni, mert nem akartam elmenni a szeretője és az ő gyerekéért az óvodába (mert 2 órája főztem, és végre le akartam ülni enni), csak az egyik családbarátunk visszafogta.

Most nálam itt betelt a pohár, mivel közölte a barátommal, hogy hétköznap többet nem találkozhat velem, mert biztosan miatta vagyok ilyen "szemtelen" lettem.

Feljelenteni nem merem, mert rettegek, hogy agyonver, mielőtt a rendőrség eljönne érte.

Nincs 8 napon át gyógyuló sérülésem sem, mert mindig csak egy hatalmas pofont kapok.

SEGÍTSÉG!!! Kérlek titeket, segítsetek, mert belehalok... 15/L


2013. jan. 14. 17:14
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
90%

Elég kemény hagot ütöttek meg a válaszolók, de sajnos sok mindenben igazuk van. Elég felelősségteljes feladatot kaptál 15 éves létedre, de ez van.


Én elsősorban anyukámmal beszélgetnék. Elmondanám neki mennyi fájdalmat jelent nekem ez a helyzet, mennyi bántással és bánattal jár. Azt is elmondanám neki, hogy az ő felelőssége, hogy megtegye amit meg kell. Mert ha nem tesz semmit, azzal is tesz valamit! Ha ezt nem érti meg, akkor sajnos egyedül vagy.

2013. jan. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
sajnáltatom magam? az Anyukám szar, mert nem költözik el? soha nem voltatok még az én cipőmben, sem Anyuéban, de már ítélkeztek. ez nem az a poszt, ami alá az ilyen fajta "te vagy a szar" kommentek valók... nézzetek magatokba mind, de komolyan. van még 2 fiútesóm is, és anyukám nagyon kedvés pénzt keres, mert refluxos és gerinc sérve van, ezért kirúgták 2 munkahelyéről. ha elvinne minket innen, szó szerint éhen halnánk... gondoljatok már bele, mielőtt beszéltek és másokat sértegettek... aki normális kommentet írt, annak viszont köszönöm..:)
2013. jan. 14. 20:26
 13/22 anonim ***** válasza:

Oké,ezt megértjük,és sajnáljuk!



Viszont ha nem vagytok hajlandóak lépni,segítséget kérni,vagy összefogni,4 en egy ellen,akkor mégis milyen választ vársz?

Mit mondjunk erre?

2013. jan. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
93%

Talán csak segített neki, hogy leírhatta.


Abban a helyzetben, amit leírsz, nem nagyon van mit tenni. Egyet tudok tanácsolni: legyél bátor. Mindig tudd, hogy csak az ver egy nőt, aki gyáva. Te ne ilyen legyél. Sose felejtsd el, hogy minden rosszban van valami jó, még akkor is, ha most ezt nem látod. Évekig eltarthat ez még, de ha kibírod, erősebben jössz ki belőle.


Gyakorlati értelemben annyit tudsz tenni, hogy minél kevesebb időt töltesz otthon, és olyan emberekkel veszed körbe magad, akik megértenek, és akikkel tudsz erről beszélni. És tedd is meg. Ne csak itt, a barátaidnak is beszélj róla, ezt sose félj megtenni. Ha úgy érzed, ők már nem tudnak támogatást nyújtani, fordulj az iskola pszichológushoz. Szinte minden iskolában van, teljesen ingyenes és köti a titoktartás.

2013. jan. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

figyelj csak nehezemre esik ezt elhinni,de nem azért mert úgy gondolom nem igaz,hanem mert nem akarom elhinni hogy léteznek ennyire agresszív,családapák,akik rettegésben

tartják az egész családot

mert elég durva dolgokat írtál,amik ha igazak,akkor apádlak rács mögött lenne helye...

2013. jan. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

nem akartál elmenni a szeretője gyerekéért?

aztán azt írod anyukád beteg,és hogy te főzöl stb?

apád meg megver......szerintem menekülj mindenképp,amint lehetőséged van,apád nem normális!

2013. jan. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Na idefigyelj csillagom. De voltam a te helyzetedben.8 évesen végig néztem ahogy apám vérömlenyesre veri anyámat,plusz eltöri az orrát...rendőrség nem csinált semmit. gyertyafénynél kellett élnünk,mert megtiltotta hogy áramot használjunk.

Anyám mégis képes volt, a bátyámat és engem összefogni, alig volt pénzünk,és elhozni onnan abból a fertőből. Elszöktünk,voltunk hajléktalanok is. Aztán bekerültünk egy anyaotthonba. KÉPES volt rá,csak akarni kell.

Erről ennyit. Ha anyud akarná már régen kiszedhetne titeket abból a mocsokból.

2013. jan. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Erről beszélek!

Azt írod bátyád van,tehát mindenképp idősebb mint te!

Senki sem tud összefogni!

Meg az egyik válaszoló írta,hogy nem vár semmit,csak elmondja a baját,kiönti a lelkét!

És mennyivel lesz neki ugyan jobb,hogy sajnáljuk,aztán kap még egy hatalmast pofont,vagy jól leugatja az apja?

Sokra megy ugyan vele!!!!

Lépnetek kell,vagy tűrnötök!

Ti döntetek!

2013. jan. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
100%

"Na idefigyelj csillagom." Ennek a srácnak mindenre szüksége lehet,csak a lekezelö szövegre nem. A te helyzeted más volt, mint az övé. Szóval az ö helyzetébe nem vagy,hogy pontosan tudd mit él át. Másrészt,

az én barátom sajnos hasonló családban nött fel, és akármilyen hihetetlen az anyja ugyanilyen tehetetlen volt. Vannak ilyen gyenge emberek,akik nem képesek lépni ilyen helyzetben.

De nem ezt a kissrácot kéne basz..gatni csak mert ilyen szülök csapdájába esett. Szegény szerintem megkönnyebbült már attól ha kiirhatta magából...

2013. jan. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
Engem otthon 2 éves korom óta fenekelnek pálcával, két szólás után pálca... :D 13/f
2014. jún. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!