Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 18 felett elmondanád otthon,...

18 felett elmondanád otthon, hogy depressziós vagy és pszichológushoz jársz, ha még otthon laknál?

Figyelt kérdés
2013. jan. 15. 20:18
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Jaj, ez nem Neked szólt. Remélem megoldódik az "ügyed" valamennyire.
2013. jan. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Köszi!

(Azon vagyok, hogy megoldódjon, csak mostanában errefelé túl lassúak a vonatok)

2013. jan. 15. 22:04
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelességed, ha úgy érzed ezzel negatívan befolyásolnád a kapcsolatotokat.

Szerintem ne tedd. Mondom ezt úgy, hogy én is ilyen 40es cipőben sántikáltam/ok.

Sose lehettek barátaim ("mert minek?"), nem mehettem sehova ("miért nem ülsz a fenekeden?"), nem nézhettem ki/öltözhettem ahogy szerettem volna még ha az csak egy női farmer volt. ("mit majomkodsz/páváskodsz?")

De otthon se találtam meg a megértést se máshol s odáig jutottam, hogy 2évig heti szinten éjszakákat vaciláltam át ugorjak-e ki vagy ne, aztán havonta jártam zúzodással, töréssel kórházba, üvegszilánkokkal csapkodtam a kezeim, lábaim. Anyuék sose kérdezték, észre se vették a sebeim 90%át de aztán suli miatt el kellett vinniük.

A dilidoki meg csak ciki, legnagyobb félelmükbe még gyogyósnak hinnének s rajtam maradna a félcédula....

ilyen gondolkodással végül abbamaradt az "orvoshoz cipelésem" mert mit gondolhatnak erről mások, mert kényelmetlen ez miatt utaznia, mert tabu, nincs ilyen, nem beszélünk róla. Azóta megnyugodtam, kigyógyultam, aztán visszatért mikor már dolgoztam pánikrohamok, légszomj, halálfélelem képében, utána szülés utáni depresszióként. Azóta orvosok, kedély javítók s mindezt hogyan? Ugyanúgy egy házban a szüleimmel s továbbra se ismerik el, hogy valamit is hibáztak volna vagy, hogy ez tényleg egy fájdalmas betegség volna max annyit, hogy hülye vagyok, gyogyós.


A családom belüli tabusítás hihetetlen mértékeket tud ölteni, és ez nagyon szomorú, főleg annak aki benne él s szeretet helyett szorongás, bánat jut csak. Remélem neked jobban fog sikerülni, s sok kitartást kívánok hozzá. Nem tartozol azzal, hogy beszámolj valamiről vagy, hogy hazugságra kötelezzenek.

2013. jan. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Én nem mondanám el a saját helyzetemből kiindulva... :(
2013. jan. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Javaslom, mindenképpen légy őszinte az orvosodhoz. Megbízhatsz benne. Az hogy nem mered otthon bevallani a problémáidat, előfordulhat, hogy teljesen más megvilágításba helyezi a problémáidat. Nem fog elítélni érte, hogy nem voltál teljesen őszinte hozzá. Ez egy hárító mechanizmus.
2013. jan. 16. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Nem hazudtam neki, ez a téma a pszichológusnál nem is került szóba...
2013. jan. 16. 23:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!