Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nekem van igazam?

Szerintetek nekem van igazam?

Figyelt kérdés
A nővérem ugyan dolgozik, de azt a pénzt magára költi, és még itthon lakik, de a rezsibe nem száll be. Én ugyan jelenleg most nem dolgozom de dolgoztam abból a pénzből akartam venni magamnak egy 70 ezer forintos értékes dolgot de nem odaadtam tisztességen beszálltam a rezsibe. Erre a nővreém egy fityinget nem adott be ugyanúgy a szüleim adnak neki ruhát kaját, de azzal húzta ki nálam a gyúfát hogy vette magának egy 300 ezer forint értékű lapotopot. az Apám pedig állta a fele összeget neki, közben nekem meg azt mondja hogy nincs pénzünk. Szerintem ez igazságtalan, én már évek óta vágyom egy robogóra (70 ezer forint értékben ő pedig 2 hónapos munka utána a nővérem saját magára és még rá is fizettek arra a laptopra. Ez ba@omira nem igazságos , igazam van?
2013. jan. 18. 21:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Sokszor igaszságtalanok a szülők.És ha 2-3 gyerekük van akkor nem mindegyik gyerekkel bánnak egyformán.Nálunk is volt már úgy,hogy sokszor gondoltam azt,hogy a nővéremet jobban szeretik mint engem és ha szóvá tettem akkor azt mondták,hogy féltékeny vagyok rá.
2013. jan. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Abban amit leírtál teljesen neked van igazad és az ilyen nagyon nagy lelki fájtalmat tud okozni, de légy erős és amikor majd lehet repülj ki a családi fészekből. Még láttam olyan esetet, hogy az elkényeztettet kedvencke akinek mindent megadtak magyarán szolva évek multán tojt a szüleire és a szülők annak a segítségére szorultak késöbb akivel igazságtalanok voltak. Az ember a gyermekkorában ért igazságtalanságokból sokat tud tanulni, mármint olyan téren is, hogy Ő ne legyen majd semmi képp ilyen és ezáltal jobb emberré válik mint egy olyan akit agyonkényeztettek.
2013. jan. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van még mindig, pedig már 3ból csak 1 gyerek él még anyámmal. Ezért én eldöntöttem, hogy a babámnak nem lesz testvére, nem adom meg az esélyt, hogy én is elkövessem azokat a hibákat amit a szüleim. (Persze ha becsúszik egy bébi akkor lesz tesó. Bár mindent elkövetünk azért, hogy ne legyen így)

23/N

2013. jan. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
A növérem elev tojik egyébkét a a szüleinkre, csak ezt ők nem akarják, vagy nem érdeklik. Leginkább én szoktam nekik segíteni, köszönetet mondanak, azután pár óra múlva mintha mi sem történt volna, azt mondják hogy természetes dolgok hogy segítettem nekik, erre megkérdezem azt hoyg a nővérem az miért nem segít nektek, erre ők azt mondják hogy lehet hogy nem segít de más hangsúlyban beszél velük, és nem balhézik. Én nem tudom de a kuss meg az ilyen kifejezések amiket az anyukánkra szokott mondani az szerintem nem normális beszéd.
2013. jan. 18. 22:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!