Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvált szülők gyerekei! Ti...

Elvált szülők gyerekei! Ti hogy oldottátok meg a szalagavatót?

Figyelt kérdés
6 éve elváltak a szüleim, mivel apukám alkoholista. Most viszont 3hete nem iszik, hogy olyan legyen mint egy "igazi apuka" a szalagavatómon. Nagyon szeret engem, és ez nagyon jól esik, hogy végre megjött az esze:) Anyukámnak van egy barátja egy éve, ez viszont rosszul érinti apát, és azt mondta, nem jön el, ha anyukám párja eljön. Tegnap viszont anyukám is közölte, hogy ha a párja nem jöhet, nem jön ő sem, szóval válasszak... Legszívesebben lefújnám az egészet..
2013. jan. 19. 11:52
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
32%
Ha mindenképp választani kellene én tuti, hogy apukádat választanám. Nagyon korrekt tőle az, hogy leszokott a piáról csak a Te kedvedért. Anyukád meg azért nem jön, mert a pasija sem jöhet? Ez gáz!
2013. jan. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
25%
Oké, hogy "leszokott" (3 éve), de az nem fedi le azt, hogy az anyukája nevelte fel normálisan. Ettől még nem lesz mintaapa.
2013. jan. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
mármint 3 hete, elírtam
2013. jan. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Annyiban hasonló szituban voltam, hogy a férjem exnejével finoman szólva nem felhőtlen a viszony (gyakorlatilag senkié sem), de mégiscsak a férjem lányának az anyja.

A szalagavató előtt meghívott a lány. Mondtam neki, hogy örömmel mennék, de sejthető, hogy az anyja kötekedésre használná fel a jelenlétemet, így őt is megkímélendő a balhétól, inkább nem mennék.

A férjem végül az anyjával ment - balhé így is volt, legalább kimaradtam belőle.


A lánnyal később elmentünk hármasban ebédelni.


Ha én is elmegyek (férjem örült volna neki, de belátta, hogy rosszul is elsülhet), több lett volna a veszteség, mint a nyereség, így inkább maradtam a hátsómon.

2013. jan. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Én azért nem mondanám 3 év után, hogy leszokott. Majd egy év múlva. Persze valahol el kell kezdeni. Ha neked fontos hogy ott legyen anyukáddal kellene megértetni. Igazából az ő reakcióját nem értem. Ez most nem az 1 éves kapcsolatáról szól, hanem a lányáról. Ha kiskorod óta lett volna a nevelőapád megérteném, hogy neki rosszul esik, de akkor sem kellene felmerüljön sem benne, sem anyukádban, hogy anyukád nem megy el... Nincs tesód? Én a helyedben elhívnám őt. Mert a szüleid elég gyerekesek.
2013. jan. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
na itt valami járvány van... én is évet írtam hét helyett :D
2013. jan. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem túlspilázod ezt a szalagavató dolgot.

Nekem tavaly volt, előadtunk keringőt, osztálytáncot, ott volt anyukám, nagymamám, unokatesómék. Nem táncoltam senkivel, csak a táncpartneremmel. Szép volt, meg minden, főleg a mi sulink elég sokat is adott rá, szóval megadták a módját.

De ezt azért ne úgy képzeld el, mint egy esküvőt. Mi pl. alig találkoztunk a szülőkkel, a legvégén bejöhettek, dumáltunk, fotózkodtunk, aztán mentünk az afterpartyra.

Nekem se volt ott apám, sőt, egy férfi se, volt olyan, aki el se tudott jönni, mégis maradandó és szép emlék mindenféle cifrázás, meg túlbonyolítás nélkül is.

2013. jan. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy itt mindenki az anyukát ekézi, mert jaj, a család, de az meg elvileg teljesen normális, hogy az apa kiköti, hogy az anya barátja (akivek nem egy hetes a kapcsolat) nem jöhet?... nekem ez is furcsa. Ha igazán szeretné a lányát, és nem önmagát sajnáltatná, akkor ilyen fel sem merült volna benne. Anyuka sztem igazából erre ugrott. Ja, és 3 hete nem iszik, hűűűűha. Talán ha előbb elkezdte volna...
2013. jan. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Az a 3 hete dolog csak a szalagavatód utáni napig fog tartani. Most játsza a jóember, hohy meg legyen hívva és döngethesse a mellét a rokonainak meg a barátainak, hogy "űűűűűűűűűűű én is ott voltam"
2013. jan. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Leírtad az első mondatodban, hogy apukád alkoholista...ő nem fog hipp-hopp megváltozni és sajnos én kételkedem benne, hogy nem iszik. Egyébként honnan tudod, hogy nem iszik? Napi kapcsolatban vagy vele, figyeled éjjel-nappal? Az alkoholisták nem tudják egyik pillanatról a másikra letenni az üveget. De ha még esetleg így is lenne, egy bármilyen rossz dolog visszataszíthatja a mélybe.

Azt ne tiltsd meg apukádnak, hogy elmenjen, de előtte menj ki hozzá, kisérd a helyére és alaposan figyeld meg, hogy nem ivott-e. Egyedül semmiképpen se engedd oda, mármint úgy, hogy valakivel ne találkozott volna.

2013. jan. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!