Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anya elolvasta a naplom!...

Anya elolvasta a naplom! Segítsetek!!! Mit tehetnénk?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok.. Lehet hogy valaki szerint gáz ennyi idősen naplót írni de en szeretem!

Nagyjából 3 éve írom már es kábé 1 hónapja vettem észre hogy a naplom mindig máshogy kerül vissza a helyére.. Ebből gondoltam hogy anya olvasta el. Apum ugyanis a szobámban se gyakran jön be ezért o biztos nem.

Nagyon mérges vagyok anyára mert olyan dolgokat írtam le benne amiket senkinek nem mondok el.. Például a szerelmi ügyeket. Van egy fiu(ferfi-24 éves) akivel rendszeresen talalkozgatok. Es ez az amit anyának nem szívesen mondok el. De 1 hónapja mar csak azzal jön hogy:" kislányom te nem vagy szerelmes? Mert mindig máshol jár az eszed!" Máskor meg:" tudom ám mit szoktál csinálni szombatonként"


Segítsetek!!! Mit tehetnénk?



2013. jan. 19. 22:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
58%

Mégis le lett húzva. :-(

Én így mandinerből, finoman csinálnám. Ha mégsem olvas bele, akkor semmi nem fog történni. Ha meg igen, nem bántó, s talán a kínos beszélgetés is elkerülhető.

2013. jan. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Már kerestem neki egy biztonságosabb helyet ahol biztos nem találja meg.. De azért azt hiszem bele fogok írni valamit kis üzenetet a szamara.! Hátha megis megtalálja!

A számítógépes megoldással csak az a bajom, hogy jobb szeretném az irasomat vissza olvasni pár ev múlva, nem pedig a nyomtatott betűket!

Hogy mi vonzza az embereket hogy naplót írjanak??! Szerintem az, hogy oda bármit leírhat nem adja tovább(persze kivételek vannak, mint pl en) nem úgy mint nehány barátnő, akinek ha elmondasz valamit nem biztos hogy titokban is tartja..:(

2013. jan. 19. 23:49
 13/17 anonim ***** válasza:
25%
A géppel írt naplóból hiányzik az intimitás. Meg nagyon más hatása van a szívre, agyra a papíron futó íróeszköz hangja, mint a billentyűzet kattogása. Bocs kérdező ezért az offért, de többen javasolták a gépi naplót.
2013. jan. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ennyi idősen a leveleimet olvasta el anyu! Amiben persze a nővéremmel és a legjobb barátnőmmel beszélgettünk a plátói (mert nekem 18 évesen volt az első kapcsolatom,csók,stb) szerelmeimről. De persze anyu félinfókból mindig félregondolta a dolgokat és ment a célozgatás,amit akkor nem is értettem,de pár hete nővérem mesélte,hogy anno anyu elolvasta a leveleimet,mert neki (nővéremnek) panaszkodott anyu rólam. Hát megdöbbentem az tuti és szánalmasnak tartom,ha egy szülő,azért mert szülő kutakodik,ahelyett,hogy olyan kapcsolatot alakítani ki a gyerekével,amiben a gyerek nem érzi magát feszélyezve és meg tud nyílni az anyja előtt!
2013. jan. 20. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
88%

Hát, nekem eléggé beteges humorom van. Mikor észrevettem, hogy a naplóm nem úgy van, mint ahogy én elhelyeztem, nekiálltam skizofréniára utaló bejegyzéseket hagyni.

Valami ilyesmi volt:

"Senki sem tudhatja meg, hogy megöltem a Manci néni cicáját(az öreg macskás szomszé néni, a cicája megszökött...szerk.). A hang azt mondta, hogy kémkedik utánam. A hangnak igaza volt, már megint. A hang okos. Szól. A cica többé nem figyel. A cica szemei kifolytak, nem lát. A hang azt mondta Anya is figyel. Anya is kém. Nekik dolgozik. Ez egy k....szott átverés. A hang igaz. Okos és segít.

Oké, anyu remélem tetszett a színjáték. Nem szép dolog elolvasni valakinek a naplóját. Ha kíváncsi vagy rám, beszélgetni sokkal célratörőbb lenne."

Anyukám nemrég elmondta, hogy sok álmatlan éjszakát okoztam neki. Biztos ami biztos, a húgom "én titkos naplóm"at kapott anyukámtól karácsonyra. Elmondta, hogy azért, hogy ellenálljon a kísértésnek.

(U.I.: a cica pár nap múlva hazatalált. Csak bagzani volt...)

2013. jan. 20. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
86%
Utolsó vagyok. Azt hozzátenném, hogy az egész színjáték kb egy hónapig tartott.
2013. jan. 20. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
88%

Én is ezt csináltam, amit az utolsó írt! Leírtam a naplómba, hogy terhes vagyok és ezért most meg kell ölnöm magam, csak nem tudom hogy csináljam. Ezután hosszan tanakodtam a különböző öngyilkossági módokon: mennyibe kerül, mennyire fáj, milyen gyors stb. (15 éves voltam ekkor). Tudom, hogy egy állat vagyok, de nagyon-nagyon mérges voltam és "bosszút akartam állni". Akkor még nem igazán tudtam hogy kezeljem a problémákat sajnos.


Na erre Anyám azonnal ugrott én meg jól leszidtam, hogy miket képzel.

2013. jan. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!