Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A csendesebb gyerekeket miért...

A csendesebb gyerekeket miért bántják a többiek?

Figyelt kérdés
Én mindig visszahúzódó gyerek voltam, de már oviban sem voltam népszerű, az általános iskola meg maga volt a pokol. Alázások, gúnyolások, köpködések stb. és ezt mind a fiúk csinálták. Vagyis 1 főleg. Nem mondom, a lányok közül is sokan utáltak, de ők nem foglalkoztak velem annyira. Csak az egy fiú próbálta megkeseríteni az életem...
2013. jan. 20. 13:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%

Tehát akkor a kérdés helyesen:

Miért bántott engem egy fiú a suliban?


Lehet, hogy szociopata volt. Engem is megvert egy fiú, és ő nem volt százas.

2013. jan. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
36%

Én mindig is csendesebb, visszahúzódóbb voltam, sőt osztályelső is, de még ennek ellenére sem bántottak még soha. Bár egy neves iskolába jártam, így itt alapból mindenki az intelligensebbek közé tartozott.

Mindenkivel kedves, udvarias voltam. Köszöntem, felajánlottam a segítségemet, megdicsértem ha valaki valamiben jól teljesített, vagy valamije új volt. Sosem beszéltem ki senkit, nem mondtam senkiről sem rosszat, és még így is lehetett velem pletykálkodni. Mindig a társadalmat hibáztatjuk, pedig gyakran mi vagyunk a hibásak. Bánj úgy az emberekkel, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak. Ez egy örök érvényű szabály.

2013. jan. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
85%
2. válaszadó, te egy kivételesen tökéletes ember vagy és egy tökéletesen rózsaszín világban élsz:D, kérdésre: egyébként én is ilyen vagyok, de azzal h vissza húzódó vagy nem azt jelenti h nem állhatsz ki magadért, hiába voltam vissza húzódó sose kötöttek belém vagy ha mégis megpróbálták határozottan elküldtem a p*ba őket:) ha pedig lány vagy, nekem ez jött le a kérdésedből (bocs ha mégis tévednék) a fúk gúnyolódással "vonzódásukat" is kifejezhették irántad, bár nem tudom milyen gúnyolódások lehettek nem voltam ott:D de ne hagyd magad, próbálj úgy vissza szólni h az túl komolyan se hangozzon, de legyél határozott
2013. jan. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a gyerekek, akik kötekednek, gyakran otthonról hozzák ezt a stílust - anyagi helyzettől függetlenül. Vagy a szülők bánnak egymással így, vagy a gyerek elé támasztanak a korához képest magas elvárásokat, amelyeknek nem tud megfelelni - pont azért, mert még gyerek.

Otthon apu/anyu b*sztatja, ő meg nem mer visszaszólni, de a suliban kiéli magát. Meg az is ott van, hogy a fiúk szeretik bizonygatni, hogy mennyire kemény csávók.


Nekem óvodában volt egy ilyen csoporttársam, aki mindenkit ütött-vágott. Ő autista volt. Szerencsére belátták a szülők, hogy speciális környezet kell neki, ahol tényleg figyelnek rá.

2013. jan. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
39%
autista gyerek ütött-vágott? azt megnéztem volna az autisták pont az ellenkezői ennek, vissza húzódó, nehezen alkalmazkodó, kommunikációs nehézségekkel szenvedők.
2013. jan. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekünk azt mondták, az.


Amúgy egész nap a sarokban ülve olvasott (5 évesen!), de néha lekattant nála a kapcsoló, és nekiment v.melyik gyereknek. Főleg a mosdóban jött rá ez a roham.

2013. jan. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Szerintem ha az is volt ti váltottátok ki belőle az ilyen agresszív viselkedést, szomszédunkba van egy autista srác, a lépcsőházon nem mer végig menni ha van ott vki és kikerüli az embereket az utcán is, az édesanyja mondta h a buszról leszállnak ha látják ha sokan fognak felszállni a következő megállóban, pánik rohamai vannak amikor lehet kicsit lehet agresszívabb, de akkor is inkább magára veszélyes
2013. jan. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Enyhébb autista éppen azért lehet agresszív, mert az általa értelmezhetetlen érzelmi közeledések támadónak tűnhetnek. Kényelmetlenül érzi magát az adott szituációban, de egyetlen eszköze az, ha fizikai erővel eltávolítja a másikat.

A mosdó jellemzően szűk hely, ahol könnyű belemászni a másik személyes szférájába.


Az autizmus széles spektrumú, vannak a teljesen katatón állapotúak és van, akinél a környezetnek se mindig tűnik fel, hogy autista.

2013. jan. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
57%

Amíg egy átlagos ember szűk helyen, tömegben kényelmetlenül érzi magát hogy közel állnak mellette, netán hozzáérnek, egy autista nem képes a saját érzelmeit és mások szándékait felismerni.

Mi tudjuk, hogy nem ártó szándékkal simul hozzánk valaki egy tömött buszon és ezért elviseljük, bár nem kényelmes helyzet, míg az autista csak azt érzi, hogy fenyegetve van (a kényelmetlen érzés).

2013. jan. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert szúrja a szemüket a viselkedése. Az úgynevezett introvertált emberek gyerekként is nagyon mások, mint az átlag. Más érdekli őket, másként gondolkodnak, másként léteznek. Azok szokták őlet bántani, akik valamiért egyáltalán nem képesek tolerálni a másságot, a tömegtől való eltérést, ill. azok, akiket otthon sokat vernek, aláznak, és ezt valahol ki akarják élni, le akarják vezeteni. Ideális számukra egy csöndes, visszahúzódó típus vagy egy kis nyomorult állatka.


A megoldás: segítséget kell kérni tanártől, ill. vissza kell vágni.


Ha csak 1 fiú csinálta, akkor miért általánosítasz? Nyílván tetszettél neki. Van, aki ilyen bizarr módon fejezi ki az érzelmeit a másik iránt.

2013. jan. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!