Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vehetném rá a nárciszti...

Hogyan vehetném rá a nárcisztikus személyiségzavaros anyámat, hogy jöjjön el velem pszichológushoz?

Figyelt kérdés
Nagyon fontos lenne, mert 7 hete szültem, és állandóan kritizál, megsértődik, és semmibe vesz és félek, hogy kijön a terhesség utáni depresszióm, vagy elapad a tejem ettől az állandó feszültségtől, ami köztünk van! Ötletek? Csak mert neki fogalma sincs róla, hogy beteg....
2013. jan. 21. 10:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki, ha választani kell, akkor fontosabb neked a gyermeked és a saját egészséged, mint az ő látogatásai. Majd ha betölti a gyermeked az 1 évet, akkor visszatérhettek a látogatás témára. Vagy nézzen önmagába és próbáljon változtatni a viselkedésén. Csak kérdezzen, ne felszólítson és kijelentsen.

Nem hiszem, hogy rá tudod venni, azt fogja mondani: nem bolond ő. Először próbálkozzon az önneveléssel.Sokszor az is elegendő, ha megérti, a gyermeke felnőtt, önálló családanya.

2013. jan. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%
Azta! Te csak így diagnosztizálni tudsz egy narcisztikus személyiségzavart? Le a kalappal!
2013. jan. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
hát az egészen biztos hogy én nem hagynám hogy körülöttem rontsa a levegőt! tökéletesen írta az első válaszoló. legyen olyan kedves likvidálni magát ha nem képes viselkedni!
2013. jan. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, anyud eddig is ilyen volt. Most nincs arra időd, hogy az ő személyiségzavarával(?) foglalkozz, ott van a pici babád, az ő ellátása a legfontosabb. Anyuddal jelenleg nincs más dolgod mint kijelölni vele szemben a határaidat. Te döntöd el, mibe szólhat bele és mibe nem. Mondd meg neki, legközelebb akkor menjen látogatóba, ha otthon hagyja a számodra elviselhetetlen magatartását, babázni mehet, okoskodni nem. Ha viszont nála laksz, akkor elhamarkodottan szültél, nem gondolhattad, hogy varázsütésre megváltozik. Ez esetben marad az egyik füleden be a másikon ki megoldás. Gondolj bele, milyen élet várna a babádra egy nárcisztikus(?) mamával meg egy depis anyával. Zárd ki a számodra zavaró tényezőket, ha másképp nem megy úgy, hogy meg sem hallod a kritikát.
2013. jan. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

1. Ne diagnosztizálj senkit.


2. Ha tényleg nárcisztikus személyiségzavaros, akkor szinte esélytelen, hogy bárki is sikerrel kezelhesse, kivált, ha maga nem akarja (azaz te akarod elcipelni, őbenne nincs motiváció a változásra), ha nem kifejezetten okos vagy szép, és ha már nem túl fiatal (a szem.zavar kezelésének esélye az idővel romlik). Mivel anyádról van szó, felteszem, hogy vastagon elmúlt negyven. Ez egy valódi nárcisztikus személyiségzavarnál kb. egyenlő a kezelhetetetlen kategóriával.


3. Egyet tehetsz (ha magad nem vagy szem. zavaros, mert anyukával való azonosulás esetén esélyes): anyukát minél messzebb taszítod magadtól, és távol is tartsad! hogy ne árthasson sem neked, sem a családodnak, kivált nem a gyermekednek.


4. Magad menj el pszichiáterhez, mert egy nárcisztikus személyiségzavaros anya gyereke mindenképpen sérült lesz.

2013. jan. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Öhm, köszi mindenkinek! A fél gyerekkoromat pszichiátrián töltöttem az anyám miatt, mert szerinte engem "ki kellett nevelni a kamaszkorból". Az én pszichiáterem felajánlotta anno, hogy családterápiával meg lehetne oldani a köztünk lévő konfliktusokat, és erre az volt a válasza, hogy ő teljesen normális, neki nincs szüksége terápiára. Annyiban is maradt, engem normálisnak engedett el több (!!!!) pszichiáter is, és mindegyik azt a tanácsot adta, hogy egyik fülön be, másikon ki.

Nos, én már nem vagyok gyerek, nem lakom anyámékkal (hála az égnek), effektíve több ezer kilométerre élek tőle, csak a baba miatt utaztunk haza, hogy itthon szülessen.

Ilyen-olyan okokból most (megint) haragban vagyunk, részéről megy a sértődés és kétmillió évvel ezelőtti sérelmekkel való vagdalkozás, részemről meg megy a nyelés-nyelés-nyelés-hányás effektus. Egy ilyen "hányás" miatt most ott tartunk, hogy letiltottam skype-on, fb-on, stb, hogy ne tudjon velem kontaktba lépni, de ez így nem mehet sokáig. Plusz info, hogy fogadott gyerek vagyok, és a szüleim idősek, anyám 66, apám 81. Én meg 26... Szóval ez az óriási korkülönbség is közrejátszik, de apámmal még jobb a helyzet. Bár most anyám annyira kiprovokálta belőlem a "haggyáá máááá"- féle kijelentéseket, hogy most apám is begurult, és kb azért büntetnek, mert nem-et mondok nekik.

Végső megoldásként jutott eszembe, hogy esetleg keresek egy pszichológust, aki segíthetne rávezetni anyámat, amire én is próbálom, hogy felnőtt ember vagyok, meg tudom hozni a saját döntéseimet, el tudom látni a babámat, van saját családom, és hogy ha akar, akkor szíves örömest fogadjuk a családban, csak ahhoz változtatnia kéne a magaviseletén, csak egy irinyó-pirinyót. De kb 1 hétig tudja magát tartani, és utána megint borul a bili, és megint megy az "én bezzeg mindent megtettem érted, én nem hibáztam , én nem tartozom bocsánattal a bántó szavakért és tettekért, én tökéletes vagyok" szájalások.

Na így talán kerekebb a kép.

Amúgy ment mindenkinek a zöld kezecske!

2013. jan. 21. 16:27
 7/15 anonim ***** válasza:

Mi ujs azota?


En ugy tudom, a narcisztikus szemely maga nem ismeri fel a betegseget (az alkoholizmushoz hasonloan), emiatt szinte lehetetlen ravenni... :( Kb olyan, mint a szo szerint nem normalisok, sak hatareset, "latszolag normalis"-nak mutatja magat, igy meg a környezete sem ismeri fel, emiatt nem tud igazan mit kezdeni a narcisztikus betegekkel a medicina... :(

Esetleg a nevelöapad hogy latja ezt a narcizmust? Tud rola?


Sokkal jobbat nem tudok, mint a pszich-ok: egyik füleden ki, masikon be... Es csak magadert (meg a gyerekedre gondolva, akinek szüksege van rad) menj el pszichologushoz, aki talan segit elviselni, vagy valamifele segitöhöz! Bach viragcseppek is pl. lassan-lassan de segitenek, de ez nem a mostani helyzetedben, hanem nagyon hosszu tavon lehet segitseg.

2013. júl. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

eh elolvastam a nárcizmusról irottakat s ráismertem pár barátnőmre pár rokonomra s az egyik szomszédomra.


nekem csak egy vált be: kapcsolat megszakitás.


érdekes észrevétel: ha a nárcisztikus személyiségzavaros emberrel megszakitjuk a kapcsolatot majd valamiért visszamegyünk hozzá azt látjuk hogy tündérré vált. ez a hatás egészen addig tart mig ujra biztonságban nem érzi magát.


jó megoldás amit irtál, 1000 km-re lakni tőle.

2013. okt. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Utolsó! Köszi. Igen, sajna ez az egyetlen megoldás.
2013. okt. 13. 10:11
 10/15 anonim ***** válasza:

Amúgy gyógyítható, de 22-es csapdája. Ahhoz neki kellene elmennie orvoshoz és aktívan részt venni a kezelésben. De a betegsége ép ezt akadályozza. Így marad gyakran valóban ez az egyetlen gyakorlati megoldás a távolság, a ritka kivételektől eltekintve.


Mellékesen megjegyzem, ép ma voltam egy érdekes előadáson ahol adtak erre is részmegoldási ötleteket. Úgyhogy ha feltámad benned később a vágy hogy találkozz vele babástul - "mégis csak az anyám" - akkor azért így is vannak - korlátozott - lehetőségek.


Az egyik, hogy szokatlan helyszín legyen.


AZ előadáson az hangzott el példának, hogy ha a másik játszmázásos veszekedésbe kezd, vigyük be a wcbe s ott folytassuk vele. Nem fog neki menni, ezzel kizökkentjük.

Ez persze durva példa de jól megmutatja mi a (rész:(() -megoldás.

Azonban ebből kiindulva az hogy az ő otthonában, a Te otthonodban, vagy bármilyen normális helyen találkozzatok az egy elég rossz ötlet. A gyakorlat is ezt mutatta.

Olyan ez mintha egy barnamedvével akarnál találkozni s egy óvodát választanál helyszínnek. A medvének ideális lenne ezt elhiszem, mégsem ez lenne az ideális megoldás.

2013. okt. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!