Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vehetném rá a nárciszti...

Hogyan vehetném rá a nárcisztikus személyiségzavaros anyámat, hogy jöjjön el velem pszichológushoz?

Figyelt kérdés
Nagyon fontos lenne, mert 7 hete szültem, és állandóan kritizál, megsértődik, és semmibe vesz és félek, hogy kijön a terhesség utáni depresszióm, vagy elapad a tejem ettől az állandó feszültségtől, ami köztünk van! Ötletek? Csak mert neki fogalma sincs róla, hogy beteg....
2013. jan. 21. 10:26
1 2
 11/15 Mike Lowrey válasza:
100%
Ha az anyád tényleg nárcisztikus, akkor a helyedben SÜRGŐSEN abbahagynám a vele való törődést, és saját magammal foglalkoznék. A nárcisztikus emberre szerintem nem túl jó szó a "személyiségzavar", mert neki semmilyen zavara nincs, egyszerűen ELMEBETEG. A lényének a legbelsőbb magja az, ami defektes, és nincs az a mértékű szeretet, megértés, korrektség, segítség, együttérzés, ami az ilyen embert kimozdítaná. A nárcisztikus ember SZÁNDÉKOSAN rugdossa a körülötte lévőket, manipulál, hazudik, félrevezet, lenéz. NEM CÉLJA A BÉKE. Önmagát tökéletesnek tekinti, és sziklaszilárd hittel hiszi, hogy mindenről más tehet. Depressziós állapotból, pánikreakcióból, gyászreakcióból, érzelmi bántalmazás okozta sebektől (amiből jó sok lehet benned is) ki lehet gyógyulni, mert ezek ÁLLAPOTOK. A nárcisszizmus nem állapot, hanem JELLEM. Rohanj, amerre látsz, és OLVASS UTÁNA, hogy mit jelent valójában a nárcisztikus személyiség, mert nyilvánvaló, hogy tévhitben élsz. Kiskanállal próbálod a tóból elhordani a vizet.
2013. dec. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Mike Lowrey válasza:
100%
Kedves #10 es kommentelő. egyáltalán nem bántani vagy oktatni akarlak, de nem tudod hogy miről beszélsz. Arról beszélni, hogy egy nárcissztikus majd önszántából terápiára megy, olyan, mint a farkastól várni hogy vegetáriánus legyen. Lehet várni rá, csak nem érdemes.
2013. dec. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Mike Lowrey válasza:
100%

Arról nem beszélve, hogy személyes tapasztalatom, hogy "kigyógyulni" abból az érzelmi állapotból, amiben jelenleg te is szenvedhetsz, miután egy pszichopata az egyik szülőd, nagyon nagyon kemény munka. Én őszinte segítségből tanácsolom, hogy magaddal törődj, mert kettőtök közül te vagy az, aki megérdemli a boldogságot, és nem ő.


A nárcisztikus személyiség szándékosan árt másoknak. Ezt normál ember (mint a gyerekeik általában) nagyon nehezen érti meg vagy fogja fel.


Bármibe lefogadom, hogy édesanyádnak nincs hobbija. Nem köti le igazán semmi, nincs szenvedélye, nincs szakmája amit szívből csinál, nincs olyan sport, zene, művészet, amit csinálva, nézve, hallgatva azt látnád, hogy elemében lenne vagy kiteljesedne. Azért mert a nárcisztikus ember legfőbb kiteljesülése más emberek tudatos bántása.

2013. dec. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Sztem Mike Lowrey kommentjeben sok a szemelyes erzekenyseg, erthetö modon, mintha most itt kicsit kiirta volna magabol... Talan annyi megjegyzesem, h a narcizmus tudtommal meg nem szamit elmebetegsegnek, hanem az elmebetegseg es a normal allapot hataran levö zavar (pont ezert nem tudnak ezzel mit kezdeni az orvosok sem), de Mike lenyegeben igazat irt, hogy terapiara gyakorlatilag lehetetlen elcipelni (azert En megadom az eselyet: csak majdnem teljesen lehetetlen).

A lenyeg: azert ne vele törödj, hanem magaddal (+gyerekeddel), mert az eletedet a magad dolgaira kaptad (+gyereked, aki a Te felelösseged). Az ö akarataba pedig nem szolhatsz sajn bele, ö azt tesz, amit akar, igy feleslegesen elpazarolnad az energiadat. A "Kiskanállal próbálod a tóból elhordani a vizet" nagyon talalo erre. Es nekem is az az eszrevetelem, h a narcisztikusok annyi fajdalmat szedtek össze, lenyomva a tudatalattiba, h azon sajn nem akarnak valtoztatni. Es mivel nem akar, nem tudsz mit tenni. Sajn a körülöttük elöknek okoznak ezzel nagy feladatot, ami mellett eppen eleg normalisan elni tudni - igy szerintem ha erre törekedsz, mar azzal is sokat tettel!! (Nemhogy vele foglalkozni...) A 7. kommentemben irtam, hogyan tudsz magadnak segiteni, tenyleg jo szivvel javasolnam mindenkinek, akinek szemelyisegzavarosok közeleben "muszaj" elni.

2013. dec. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszi az újabb válaszokat.

Most már egy éves elmúlt a babám. Az elmúlt egy év során sajna elapadt a tejem, mert annyira kiborított anyám, hogy egész nap feszült voltam, stresszeltem magam, bőgtem vagy az anyámmal veszekedtem. Az adta meg a "kegyelemdöfést", hogy mikor visszajöttünk ide, akkor derült ki, hogy nem lehet csak úgy meghosszabbítani a baba vízumát, hanem efektíve újból kell csinálni az egészet, a szül.any.kivonatát lefordíttatni, közjegyzővel hivatalosítani, blabla, elég bonyi volt. Apám szaladgált ezügyben mert csak őt tudtam megkérni, hogy segítsen elintézni. Ez anyámnak természetesen nem tetszett, mondván ugráltatom a 81 éves apámat, mikor jobb dolga is lehetne (pl anyámnak ugrálni). Önzőnek és még sok minden másnak elmondott, mire én kiakadtam és fél évig egyáltalán nem kommunikáltam vele, max képeket küldtem a babáról, de se egy bú, se egy bá. Körlevélben küldtem a képeket, keresztanyámtól visszahallottam, hogy neki ez is baj, mert csak neki, külön, nem küldök, ergo egy helyen szerepel a neve a sehonnai bitang barátaiméval.

November elején kiutazott ide üzleti megbeszélés miatt, és eljött hozzánk is. Egy angyal volt, nem mellesleg mi is kinyaltuk a fülét arra a két napra, amíg itt volt. Azóta mintha kicsit változott volna, de havi egy-két 10 perces skype-ra akarom korlátozni a kommunikációt vele, nehogy megint nyeregben érezze magát és megint pokollá tegye az életem.

A helyszínváltoztatásos ötleten mosolyogtam kedves kommentelő, mert őt egyáltalán nem zavarja a helyszín, mi már körbeüvöltöztük az egész házat, beleértve a garázst és a tetőt is (kimásztam, hogy ne tudjon utánam jönni, mert mindenhova követett és tolta a magáét én meg már azon gondolkodtam, hogy ha nem hagyja abba, komolyan leugrom és kitöröm bmelyik testrészemet).

Szóval ez van, ami új, egyébként meg mikey-nak mondom, hogy a nárcisztikus személy énképzavaros, vagy is személyiségzavaros, torzítva látja saját magát is, és mindenki más a hozzávaló viszonyulást. Nagyratörő és nagyravágyó, sokszor előkelő helyet foglal el vmilyen magas intellektuelt követelő foglalkozásban (pl politikus, orvos, stb), mert kimagasló teljesítményével egy rész be alarja bizonyítani hogy ő valóban nem csak különleges hanem megismételhetetlenül tökéletes, másrészt pedig a valós vagy vélt sérelmeket a másoktól hallott vagy hallani vélt dicséretekkel próbálja eltakarni. Ezen kívül mások szájába adja a saját mondatait "ő is azt mondja, hogy" de valójában az illető nagy valószínűséggel semmit nem mondott, de ő így akarja elhitetni, hogy neki van igaza, hiszen... Tizedmásordpercek alatt képes utálni valakit, akiről az előző mondatávan még jólat mondott, de eszébe jut, hogy ha azt dícséri, akkor sérül önnön dicsfénye, ezért gyorsan ellezd utálkozni. Mindenkit és mindent a maga javára fordít, aki nem ért vele egyet az ellenség. Mindenki és minden őt kell hogy szolgálja, különben világossá válik számára, hogy ő maga is csak épilyan ember mint más és ez megrémíti. Éppen ezért pl egy csonttörés vagy betegség iszonyú lelkitrauma neki, mert sebezhetősége nyilvánvalóvá válik nem csak számára, hanem mások számára is. De ezt is a javára fordítja, hattyú halála tipikus esete.

És még sorolhatnám. :)

2013. dec. 23. 17:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!