Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Teljesen ki vagyok akadva, és...

Teljesen ki vagyok akadva, és szüleim is haragszanak rám?

Figyelt kérdés

Sajnos ma voltam államvizsgázni és szégyen szemre nem sikerült. Mindegyik tételhez mondtam valamit, de ezek szerint nem volt túl meggyőző.

Mikor megmondtam szüleimnek anyuék nem jutottak szóhoz a döbbenettől. Sajnos én is teljesen kivagyok akadva, mert pont emiatt a kudarc miatt halasztottam már egyszer a vizsgát. Muszáj lesz ebből a lelkiállapotból felállnom, mert soha sem lesz ez a 4 év lezárva. Azért is sújt ennyire ez a hír, mert 4 év alatt kétszer kellett új vizsgát írnom a többi tantárgyam is 4-5 lett meg.

Olyan szégyen ez nekem! Úram isten az utolsó vizsgán meghúztak ez szégyen!!!:(((

Most mihez kezdjek, hagyjam az egészet, vagy harcoljak, de akkor előjönnek megint ezek a kudarc élmények.

Segítsetek!



2013. jan. 21. 14:13
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

A 9-es válaszoló sztorija hatalmas. :D

Szerintem az a baj, hogy rágörcsöltél.

Én anno agyrázkódással mentem államvizsgázni. Nem mertem bemenni a kórházba, mert akkor tutira befektetnek és nem mehetek vizsgázni. Vizsga közben végig fogtam az asztalt (nálunk állva kell lenni vizsga alatt, mert kivetítik mögéd a kidolgozott tételt). Enélkül forgott volna a világ. Állítólag nagyon laza voltam. :D

2013. jan. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

"Annak pedig aki nem tette oda magát a 4 év alatt most simán 4-5 kaptak. Én meg rendesen bejártam a suliba, ott voltam minden órán. Ez annyira égő." --> Senkit sem érdekel, hogy ki mit csinált 4 évig. Akkor és ott ők tudták, te pedig nem! Nem készültél fel rendesen az államvizsgára, most pedig viseld méltósággal a következményeit.

Az írtad, hogy mindegyik tételhez mondtál valamit. Ha valaki államvizsgára megy, akkor az a minimum, hogy a tételeket oda-vissza úgy megtanulja, hogy még álmából felkeltve is el tudja mondani!

Sajnálom, hogy így alakult, de most hagyd abba a hisztit és állj fel a földről!

A következő államvizsgádhoz sok sikert kívánok!

2013. jan. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Feszültségoldónak egy feles nem rossz:)


Figyi, a konzulensem a rendőrségen volt életvédelmi osztály vezetője. Megvolt neki a jogi és rendőrtiszti diploma. Ő mondta nekem, hogy levelezőn csinálta a jogot, akkor már itt dolgozott, és záróvizsgán nem volt szimpi az elnöknek, kibodták, mint macskát... Szóval mondta, mi se keseredjünk el, semmi sem történik, ha meghúznak, másnap is kel fel a nap, újra el kell menni vizsgázni. Ja, ő is ment, másodszorra meglett neki.

2013. jan. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Hagyjuk már ezt a nem volt szimpi a vizsgáztatóknak szöveget... Ha tudod a tételeket és képes vagy megvédeni a szakdolgozatodat, akkor akár halálos ellenségek is lehettek a vizsgáztatókkal, nem tudnak megbuktatni.
2013. jan. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Itthon el tudtam mondani a tételeket, rendesen tanultam. Mikor kihúztam a tételt, leültem kidolgozni a tételt, majd 5 percig ültem tök kukán, hogy itt most a tétel hogy kezdődik, mit kell leirni. Aztán maradtam még 5 percem, amikor 3-ból az egyikhez tudtam írni és hívtak is. A Tanár megkérdezte, hogy a másik tételhez miért nem sikerült irni, és csak mosolyogtam Akkor kérdezett, és az egyik tételnél kérdezett valamit, akkor én megpróbáltam válaszolni és nagyon izgultam mikor mondtam, hogy nem is ezt akartam volna ide mondani. ÉS kértem egy kis gondolkodást, hogy hadd szedjem össze a gondolataim. És megpróbáltam megnyugodni és akkor elmondtam a kérdésre a választ.
2013. jan. 21. 17:12
 16/23 A kérdező kommentje:

A diplomámat már előző félévben megvédtem, bár azt is tudtam és csak 2 kaptam a védésre. A záróvizsga maradt erre a félévre.

De ahogy visszagondolok elég nehezen akar nekem összejönni ez a diploma, de könnyebb lenne feladni...

2013. jan. 21. 17:14
 17/23 anonim ***** válasza:

Feladni mindig könnyebb. De akkor mi értelme volt ennyit küzdeni? A védésedre miért csak 2-est kaptál? Hiszen a szakdolgozatod minden egyes betűjét te írtad, nálad jobban senki sem tudhatja, hogy miről is szól.

Milyen szakon tanulsz?

2013. jan. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Igen-igen mindent én írtam. Egyéni váll. adózása volt a téma. Az egyetemen két adózással foglalkozó tanár van. Én a férfinál írtam és ő 5-öst adott, a külső konzulens-sal egyetemben. Mondtam hogy nincs para, én írtam mindent és meg tudom csinálni. Már az első diánál belekötött a másik adóssal foglalkozó nő. És végig kérdezett, és volt kérdés amit én nem úgy gondoltam ahogy ő. És ezt meg is mondtam neki.

Sajnos ma is ez a nő volt benn a vizsgán. :((

Nem tudom, de elég nehezen viselem ezt a helyzetet. Szüleim még mindig nem hiszek el, hogy ez történt.

2013. jan. 21. 17:27
 19/23 anonim ***** válasza:
Bármennyire is rossz most a lelkednek, hatalmas hiba lenne feladni. Már csak egyetlen egy vizsga választ el a diplomától. Ha 4 évig képes voltál vizsgaidőszakonként 8-10 tárgyból levizsgázni, akkor előtted már nincs lehetetlen. :D Nagyon is igaz a mondás, mely szerint ami nem öl meg, az megerősít! Most darabokra tört az önbecsülésed és önbizalmad, de rázd meg magad és ne add fel! Ha kell újra és újra elmész államvizsgázni és bebizonyítod mindenkinek, hogy képes vagy rá!
2013. jan. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Igen rettentően fáj, fél évig azt gyakoroltam, hogy igenis nem fogsz leblokkolni, minden kérdésre kivágom a választ. Mert közben rájöttem, hogy azért nem mentem el vizsgázni, mert szorongtam ettől a vizsgától. A helyzettől, hogy ott kell állnom. De reggel bátran mentem oda, előző este sem pánikoltam be.

Erre mindez megtörténik a vizsga közben. Nem tudom, hogy képes vagyok e mégegyszer ennyi erőt beletenni, hogy meglegyen ez szar.

2013. jan. 21. 17:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!