Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen? Utál a bátyám?

Miért ilyen? Utál a bátyám?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok, van egy 21 éves bátyám. Testvéri kapcsolatunk abból áll, hogy köszönünk egymásnak, de legtöbbször ezt se. Ez így megy már több mint 5 éve. Kiskorunkba jól elvoltunk, nem tudom miért ilyen, nagyon megváltozott. Olyan rosszul esik nekem ez a viselkedése :\'( Ha vmit kérdezek tőle, azt mondja nem tudja, miközbe igen, úgy kell megkérnem anyát, hogy ő kérdezze meg tőle. Mikor meg szülinapja volt és nem köszöntöttem fel, akkor meg anyám engem b*szott le, hogy miért nem?! Hát mikor ő se köszöntött fel engem szülinapomkor? Nehogy már még én jopofizzak neki -_-. Szerintem 21 évesen nem így kéne viselkednie. Mindig a hibát kereste bennem, hogy mibe köthet bele, bezzeg magát észre se veszi. Szószerint levegőnek nézzük egymást. Pl. mikor megy el itthonról, akkor nem szól hogy elmegy. Mikor én mentem el úgy, hogy látta, hogy megyek és nem köszöntem neki, láttam, hogy nézz utánam (gondolom azért, hogy nem köszöntem). Legközelebb mikor ment, akkor szólt, hogy megy, azóta egyszer se szólt. Azért végre észrevehetné már magát. Úgy utálom, hogy annyira hasonlítunk egymásra, örülnék ha nem lenne, de sajnos van :/ Alig várom, hogy elköltözzön, vagy én, nem is akarom látni. Azt azért ne írjátok, hogy mondjuk próbáljak vele beszélgetni vmiről...Isten mentsen ettől, még hülyének nézne. Meg fog még változni ez a dolog? Mert sztem már nem, el nem tudom képzelni, hogy mi egyszer is beszélgetni fogunk egymással. Na mind1, ezen javítani már nem lehet, de azért jó volt leírni xD És köszi annak aki elolvasta mini regényem. x]
2009. aug. 31. 15:13
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Bàr köztünk csak 2 év van a bàtyàmmal, de mi se szeretük egymàst! Miota felnöttünk s messze kerültünk egymàstol, màr sokat vàltozott a helyzet! Imàdjuk egymàst, s tüzbe mennénk egymàsért meg a hugunkért! De az az igazsàg, hogy sok helyen meg ugy elmérgesedik a helyzet, hogy ha elkerûlnek otthonrol, nem is keresik többé egymàst! Ez van, azt hiszem én a szerencsések tàboràba tartozom csalàdi ügyekben! Drukkolok, hogy nàlatok is helyre jöjjön a csalàdi béke!

2009. aug. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ha bajba lennél segítene rajtad?
2009. aug. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát elég durva amit leírtál. Öcsém 19,én 24 és lány. Sokszor volt,h mi se jöttünk ki,veszekedtünk, verekedtünk, sőt még néha van olyan h szétkarmolom, vagy kapok tőle egy nyakast:D

De azért mindig köszöntünk egymásnak, sőt ha bajban volt a másik tudtuk,h tudunk egymáshoz fordulni,pl. kölcsönkérni.

Még nektek is lehet egymásra szükségetek, és 21évesen neki lehetne ennyi esze...Anyukád nem szidja le h így viselkedik?

2009. aug. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha bajba lennék segítene-e? Ez jó kérdés, gondolkoztam rajta, simán el tudom képzelni, hogy nem! :/ Bármilyen gondom lenne, rá nem lehet számítani...
2009. aug. 31. 15:30
 5/10 A kérdező kommentje:
De az a vicces, hogy templomba dolgozik (nem pap :D) Hát mindent el tudok róla képzelni, de azt nem, hogy templomba dolgozik...az a legutolsó amire gondolnék. xD És mindenki azzal jön, hogy milyen aranyos, milyen helyes, rendes gyerek...francokat az xDD :S
2009. aug. 31. 15:33
 6/10 A kérdező kommentje:
Anyám mondhatna neki akármit, nem változtatna magán.
2009. aug. 31. 15:34
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia Drága!

Én is ismerek ilyen testvérpárt,akik ennyire nem beszélnek egymással! Ez elég szomorú. Szerintem változni fog ez a dolog!

2009. aug. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is ismerek ilyet, mégpedig a saját családomból. De nálunk pszichológus is van. Tőle tudom a terápiát: 1.Határozd el, hogy a te boldogságod nem függ a testvéredtől. Ha jóban van veled, örülj, ha nincs jóban, nem kedves, azt se bánd. Lelkileg válaszd külön magadat. Hajtogasd magadban ezt: Boldog vagyok. A boldogságom csak magtól függ, senki mástól.

2. Szeresd őt, vagyis szeretettel godnolj rá. Ha ő haragos, vagy közömbös, az az ő problémája, az ő lelkében van a hiba, te nem tehetsz róla. Tehát nem kell visszaharagudnod. Gondolj rá szeretettel, de ez nem azt jelenti, hogy esdekelj a szeretetéért. Nem kell szólnod hozzá, sem köszönni, sem egyéb. De kerüld a duzzogást, vagy bármi negatív kimutatását. Csak úgy legyél el mellette, vagy távol tőle, mindegy.

3.Egy idő mulva észreveszi a változást. Lehet, hogy ő is megváltozik, lehet, hogy nem. Neked nem kötelező eröltetni a kapcsolatot. Maradj független. Ha barátságossá válna idővel a kapcsolatotok, kerüld a régi sérelmek fölemlegetését. Csak tegyél úgy, mintha mi sem történt volna, kedvesen válaszolj a közeledésére. Ha esetleg kér tőled valamit, amit meg tudsz tenni, tedd meg. Lehet, hogy minden rendbe jön. Az én családomban így volt. Neked is kívánom.

2009. aug. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2009. szept. 1. 13:09
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

A bátyámmal én is így vagyok. Mindig szerettük egymást, együtt egy csomó mindent csináltunk. Ez kb. 3 éves koromtól 7 éves koromig volt, míg ki nem derült valami a családban... Azóta nem szoltunk egymáshoz, nem is láttam. Most 13 vagyok, ő 20 éves. Nagypapánk temetésén láttam újra, sok év után. Köszönt megpuszilt stb. ennyi volt.. Apához sem szólt, most pedig már odáig jutottak, hogy elmondta neki, hogy megbukott valamiből az egyetemen, és bemutatta a barátnőjét is. Apa régi felesége (csak féltesóm...) mindig ellene uszította a 3 féltesómat. De mostmár minden kezd rendben lenni, nyugodtan összehívják a "nagy" családunkat. Minden rendben..remélem ^^

2010. júl. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!