Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segíthetnék az apámon?

Hogyan segíthetnék az apámon?

Figyelt kérdés
20 éves egyetemista vagyok, jelenleg 100 km-re lakom a szülővárosomtól. Elég ritkán járok haza, havonta, emiatt leginkább telefonon tartjuk a kapcsolatot a szüleimmel. Az utóbbi alkalmakkor az édesanyám mindig arról panaszkodott, hogy az édesapám mostanában egyre többet jár el otthonról szórakozni a haverjaival és ilyenkor részegre issza magát. Ma felhívott engem tízkor apám, és abból, ahogy beszélt, és amiket mondott, kiderült, hogy ismét részeg. Próbáltunk már hatni rá szavakkal, ilyenkor vagy dühösen válaszol, vagy meg sem hallgat minket. Nemrég történt a családban egy haláleset, a keresztapám hunyt el kezeletlen tüdőgyulladás miatt. Anya reménykedett, hogy ez majd intő jelként vissza fogja fogni apát a bulizástól és az ivástól, de nem. Ma is megkérdeztem, miért teszi, és azt mondta azért, mert lekezelik a munkahelyén és nem veszik emberszámba. Ezt teljesen meg tudom érteni, de azt nem értem, miért nem képes 44 évesen felelősségteljesen viselkedni, mikor családja van. Ennyi idősen nem buliznia kellene, hanem a családjával töltenie az idejének legalább egy kis részét. Alig van otthon. Mondtam neki, hogy jó neki, hogy megteheti, hogy iszik és megfeledkezik a bajairól és a világról, és kár, hogy én nem tehetem meg, és mit szólna, ha én is leinnám magam és megbuknék a vizsgáimon. Ezt persze már mérgemben mondtam a telefonban neki, mert feldühített, hogy részegen képes volt későn felhívni. Nem tudom hogyan segíthetnék rajta, vagy magamon. Tudom, ez önzőség, de én nem sokáig bírok vele egy légtérben lenni, mert a viselkedése borzalmas. Már azon gondolkozom, nem is megyek haza arra az 1 hétre, ami a vizsgaidőszak lezárása és a következő félév kezdete között van. Nem akarok vele összetűzésbe kerülni, mert tudom, úgyis elkezdenék veszekedni vele.

2013. jan. 24. 00:11
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
A családomról még annyit, hogy nem hiszem, hogy édesanyám valami rosszat tett volna. Dolgozik, amint hazaér, tanul a húgommal, ami meg is látszik, mert a húgomnak jó eredményei vannak, pedig elég lusta, bár engem is noszogatni kellett anno, mikor valamit olyan tárgyra kellett készülnöm, amit nem szerettem annyira. A háztartás teendői is nagyrészt anyára hárulnak,bár apa kifejezetten rendmániás, szokott segíteni porszívózni, teregetni, mosogatni, szóval ezzel nincs baj. Régen ez a rendszer elég jól működött. Nem is tudom, apa mióta iszik többet. 1-2 éve? Talán. Mostanában a húgomat kezdem nagyon hiányolni, és sajnálom, hogy ezt látja.
2013. jan. 24. 08:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!