Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondhatnám el a szüleim...

Hogyan mondhatnám el a szüleimnek, hogy kivel randizom?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy én tavasszal lediplomáztam. Az egyetemen tanított egy tanár, egészen második félévtől a hetedik félév végéig. Mindig is éreztem, hogy valami más, mintha "felfigyelt" volna rám, kitüntetett a figyelmével, a konzultációkon sokkal nyíltabban állt hozzám, mint máshoz. Persze szigorúan szakmai szemszögből. Olykor az én szívem is megdobbant iránta, de sosem voltam az ilyen jellegű előnyszerzések híve, így direkt elzárkóztam mindennemű kapcsolattól, ahogy ő is. Gólyabálon, diáknapon, kollégiumi napokon sokszor ott volt ő is, de igyekeztünk soha nem egymás mellé keveredni. Részemről ez tudatos volt, mint utóbb kiderült ő is direkt nem kereste a társaságomat. Mindenki ismerőse volt a jól ismert közösségi oldalon, én nem. Nem is akartam, de elhatároztam, hogy ha lediplomáztam én teszem meg az első lépést ezzel.

Megtettem, bejelöltem és olykor beszélgettünk is egy keveset, ami nekem roppant fura érzés volt, összetegeződtünk és szépen lassan odáig jutottunk, hogy találkozgatni kezdtünk, majd karácsony előtt a találkák már randikba mentek át. Nem akarjuk elsietni a dolgokat, de kimondatlanul is az a helyzet, hogy együtt vagyunk.


Anyuék sosem szóltak bele a kapcsolataimba, de ezt most rettentő mód félek megosztani velük. Még is hogyan kezdhetném? "Heló anyu apu, emlékeztek a volt tanáromra? Na hát mostantól néha nálunk alszik..."

Ezen felül. Tartok attól is, hogy ez alapján lesz megítélve a diplomám. Nem akarom, hogy azt higgyék bármi előnyöm is volt ebből az egészből, mivel nem volt...

A szüleim szemében az sem a javamra dönt, hogy ez a férfi 12 évvel idősebb nálam.


Kedves szülők! Ti hogyan reagálnátok erre?



2013. jan. 24. 22:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szerintem tök korrekt módon jártatok el mindketten. Nincs semmi szégyellnivalótok. Miért érzed ezt gázosnak a szüleid előtt? A korkülönbség is oké. Ha jól számolom, 23 év körül lehetsz, felnőtt nő vagy, a pasi meg 35 körül -- tényleg nincs ebben semmi gáz.


Szüleidnek meg nyugodtan említsd meg, hogy randizgatsz vkivel, nyugodtan mondd, hány éves, és azt is, hogy az egyetemről ismered. Hozzáteheted mellékesen, hogy igen, jártál hozzá órára pár félévet, és ennyi. Most már diplomás vagy, nem a tanárod. Szerintem ne ezen lovagolj, hogy valaha a tanárod volt. Most már nem az és kész, ez a lényeg.


Mert szerintem ez a baj, hogy te tökre azt hangsúlyozod, hogy ő a volt tanárod. Kicsit nézd más szemszögből. Ne úgy, hogy ő a volt tanárod, hanem ő egy szimpatikus férfi, akit még az egyetemről ismersz, és most randizgattok.


Sok boldogságot! :)


28/N

2013. jan. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Azért az elköltözés nem megy olyan könnyen a mai világban, akkorsem ha dolgozom és amúgy viszonylag jó keresettel rendelkezem. A szüleim nem tudnak saját lakással támogatni, ez van, nem is várnám el. (Egyébként nem ide tartozik, de a lakástakarékom úgy két év múlva jár el, addig itthon fogok élni a szüleimmel és gyűjtögetek, ezt még diploma előtt megbeszéltük és ők is ezt látták jó döntésnek.)


Lehet semmi közük ahhoz, hogy kivel bújok ágyba, de azért nem tudok és nem is akarok az ő házukból ki-be csempészni senkit.

Ennek a férfinak természetesen van saját lakása, én még is azt tartom normálisnak, hogy ne bujkáljunk, igenis ismerje meg a szüleimet és átjöhessen ő is bármikor. Szerintem ez normális családokban természetes! Vagyok olyan jó kapcsolatban a szüleimmel, hogy számomra fontos a véleményük. Nem hiszem, hogy botrányt rendeznek, ha megtudják mi a helyzet, de azért áll leesésekre számítok. :)


Nagyon köszönöm amúgy a válaszokat, kicsit megnyugtattatok. Talán csak azért vagyok ennyire rápörögve erre, mert eddig mindig korombeli párjaim voltak, őket is hoztam haza, most talán nekem is kicsit fura ez a korkülönbség, ebből következtetek arra, hogy lehet anyuéknak is az lesz, nem tudom.

Egyébként igen, pont 23 éves vagyok. :)

2013. jan. 25. 12:38
 13/13 anonim ***** válasza:
ó, én is hasonló helyzetben vagyok, igaz a 12 évet kicsit sokallanám, nálunk csak 5 (idősebben mentem egyetemre) de szurkolok, hogy minden rendben menjen neked :) jó egy sorstársat látni :)
2013. jan. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!