Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 21 évesen elveszi a fizetésem,...

21 évesen elveszi a fizetésem, laptopom és eltilt a barátomtól?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok. Diákmunkán dolgozom egy gyárban,heti 4-5 nap délutános vagy éjszakás műszakban.Anyu is ott dolgozik ő intézte el nekem.Nem engedi hogy saját bankkártyát csináltassak és az ő kártyájára utaltatja a fizetésem. Főiskolára járok,nem iszok stb,bulizni sem járok,tehát nem vagyok rossz. Nyáron is dolgoztam és vettem magamnak saját pénzemből egy laptopot. Múltkor csináltatni akartam magamnak bankkártyát,amiről kijött a levél,a levelet széttépte,a kártyát elvette és a saját pénzemből vett laptopot 1 hónapig nem adta nekem vissza.

A fizetésemből úgy kell könyörögnöm hogy adjon egy kicsit.

A telefonszámlám magamnak fizetem és 3000 ft-os csekk jött ki, az egész fizetésem elvette,egy forintot sem adott oda merthogy ennyi lett a számlám.


El költözni nem tudok,mivel elveszi a pénzt.Amikor azt mertem neki mondani,hogy elköltözök,megfenyegetett hogy akkor kirúgat a cégtől ahol most vagyok diákmunkán és soha többé nem mehetek oda dolgozni. (nehéz erre még diákmunkát is találni)(A fősuli államilag támogatott tehát nem kell fizetni érte)


Mit tanácsoltok?


2013. jan. 26. 00:23
1 2 3 4
 11/31 anonim válasza:
76%
vedd el tőle a pénzed
2013. jan. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

Családsegítőhöz fordulnék. Apukád? Ő nem tud segíteni?

Ha nem, én magamhoz venném az öcsém. Családsegítősök nem pártolják az ilyen "embert". Amúgy meg látleletet csináltatnék, feljelentést kell tenni. Nem normális az anyád.

Hihetetlen mik vannak!

2013. jan. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
nem tudod barátod címére kérni a banki leveleket? vagy hozzá költözni, legalább egy kis időre amíg anyád észhez tér? ez nem normális..
2013. jan. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
78%

Gondolom az egyetemed ugyanabban a városban van ahol élsz. Tehát nem mehetsz kollégiumba mert nem vesznek fel (de ha vannak indokaid és szabad hely is van, akkor lehet ki tudja), és másik diákmunka sincs.

Ha nagyon szabadulni akarsz, hagyd ott a munkádat és vegyél fel diákhitelt. Nyáron pedig el tudsz menni dolgozni akáe külföldre is, és az akkor kapott pénzed is kitart egy darabig. Persze csak ha lesz új bankszámlád.

Én a helyedben egyszer megpróbálnék nagyon keményen fellépni anyukáddal, megmondanám neki hogy felnőttem és ez van, van saját pénzem saját életem, ha elveszi a pénzem és nem élhetek belőle, minek dolgozzak? akkor tartson csak el ő. Vagy visszaadja és elköltözöl, vagy nem de akkor meg a nyakán maradsz.

Ne hagyd magad.

2013. jan. 26. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor vette el a kártyám,és addig vert amíg el nem mondtam neki a kódot,és levette róla a pénzt.

A karom a mai napig kék lila foltos." - Kérdező, én ezek után mondjuk kapásból bemennék a yardra, és feljelenteném lopásért, meg testi sértésért...

2013. jan. 26. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
91%

A lopás, és testi sértés valóban megállja a helyét; nemcsak a bankkártyád, hanem a laptopod miatt is.


Egyébként nem nagyon tudok mit tanácsolni. Esetleg az otp-nél be lehet állítani, hogy a bankszámlainfót ne kiküldjék, hanem netbankban kapd meg, így nem veszi észre. Vagy barátod címére kéred. Csak sajnos nem ez a legnagyobb problémád, hanem anyukád személyisége. Ááááá nem bírom az ilyet, utálom tehetetlennek érezni magam...

2013. jan. 26. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekem hasonló esetem volt, és a családsegítő még engem hozott ki rossznak apámmal szemben. A rendőrség meg igaziból nem sokat tud tenni, mivel ők csak akkor csinálhatnak valamit, ha kétséget kizáróan úgy történt az elkövetés ahogy történt. Egy családi konfliktusban pedig általában nincsenek nézők, anyád meg hazudik valamit, és 1:1 az állás, ami meg nem minden kétséget kizáró bizonyítás. Nekem azt javasolták, hogy csináljak videó és hangfelvételeket Orvosi látlelet kell a karodról, amin igazolják, hogy ez csak bántalmazásból származhat, aztán elmész a rendőrségre és feljelented, hogy testi sértésért és lopásért vagy rablásért, azzal a körítéssel, hogy veszélyben érzed a kisöcsédet. Ha sikerülne felvenned telefonra amikor azzal fenyeget, hogy kirúgat, az még zsarolás is, illetve talán még valami olyasmi is ráfogható, hogy behajtja rajtad a pénzedet azon az alapon, hogy ő szerzett neked munkát. Ami meg valami maffiatevékenység, vagy uzsorástevékenység vagy ilyesmi. Egyébként ha elveszi a pénzedet, akkor minek dolgozol egyáltalán? Én amúgy azt csináltam az apámmal, amikor már semmire nem jutottam, hogy amikor egyszer megint elkezdett fojtogatni, akkor fogtam magamat és elvertem. Azóta tart tőlem és a bátyámmal próbál megveretni, de őt is sikerült már padlóra küldenem, csak annyira lényében agresszív, hogy rá nem hatnak a vereségek. Én a helyedben azt csinálnám, hogy először felvenném ahogy zsarol az állással. Aztán csináltatnék egy számlát, bemennék a gyárba és átíratnám az adataimat hogy a saját számlámra jöjjön a pénz. Aztán beállítanék valahol egy rejtett kamerát a lakásban (telefont, vagy akármit), aztán a tudtára hoznám a dolgot. Amikor elkezd verekedni, akkor szépen lerúgod a fejét, bevered a pofáját, vagy bármi, ami ahhoz kell, hogy megvédd magad. Szerencsésebb esetben megretten, de az is lehet, hogy ez elkezdi tüzelni, szóval egyre nagyobb balhét fog rendezni. Ezt ugyebár veszi a kamera. Ezen a ponton két választásod van. Az első, hogy megadod magad egy idő után és megint megmondod a PIN kódodat. Amikor elmegy, hogy levegye róla a pénzt, akkor elmész a rendőrségre a felvételekkel, és feljelented. Felhívod a figyelmüket, hogy otthon kiskorú családtagod is van. Ekkor a rendőrség egyébként nem fogja elvinni vagy ilyesmi, hanem egy idő után kap egy papírt, hogy fel lett jelentve és beidézik kihallgatásra. Az ekkor várható balhét szintén rögzíteni kell. Mivel valószínűleg megpróbál kidobni a lakásból. Ettől aztán igazán izgalmassá válik a helyzet számára, mert ezzel elismeri, hogy egy független személy vagy, miközben elveszi a pénzedet. Ennek az a jelentősége, hogy a egy vonatkozó családjogi törvény szerint, amit én is régebben néztem, szülő a felnőtt korú gyerekéről is köteles gondoskodni addig, amíg önálló megélhetésre nem képes a gyerek, kivéve abban az esetben, ha ezzel a saját megélhetését veszélyezteti, a kiskorú gyereke megélhetését veszélyezteti, vagy a nagykorú gyereke érdemtelenné válik a gondoskodásra. Ennek értelmében amíg vele laksz, addig a rólad való gondoskodás nehézségére hivatkozva kvázi elveheti a pénzedet. Viszont onnantól kezdve, hogy téged kidob otthonról, vagyis nem enged be, kidobja a cuccaidat stb. már egy sokkal súlyosabb bűncselekmény elkövetésében van, mivel deklarálja azt, hogy ő neked nem ad semmit, nem mellesleg érdemtelenné is vált a te gondoskodásodra, mivel ver, vagyis semmilyen alapon nem veheti el a pénzedet. Ezen után a zsarolásos felvétellel kell zsonglőrködni. Itt az lenne a jó, ha olyan felvételt sikerülne csinálnod, ahol taglalja annak a módját, hogy hogyan gondol téged kirúgatni, esetleg elkérkedik a korábbi hőstetteivel. Ezt egy kis provokációval lehet elérni. Ezután Vagy azt kéne csinálni, hogy elmész a munkahelyére és bemutatod a felvételt, vagy a rendőrségen. A rendőrségre értelemszerűen csak akkor tudod vinni, ha már kirúgatott. A munkahely, viszont értelemszerűen nem fogja a pártodat fogni, egyrészt az ő szempontjukból egy alkalmazott megrágalmazta a középvezetőt, és ez alkalmazott a családi ügyeivel traktálja őket, másrészt meg mert abban nyilván az ő kezük is benne van, hogy anyád ki tudott rúgatni egy csomó embert a szeszélye szerint. Szóval tételezzük fel, hogy anyád kirúgatott. Fogod magadat és elkezdesz egy másik helyen egy életet kialakítani. Szerzel munkát meg lakást. De mielőtt elmennél gyámügyi eljárást indítasz az anyád ellen az öcséd felügyeletéért. Ennek nem az a lényege, hogy megnyerd, hanem hogy anyádat kikészítsd idegileg, illetve hogy legyen a dolgoknak nyoma, ha az öcsédnek egyszer szüksége lenne arra, hogy valamit csináljon anyád ellen.

A másik út, ha nem mondod meg anyádnak a PIN kódodat. Ebben az esetben nyilván meg fogja próbálni a munkahelyen keresztül elérni, hogy újra az ő számlájára menjen a pénz. Ha ez sikerül neki, akkor egyszerűen feljelented a gyárat, és ehhez adagolva húzod elő anyád dolgait. A zsarolásos felvételt, ahol a PIN kódodat akarja megszerezni, illetve elkérkedik azzal, hogy kit hogyan rúgatott ki, ami tulajdonképpen a befolyásának a fitogtatása. Esetleg eljuttathatod a helyi sajtóhoz a dolgot (ezt is tanácsolták nekem a rendőrségen nemhivatalosan). Így anyád kompromittálta a gyárat és búcsút mondhat az állásának. (amúgy ha egy helyen dolgoztok, akkor csak idő kérdése, hogy mikor fog bosszút állni, ezért vagy te mész, vagy ő, és a sikerül is őt eltüntetni, az nem lesz garancia arra, hogy utána maradhatsz. Sőt. Valószínűleg van más csókos is, akinek a gyereke munkára vár. Szóval szerintem ezt az állást hosszútávon semmiképpen nem fogod tudni megtartani)

Rövidített megoldások, ha anyádat félemlíted meg azzal,hogy megmutatod neki a felvételeket, és elmondod, hogy baj lesz, ha nem állítja le magát.Egyébként ha jól értem most a kártyáddal a PIN kódoddal leveszi a pénzedet. Egyszerűen tiltasd le a kártyádat az OTP-nél és igényelj újat. Mindenesetre felvételeket mindenképpen csinálj, és helyezd biztonságba (pl bérelsz egy postafiókot a postán, és nem viszed haza a kulcsot), mert bármi történik, két ember ellentétes állításán kívül nem lesz semmi, amire alapozva bárki eljárhatna. Amúgy az öcséd milyen állásponton van a történtekkel kapcsolatban?

2013. jan. 26. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
bocsi, kicsit kusza lett az előző. Az kimaradt belőle, hogy ugyanazon családjogi jogszabályban az is benne van, hogy a gyerek köteles a szülőről gondoskodni, ugyanazokkal a kivételekkel. Így értettem azt, hogy "ő érdemtelenné válik" vagyis nem veheti el a pénzedet pl azt hazudva, hogy ez a te gondoskodásod róla
2013. jan. 26. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%
ja igen, és még egy valami. Ha anyád elkezd verekedni, és sikerül kihívnod a rendőrséget, és kijönnek és rajtakapják anyádat, hogy verekszik, akkor, de csak akkor anyádat azonnal beviszik az előzetesbe és bent tarthatják 3 napig
2013. jan. 26. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

,,addig vert amíg el nem mondtam neki a kódot,és levette róla a pénzt. A karom a mai napig kék lila foltos.

Az egyetlen dolog ami miatt nem lettem koleszos a kisöcsém,nem merem őt itthagyni.''


Ez nagyon súlyos dolog, hiszen lehet, hogy kisöcsédet is bántalmazza (még az is bántalmazás egy gyerekkel szemben, ha kisöcsédnek csak végig kellett néznie a verést).


Szerintem fontos lenne külső segítség, hiszen ebben nőttél fel, és belülről mindig nehéz.


Külső segítség, ami mindig kéznél van, most csak ez jut eszembe, ezt a kettőt ismerem, ami ingyenes, név nélkül is lehet hívni, beszélni, és tapasztalt emberekkel tudsz beszélni akár névtelenül is:


[link]


[link]


Tanácsot én magam nem merek adni, mert én is érintett vagyok ilyesmikben. Így hirtelen csak annyi jut eszembe, hogy ha még látszik az ütés, akkor most rögtön lenne jó látleletet vetetni, amíg még világosan látszanak a nyomok, szerintem ezt ne hagyd ki. Nem is csak Magad miatt, hanem főleg Öcséd miatt is. Sokkal többet tudsz segíteni rajta majd, hogy ha legalább valami közvetett bizonyíték van a kezedben arról, hogy otthon tényleg van bántalmazás (ilyen a légkör). Bizonyíték nélkül sokkal nehezebb lesz tenned Öcséd érdekében itt Magyarországon. Szóval a kistestvér miatt szerintem nem érdemes kihagyni ezt az alkalmat, hogy most látleletet is vetethetnél az ütésnyomokról. Ki tudja, lesz-e még alkalom arra, hogy ennyire kézzelfoghatóan bizonyíthasd, hogy Öcséd is veszélyes légkörben nő fel. Ha tudod, szerintem valamelyik terrorhullámot, fenyegetőzést, verést vedd is fel mobilra óvatosan.


A kisöcséd nagyon kicsi? Ha már van belátása (kb. 9 év után, ez nincs kőbe vésve, az érettségétől is függ), akkor már figyelembe veszik az ő akaratát is a hatóságok. (14 év után már nagyon komoly súllyal számít a saját akarata). Van más rokonod? El tudsz képzelni egy együttműködést a gyámhatósággal?


Szerintem kérdezd meg először a két névtelen telefonszámon, e-mail címen, vagy akár csak beszélgess velük. Ott nem is kell semmi személyest mondani, maradhatsz mindvégig névtelen. Utcai fülkéből is hívhatod őket, pénz és kártya nélkül, hiszen legalábbis az egyik szám biztosan ingyenes. E-mail cím is van. Ezek nem hatóság, hanem tanácsadók, pontosabban szólva meghallgatják az embert, és segítenek abban, amit meg tud fogalmazni magának. Nem fognak Rád erőszakolni semmit, nem lesznek arrogánsok sem, amúgy is névtelen az egész. A két szám közül az egyiket már hívtam, igaz az három éve volt. Azt is megkérdeztem tőlük, hogy nem tudják-e, mennyire érdemes az ilyen ügyekben a gyámhatósághoz fordulni, mennyire kell félni tőlük hogy ráerőltetnének az emberre olyan megoldást amit senki nem akar. Azt a választ kaptam, hogy a gyámhatóság mindenkit meghallgat, és magának az érintett gyereknek a szava pedig döntő súlyú (mondjuk ott 14 évesről volt szó).

2013. jan. 26. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!