Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csúnyán összevesztünk a...

Csúnyán összevesztünk a nővéremmel egy kis semmiségen. Én kérjek tőle bocsánatot, vagy várjak amíg ő keres?

Figyelt kérdés
Tegnap megbeszéltük, hogy elhozom ma a kislányt az oviból. Ma elmentem érte. Azt sem tudtam hol keressem, mert ma volt az első napja, nővérem meg nem mondta hol van a termük. Megtaláltam, kihoztam a kislányt. Volt a kis szekrényébe 2 együttes, egy kék meg egy rózsaszín. A rózsaszín volt felül, gondoltam azt adom rá. Azt mondta a kislány, hogy nem ebbe jött, hanem a kékbe. Mondom jó, nekem tök mindegy. Azt adtam rá, meg egy olyan szandált (1 volt a lábán, 2 a szekrényében) amiről úgy gondoltam hogy utcai. Hazahoztam, negyed6kor jött érte az anyja. Kiabált velem, mert nem jó ruhába és szandálba hoztam haza a kislányt. Honnan kellett volna tudnom, mibe ment reggel? Nem mondott semmit ezzel kapcsolatban. Új szandálokat kapott, nem tudom melyiket milyen célra vette. Szóval csúnyán összevesztünk. Nem érzem, hogy hibáztam. Vagy mégis? Én kérjek tőle bocsánatot? Vagy várjak, hátha holnap felkeres?
2009. szept. 1. 17:43
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Mondtam neki, hogy bocs de nem tudtam mert nem szólt.

Azt mondta ne legyek ennyire hülye tök egyértelmű hogy melyik szandálnak tiszta a talpa. (2 szandálé volt koszos..melyik abból az amiben hazajön, és melyik amiben az udvaron játszik?) Nem tudom.

2009. szept. 1. 18:08
 12/15 anonim ***** válasza:
54%

Ez a nővéred problémája, ne vedd magadra!


Egyszerűen mondd meg neki, hogy Tőled ennyi telik, ha pontosabb utasításokat ad, szívesen csinálod másképp, de a segítségért cserébe nem lecseszés jár, hanem köszönet. Ha ezt nem érti meg, keressen mást, aki szaladgál helyette az oviba, és még cseszegetni is hagyja magát, mert az nem Te vagy. Ennyi. Ha ezen is megsértődik, Ő baja. Nyugodtan mondd ezt, és Te mondd! Ne rá várj! Bocsánatot kérni a fentiek miatt nem kell, ha csak nem mondtál olyat, amivel megbántottad. Ha volt ilyen, akkor kezdd azzal, hogy sajnálod. (Tehát nem kérsz bocsánatot, hanem SAJNÁLOD, hogy csúnyát mondtál. Nem ugyanaz a kettő.)


A bocsánatkérés/megbocsátás sajnos manapság nagyon sokszor egy játszma (Eric Berne: Emberi játszmák c. könyve), ahol a megbocsátó előbb jól összeveszik a másikkal, úgy forgatja a dolgokat, hogy a másik fél érezzen bűntudatot, majd kegyesen megbocsát neki. Erről annyit kell tudni, hogy aki megbocsát, az minden esetben a bocsánatot kérő/kapó ember fölé helyezi magát.


Ui.: Ez már csak puszta spekuláció (illetve kíváncsiság), de nincs valami a családotokban, ami miatt Ő, mint elsőszülött úgy érezheti, hogy nem kapja meg az Őt megillető helyet a rendszerben? Mondjuk valamelyik szülőtöknél Te vagy a kedvenc, és ez neki fáj?

2009. szept. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
18:18 Ne dramatizáld túl..:) Az Anyuka egyszerűen csak mérges lett, ami érthető, még ha a lehordás nem is jogos - hiszen Ő mulasztott el szólni azokról a dolgokról, amikre figyelnie kellett volna a Kérdezőnek. Ez bárkivel megeshet.
2009. szept. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Nem, az ő pici lánya a kedvenc.
2009. szept. 1. 18:47
 15/15 anonim ***** válasza:
Hát szerintem ha legközelebb megkér arra, hogy hozd el a kislányt, akkor kérd meg, hogy pontosan mondja el, mit adjál rá. Ha megint lehülyéz, akkor kérjen meg mást.
2009. szept. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!