Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy 18 éves lány semmiből...

Egy 18 éves lány semmiből hogy akarja eltartani a gyerekét?

Figyelt kérdés
Ma volt egy kérdés, ahol egy terhes 18 éves lány kérdezte, hogy mit csináljon, mert terhes, elvetetni, örökbeadni nem akarja.Viszont szülei nem támogatják, paisja otthagyta, végzettsége nincs, most még egy hónapig szülők fizetik az albérletet, de aztán nincs hova mennie, ha megszüli a gyereket, se munkája, se lakása nem lesz, mikorra meglesz a gyerek.Anyaotthonba akar menni s mellette tanulni is míg nincs egy éves a gyerek.
2013. jan. 29. 14:19
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
32%
Majd koldul az utcán. Nem ő lesz az első.
2013. jan. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
71%

Én csak annyiból tisztelem, hogy nem a könnyebbik utat választotta, hanem megpróbál valahogy boldogulni, és nem elszalad a probléma elől, hanem meg akarja oldani egyedül is! Sokan nem lennének képesek ilyen döntést hozni, úgy, hogy tudják nincs mögöttük szülő, társ, senki, aki támogatná őket! Ez felelősségteljesebb viselkedés, mint aki szexel orrba-szájba, nem védekezik, aztán megy a ki tudja hányadik abortuszra!

Mennyivel jobbak a romák, akik potyogtatják ész nélkül a pujákat a mi kontónkra, mert a segélyüket mi termeljük ki, vagy intézetbe kerülnek a gyerekek, ahol olyan ellátást kapnak, hogy a rendes, dolgozó állampolgárok nem esznek olyan élelmiszereket! Őket kellene elítélni, nem egy szerencsétlen lányt, aki lehet, hogy véletlenül esett teherbe, de van annyira felnőtt, hogy vállalja a felelősséget, és nem megfutamodik!

2013. jan. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
61%
Ideiglenes nevelőszülőkhöz kéne adnia. Bármikor látogathatja és ha rendezi a helyzetét,lakás munka akár vissza is kaphatja
2013. jan. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
75%

Az ideiglenes örökbeadásból az szokott lenni, hogy felé sem néznek, de nem mondanak le róla és soha nem kap szülőket a gyerek.

Én ezt megszüntetném.

Vagy el tudja látni, vagy nem.

A gyereket kéne védeni nem az anyját.

2013. jan. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

nevelőszülőkből nagyon kevés van -- túl kevés

ha nem viheti haza marad az intézet --> ez még okés a gyereknek lesz meleg lesz kaja stb...


de könyörgöm mit csinál az a 18éves gyereklány magával ?

kiáll az útra h legyen pénze ? 8 általánossal ? max közmunka de azt sem tart örökké ....


már írtam neki a másikban h gondolja át reálisan a jövőjét


nekem úgy tűnik h azt várja ölébe hulljon minden : lakás tanulás munka stb...

2013. jan. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
73%
Ti tényleg azt gondoljátok, hogy az anyaotthon ingyen van?
2013. jan. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
76%

Meg már nem azért, de ki él manapság olyan jól, hogy befogadjon egy kisgyerekes anyát?


Most lehet, hogy kegyetlen vagyok, de hozzám nem jöhetne, ha palotám lenne, akkor sem.

Ez nem az én felelősségem.

2013. jan. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
21%

"Ti tényleg azt gondoljátok, hogy az anyaotthon ingyen van?"


Nem gondolom, hanem konkrét tudomásom van róla. Lehet, hogy nem mindegyik, itt nálunk pl. ingyen van.

2013. jan. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
51%

Egyébként meg:

nem vagyok habzó szájú abortuszellenes. Az abortusz egy olyan (néha) szükséges rossz, ami mindenképpen van, akár tiltják, akár engedélyezik. (A különbség a kettő közt csak annyi, hogy az illegális abortuszokba elég nagy arányban bele szokás halni a nem megfelelő körülmények, hozzáértés hiánya stb. miatt.)


DE: mégis ki, milyen jogon érzi magát illetékesnek abban, hogy rátukmálja bárki másra az abortuszt? Szerintetek szabad ebbe beleszólni? Mert szerintem nem.

2013. jan. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre a válasz, hogy nem tudom, hogy miből akarja eltartani a gyerekét. De én nap mint nap ilyen emberekkel találkozom, szóval tisztázzuk:


Az anyaotthon nincs ingyen. KÖTELEZŐ megtakarítást kell felmutatnia az alatt az egy év alatt amíg ott tartózkodik. Ergo jövedelemmel kell rendelkeznie.

Aztán a budapesti anyaotthonok helyzetét ismerem elég jól, és több hónapot kell rá várni. Nekem is volt már olyan, hogy egy anyuka egy szatyor ruhával megjelent délután, hogy anyaotthonba szeretne menni, mert kirakták otthonról és nem tud hova menni. Nem tudtam neki elintézni az anyaotthoni elhelyezést. Ezzel szemben az átmeneti otthonban való elhelyezést a gyereknek azonnal el lehet intézni, anyuka meg mehet hajléktalanszállóra.

Ez nagyon durván hangzik, de sajnos ez a valóság...


Gyerekek! Ne szüljetek felelőtlenül ennek ez a tanulsága.


(egy szoc.munkás)

2013. jan. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!