Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért viselkedik igy a sogornőm?

Miért viselkedik igy a sogornőm?

Figyelt kérdés
Aki pontosabban a férjem öccsének a felesége,és a kisfiam keresztanyja.Amióta megszült(2-hónapja)folyamatosan csak azt várja hogy kitől mit kap/nak. A rokonokat,vagy bárkit csak azért vár baba látogatóba hogy ki mit fog a kicsinek vinni.Rengeteg szép dolgokat kaptak már,sőt pénzt is amiről redszeresen elis dicsekedik nekem.Amiért már úgymond írtozom tőle az azért van mert az anyósom vett az én két kisfiamnak egy-egy pár kiscipőt(1000-ft ost!)és az ő kislányának pedig nem vett semmit,pedig neki volt a névnapja.Veszekedett hogy ne tegyen kivételt az unokák kőzőtt,mert ő szerinte a nagyfiamat jobban szeretik mert ő az első únoka.Joga van neki ehez? Előtte pénzt kaptak az anyoséktól,és a kicsinek is vásárolt,csak a névnapja maradt ki,mert nem volt pénze.Az enyémeknek se nagyon szokott vásárolgatni mert nincs neki miből,majd most hogy mert az enyémeknek vásárolni a madam asszony letámadta, majd másnap szaladt a kislánynak is 2-badyt venni.Nevetségesen őnző,a sogornőm nem gondoltam volna hogy az anyasság ezt hozza majd ki belőle.De miért teszi ezt pont velünk,bár én ebbe nem szóltam bele ,de azért rosszul esett hallani.Én mindent odadtam az ő gyerekének amire már az enyémeknek nem volt szükséguk,és ő meg a szemembe mondja hogy most megvárja a fiam névnapját és ha az anyosomtól kap ajándékot és az ővé nem,nagy cirkuszt fog csinálni.Miért lett ilyen,egyszerüen nem értem. Szerintettek,hogyan állitsam le?
2009. szept. 3. 15:13
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Nehéz ügy,tudom de:1.A férje mindig neki ad igazat mellette áll ami nem baj csakhogy már Otthon a madam viseli a nadrágot,így ő nem fogja leállitani.Amikkor hallotta hogy kérdőre vonja az anyját csak nevetni tudott.2.Az anyósom tart tőle mert a sogornőmnek igen nagy a szája,ami nem tetszik neki azt megis mondja!Ezt még talán tiszteli is benne az anyós,de nem ismeri még eléggé a menyét.3.Apósommal is sokszor összeveszett már,kiosztotta nagypofával,megtehette mert senki nem szolt rá.Azt nem állitom hogy én még nem kerültem nézeteltérésbe az anyósékkal,de tiszteletlenül még nem beszéltem velük,ja meg a férjem nem is engedné!! 4.Én olvasak be neki? Ki állna mellém? Senki, még a végén én lennék a szemét,irigy stb.. Csak ezért kértem tanácsot.És kedves utolsó,jó hosszúra sikeredett a válaszod de gőzőm sincs hogy mit akartál kihozni belőle,pedig elolvastam vagy 5-ször.Lehet nehéz a felfogásom?Ja. Amúgy,miért akarom leálitani?Mert nem akarom mindig azt hallani hogy az én fiamat jobban szeretik mert első unoka!És aztán ezt nem tudja lenyelni? Miért kell enyire telhetetlennek lennie,miért nem érti meg hogy az anyósnak nincs pénze? Én megértettem amikkor karácsonykkor nem kaptak a gyerekeim semmit az anyóséktol mert nem volt pénzük,és mi vettünk külőn ajándékokat a gyerekeknek az ő karácsonyfájuk allá is.Akkor ő hogy jőn ahoz hogy veszekedjen azért mert nem kapott a kicsi a névnapjára semmit?És még csak 3-honapos a kicsi,mi lesz majd később?

2009. szept. 9. 22:57
 12/12 anonim ***** válasza:

Sajnálom, ha nem mindent sikerült megérteni a hosszúra sikerült írásomból. És utólag bocs, hogy a saját példáimat is belevittem, mert úgy látszik, felesleges volt kiteregetni a magánügyeimet, ráadásul ha nem érted, akkor Neked átláthatatlanná tette.

Segítőszándékkal írtam le, mert talán furcsa (furcsa-e egyáltalán?), de pl a testvérem azzal takarózik, hogy "mindenki igazat ad neki". (Mivel a "Mindenkivel" távolság miatt évek óta nem is találkoztam, hogy is hallhatták volna másik felet?). Hiszen ő milyen "segítőkész", és azt állítja be, hogy én elfordultam tőle, szóval általánosságokat. Akiknek fogalmuk sincs, hogy azelőtt sem voltunk jó testvérek, most gondolom ezt hiszik. Ez ugyanaz a hosszú történet, csak másik oldalról! Ugyanis minden érintett a saját szemszögéből máshogy látja, mást emel ki az én történetemből éppúgy, mint a Tiédből, csak erre szerettem volna felhívni a figyelmedet!! Ha a sógornőd zrna valamit erről ide, úgy állítaná be, ahogy ő látja, és mindneki igazat adna neki.

Természetesen tégy, ahogy jónak látod! Azt válaszoltad, azért akarod "leállítani", mert nem akarod azt hallgatni, hogy... Nekem tényleg mindegy, hidd el, csak gondolatébresztőnek: szerinted, ha jól beolvasol neki, vagy bárhogy a tudomására hozod, akkor majd azt mondja, hogy "á, tényleg, milyen hülye vagyok, tök igazad van"?? :)) Te hogy reagálsz, ha valaki "le akar állítani" egy viselkedésről, amiről szent meggyőződésed, hogy az helyes? Hová vezet ez, megéri belemenni? Ráadásul anyóshoz viszonyulását is belekeverni, ami nem a Te ügyed... biztos jó beleavatkozni? Te hogy reagálnál, ha ő egyszer csak elkezdené kritizálni, milyen a Te viszonyod a Te anyósoddal, minek éreznéd? Mégegyszer: tedd, ahogy gondolod! Tényleg csak segítőszándékból írtam.

A hosszúra sikerültet író

2009. szept. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!