Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom nagyon rossz viszonyba...

A párom nagyon rossz viszonyban van a 14 éves lányommal mit csináljak?

Figyelt kérdés
5 éve vagyunk együtt a párommal, a lányom azóta nem tudja elviselni. A párom, próbál neki mindent megadni, és a lányom mégsem képes elfogadni Őt. Azt mondja, hogy egyszerűen nem megy neki. Nagyon sokszor próbálta elfogadni, egy darabig ment is, aztán minden vissza. Nem fordul elő olyan nap, hogy (akár egy kis dolgon is) de összevesznek, és nekem ezt rossz látnom! Mindkettőjüket nagyon szeretem! Tudom, hogy senki nem tökéletes,és hogy mindenkinek vannak hibái. A lányom akkor is ki nem állhatja Őt. A ti véleményetekre lennék kíváncsi, ti mit csinálnátok??????? A válaszokat előre is köszönöm!
2013. febr. 3. 13:01
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Az igazi apjával nem beszéltek??? Szerintem itt valami bibi van! Elvileg ha ilyen családba születik akkor perfekt német nyelvtudással kéne bírjon. Szép kis apuka lehetett...
2013. febr. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Egy dolog az ha nem kedveli, és más ha állandó feszültség és vita van...abban az esetben igenis első a gyerek!

Amit a kérdező tett, az viszont túlmegy mindenen, attól már sérül a gyerek!

2013. febr. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Először is én nem jöttem volna össze olyan emberrel akit a lányom nem szeret,nem tud szeretni.Nem maradtam volna egyedül emiatt,de biztos létezik az az ember akit a gyerek is elfogad.Mert oké hogy ne a gyerek legyen,hanem én is.De a gyerekem az én felelősségem,az enyém,9 évesen rám van utalva.Miért is kellene elviselnie az én választásomat?Neki sem muszáj tűrni egy nem szimpi mostohaapát.Én mikor párt választottam azt néztem hogy mindhármunknak jó legyen,nekem a páromnak,a gyereknek.Sikerült is megtalálni.Konfliktus mindenhol van,ezt tudni kell kezelni.Ha pedig már 5 éve így megy ez nem nagyon fog változni.A gyerek kamasz,még a sima szülőkkel is konfliktusok vannak,úgyhogy ez nem csoda.Lehet hogy idővel lecsendesedik ez a dolog.Szeretni nem fogja,de talán tisztelni igen.14 évesen nem látja a dolgokat még felnőttként,és a múltbéli dolgok is belejátszhatnak a viselkedésébe.A lényeg hogy veled jó legyen a kapcsolat,és te tudod tompítani az éleket közöttük.Mond el ezt a lányodnak hogy nagyon rossz ez neked is mert szereted őket,próbáljon téged nézni,és másképp viselkedni,a párod szintén.Sima szülős családokban is vannak ilyen gondok,szerintem az idő megoldja a helyzeteteket.Én nem vinném pszichológushoz ezzel a problémával.Manapság én úgy érzem minden szirszarral oda szaladgálnak az emberek,ahelyett hogy a szülő beszélgetne kezdettől a gyerekkel.Nem becsülöm le a munkájukat,de ma már nagy divat a pszichológus,úgy érzem sokszor olyan mint egy lelki babysitter.Pedig sok problémát meg lehet oldani,ha odafordul az ember és megpróbálja.
2013. febr. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

A kérdésben magában nincs benne a lényeg, csak később írod le, hogy mi volt a halott férjeddel. Neked milyen a kapcsolatod apáddal? A lányod milyen apa-lánya mintákat láthatott a környezetében? Ezekhez képest milyen volt az övé?


Szerintem rohadt beteg, hogy nem beszélték egymás nyelvét.


A lányodnak talán olyan érzelmei lehetnek, hogy "Volt egy apám, de mégse. Most itt van ez, ez érti amit mondok, de ő meg nem az apám. Neki minek mondjak bármit?"

Szerintem haragszik rád, hogy nem tanítottad/taníttattad németül.


Szóval egyszerűen nem értem, hogy maradt ki az eredeti kérdésedből az apa. Mintha semmi köze nem lenne hozzá, mintha ő nem számítana semmit. Miért?


Szerintem értsd meg a lányodat! Menj te pszichológushoz, ha kell. De talán magadtól is megy, hiszen te nevelted, csak éld bele magad a helyzetébe, és ne arra hallgass, hogy mit mond.

2013. febr. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
A helyedben mindeképp elmennék családterápiára. Hogyha nem segít, különköltöznék a páromtól, azt nem akarhatod hogy a gyereked rosszul érezze magát nap mint nap és egy olyan emberrel kelljen élnie akit nem szeret. Tényleg ő az első, és ez nem azt jelenti hogy te nem lehetsz boldog. De így nem, hogy a gyereknek rossz. És gondolom a párodnak sem öröm hogy nap mint nap veszekednek. Így nem lehet élni.
2013. febr. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
59%

Általánosítottam, mert ÁLTALÁBAN ez áll a dolgok hátterében. Az általánosítás nem véletlen létezik, az esetek 90%-ára igaz. Van létjogosultsága. Ahol pedig nem helytálló, ott tessék szólni.


Igen, egy 9 éves sok mindenre képes, ha utál valakit. De ahhoz, hogy utáljon valakit, ne jöjjenek ki jól, OK is kell. A gyerekek nem utálnak ok nélkül. Ha kedvességgel, szeretettel, figyelemmel közeledünk feléjük, akkor nem utasítanak el (már amennyiben nem lelkileg sérült gyermekről van szó).


Ha a férfi ezt képtelen volt elérni, annak valóban több oka lehet; pl. ő maga is diszfunkcionális családban nőtt fel, így nem tudja, mit kell kezdeni egy gyerekkel, vagy egyszerűen meg sem próbálta. De ez még hagyján. Ezután az, hogy 5 éven keresztül vitatkozik egy kislánnyal, na ahhoz már tehetség kell. Én is voltam problémás kamasz, nekem is volt problémás apám, mégis, ha egy hónapban egyszer összevesztünk, hát az talán még sok is. A mindennapi veszekedés NEM NORMÁLIS, és kell, hogy oka legyen. És az esetek 90%-ában nem a kisgyerek az oka, főleg, ha ő maga azt vallja, hogy próbálkozik elfogadni (értsd: ha csak dacos, lázadó, utálkozó lenne, ilyesmi el sem hagyná a száját).


Mindegy is. A probléma másik része az, hogy a kérdező erőlteti a lányra, hogy fogadja el őt. Szerintem, ha a gyerek és az új "pasi" között ellentét van, akkor először is a férfit kell megkérni, hogy alkalmazkodjon, hisz ő a jövevény, és nem a gyermeket. Azt meg már kifejtettem, hogy olyan férfit a házhoz hozni, akivel nem jön ki a gyerek, hülyeség, és önzőség.


"Masreszt nehogymar egy felnott ember kapcsolata egy gyereken muljon, nehogymar maganyos legyen, mert a gyerek nem szereti a parjat. nem kell szeretni. A partnernek sem kell szeretnie a gyereket"


Értem, szóval azért, hogy az anyuka társhiánya és szexuális igényei kielégülhessenek, joga van elrontani a kislánya életét egy olyan "pótapával", aki pokolivá teszi a gyerekkorát a mindennapi veszekedésekkel. Az édesanyának nem kell figyelembe vennie a gyermeke érzéseit, hiszen ő fontosabb, mert ő felnőtt?!


Ne is haragudj már, de nem sül le a bőr a képedről? Mi a fene az, hogy nehogymár a gyermek határozza meg, hogy kivel vagy együtt?! ABBAN A PILLANATBAN, hogy anya lettél, te vállaltad a felelősséget azért a szerencsétlen gyerekért egy életre. Ebbe az is beletartozik, hogy MAGADAT ÉS A SAJÁT IGÉNYEIDET A HÁTTÉRBE SZORÍTVA a lehető legjobb környezetben, képességeidtől ahogy a legjobban kitelik, úgy neveled fel azt a gyereket. Az ilyen ignoráns nőszemélyeknek, akik telibekaksizzák 10 méterről a gyermekük érzéseit, ingyen kellene osztani az abortuszt.

Ilyen nincs, hogy szeretni nem kell a párt, meg a párnak se a gyermeket (???!!!), de tisztelni azt lehet! Ahhoz, hogy az a szerencsétlen gyerek CSALÁDBAN nőjön fel, kell neki szeretet. Apától, anyától, ha lehet. Ha nem, akkor csak az egyiktől. De az nem működőképes, hogy anya hazahoz egy fazont, akivel kölcsönösen utálják egymást, de majd megtűrik egymást, hogy anyának jó legyen. Komolyan kérdem: MI JOGON rontanád te el a gyermeked életét azért, hogy neked kényelmes legyen? Férfiból van száz, ezer, millió is, lányod csak egy.

2013. febr. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

10-es vagyok

26-os,teljesen úgy van,ahogy írod! Nagyon igazad van,a gyerek kárára nem kell pasit hozni a házhoz,ha nem működik,nem szabad erőltetni.Aki nap mint nap veszekedne a gyerekemmel,az repülne...

A kérdező meg,amilyen helyzetet kényszerített a kislányra,az számomra teljesen érthetetlen és elfogadhatatlan. Nem is értem,nem volt senki aki mondja neki,hogy ez beteges,és egy kisgyereknek feldolgozhatatlan...?

10-es vagyok

2013. febr. 4. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!