Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, ti is ki lennétek...

Szülők, ti is ki lennétek akadva ezen vagy csak az én szüleim reagálják túl?

Figyelt kérdés
Külföldre szeretnék költözni. Már ez is kiverte a biztosítékot, de ráadásul nevet szeretnék változtatni. Az ok: fél évet tanultam kint, végig problémáim voltak a nevemmel. Állandóan magyarázhattam, se leírni se kiejteni nem tudták. Elegem van, keresek egy nemzetközibb nevet. A szüleim ki vannak akadva, hogy eldobom a magyar gyökereimet. Én ezt nem így látom, nekem egyszerűen könnyebbség lenne egy új név. Amúgy annyit hozzáteszek, hogy nem szándékozom visszajönni, a barátaim nagy része kint él vagy készül kimenni, megismertem ott egy fiút is, akit nagyon szeretek, a körülmények is jobbak, a diplomámat elismerik, míg itthon ezzel a végzetséggel nem lehet elhelyezkedni.
2013. febr. 4. 22:32
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Miért lenne kamu??? Van jobb dolgom, mint kamu kérdéseket írogatni.
2013. febr. 4. 23:24
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem volt gyermekem, azt mondtam volna erre simán, hogy persze, menjél, dehogy bánom...most viszont már más a helyzet. A szüleid szeretnek téged és természetes, hogy úgy érzik bizonyos szempontból elveszítenek, ezért van a vita...és akkor még a neved is megváltoztatod, így már teljességgel olyan lesz nekik, mintha nem is lennél a gyerekük. Külföldön élsz és még a neved is más. Persze, hogy arcul csapásként élik meg az egészet. Mindazonáltal megértelek, hogy miért mész ki és biztosan ők is megértik, de ezt nem fogják hangoztatni neked. Azt jó ötletnek tartom, ha már mindenképpen nevet akarsz változtatni, hogy belevonod őket is. Tudom, hogy menni akarsz és úgy érzed ők csak visszahúznak téged, de ha nem akarsz nekik nagy fájdalmat okozni, akkor kicsit lassítasz és akármilyen nehéz is, higgadt maradsz, amikor ez a téma szóba kerül. Mindenképpen szép szóval és ÉRVEKKEL kell meggyőznöd őket! Ha kell üljetek le 10-szer, 20-szor beszéljetek erről minél többet higgadtan, hogy minél jobban gyökeret verjen az a tudat bennük, hogy el fogsz menni, de nem veszítenek el. Ha jó szülők és jól neveltek téged, akkor ez, hogy te ilyen jól megállod a helyed a nagyvilágban, büszkeséggel fogja eltölteni őket. Csak ezt tudatosítani kell bennük, mondani kell nekik és előbb-utóbb megemésztik. Minden jót és sok sikert kívánok neked!
2013. febr. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
45%

Hát, ha az amerikaiak megtanulták Gábor Zsazsa nevét, akkor talán a tieddel is boldogulnak ;) szerintem jól el lehet lenni bármilyen névvel külföldön, maximum kitalálsz egy becenevet és a hétköznapokban úgy mutatkozol be, az eredeti neved meg csak ügyintézéshez használod.

Ez valahol kompromisszum lenne a szüleiddel.

2013. febr. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
28%

Nem írod le, mert felismernek a végzettséged miatt.

Így nem fognak, h leírtad, h nevet akarsz változtatni meg h mi miatt nem árulod el?

Dehogynem......

Szal kamu ezerrel.

2013. febr. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Tegnapi 23:38-as vagyok.

Ne is törődj a kétkedőkkel, akik normális választ adnak, hisznek neked. Aki kamunak hiszi a történeted, az csak nagyon kíváncsi a szakmádra és azzal próbálja kicsikarni belőled a választ, hogy felhúz téged. Ha nem tartod publikusnak, akkor ne írd le, a lényeg úgysem azon van, hogy mivel foglalkozol :-)

2013. febr. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

Látom te is hülye vagy.....

Ez a sztori alapból felismerhető, nem a szakma miatt fog akkor már lebukni..

Főleg, h megírhatta volna priviben is.

Szal kamu a kérdés, a szakmára is ezért kérdeztem rá, mert már akkor éreztem.

2013. febr. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Te is azok közé tartozol, akik csak azért vannak ezen az oldalon, hogy oltogassák a kérdezőket és a válaszolókat. Én nem mondom rád, hogy hülye vagy, mert nem akarok hozzád hasonlítani. Szerintem nyugodj meg és keress másik kérdezőt, akinek jól oda tudod mondani...
2013. febr. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Egyébként honnan veszed, hogy priviben nem írta meg azóta?
2013. febr. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Szerintem az egy gyökér aki ragaszkodik a magyar gyökérhez.
2013. febr. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!