Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Hallgatnátok róla, vagy elmondanátok valakinek?

Figyelt kérdés

A nagymamámmal összeveszett a fia, vagyis az anyukám bátyja, és egy elég durva hangvételű levélben közölte vele hét hónapnyi hallgatás után, hogy mi is a baja vele. Őt és a nagypapámat okolja mindenért, ami valaha is történt vele (azt hozzá kell tennem, hogy eléggé el van szúrva az élete, de én kicsit sem érzem úgy, sőt, anyukámék nem, hogy ez a nagyimék miatt lenne. ők mindig, mindenben próbálták támogatni vagy segíteni.)

A nagymamám teljesen kiborult, folyamatosan sírt, de rajtam kívül nem akarta elmondani másnak, hogy mi történt, mert (elolvastam a levelét) tényleg nagyon goromba dolgok vannak benne.

A nagyim ragaszkodik hozzá, hogy ne mondjam el senkinek, főleg anyukámnak ne, mert nem akarja, hogy emiatt most ők is összevesszenek.

Nem szeretném hátba támadni, de én 16 éves vagyok, nem tudok segíteni neki, még nem igazán látom át úgy a dolgokat, mint egy felnőtt tenné. Viszont ha elmondom anyukámnak, hogy írt neki, akkor összeveszik a bátyjával, leszidja a nagyimat, amiért elmondta nekem, és ráadásul a nagymamám is mérges lesz rám, amiért elmondtam anyának, miközben kérte, hogy ne tegyem.

Ha apukámnak mondom el, ő úgyis továbbadja anyukámnak.

A nővérem fogalmam sincs, hogy reagálna, ő sem és én sem szeretnénk belefolyni a dologba, de a nagyim folyton mondja, ha történik valami, viszont nem akarom belé sem fojtani a szót, mert másnak meg nem akar beszélni róla.

Ti mit tennétek, ha ilyen helyzetben lennétek? Elmondanátok/megmutatnátok a levelet valakinek? Anyukámnak vagy apukámnak szóljak? De úgy félek, hogyha ezt teszem, megharagszik a nagyim! :(

Tanácstalan vagyok, kérlek, segítsetek!

Bocsánat a hosszú leírásért, nagyon megköszönöm annak, aki időt szán rá és elolvassa! :(


2013. febr. 7. 16:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nem mondanám el a helyedben ... a nagyinak kellett valaki akinek kiönti a szívét, de nem akar családi perpatvart ... ha elmondod, csak rontasz a helyzeten, mert akkor már mindenki mindenkire haragudni fog
2013. febr. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ne mondj senkinek semmit.
2013. febr. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jó, értem én, ezért is nem tudtam, mit tegyek... viszont nekem meg olyan rossz, mert mindig jön panaszkodni, és persze szívesen meghallgattam eddig is, mert eddig legalább csak annyi volt, hogy szomorú volt, mert nem beszéltek, akkor még úgy-ahogy tudtam azzal biztatni, hogy majd rendeződnek a dolgok, stb. de most itt már arról van szó, hogy konkrétan írt neki egy levelet, amiben elhordta mindennek. én meg néztem, ahogy vörösre sírja a szemeit a nagyim, és nem tudtam mit tenni, mert... egyszerűen nem tudok hogyan reagálni ilyen helyzetben. :( viszont mással meg nem hajlandó beszélni, de én meg nem tehetek semmit.
2013. febr. 7. 16:27
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz mit mondani, ha nem tudjuk, miről van szó. Ha fenyegetőzés van a levélben, vagy bármi olyan, ami veszélyt jelent, közbelépést igényel, akkor mondd meg a mamádnak, hogy vagy ő szól a szüleidnek, vagy te.

Ha csak panaszáradat volt a levélben, amivel nincs teendő, akkor tartsd tiszteletben, hogy a mamád csakis rád bízta a titkát.

2013. febr. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Fenyegetésről szó sem volt. Tényleg csak annyi, hogy nagyon szabad-szájúan, az érzéseibe tiporva írta meg a levelet.

Rendben. Akkor nem mondok semmit senkinek. Csak engem is terhel az egész, meg vannak a saját problémáim is, amiket szintén nem tudok rendesen kezelni, ezzel meg végképp nem tudom, mit tegyek.

2013. febr. 7. 16:31
 6/9 anonim ***** válasza:
Csatlakozom a 4-es hozzászólóhoz! Ha olyasmi van a levélben, ami veszélyt jelenthet a nagyidra nézve, akkor avasd be a szüleidet is!!!
2013. febr. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem volt szerencsés, hogy a nagyid megmutatta neked ezt a levelet. Nem lehet tudni ennyiből, de bizony elképzelhető, hogy a nagybátyád vádjainak valós alapja volt, de ezt általában egyedül azok nem (akarják) észrevenni, akik a gond okozói. Mi épp a múltkor beszélgettünk erről a férjemmel, hogy közel 40 éves házasságunk alatt 3 szor volt közöttünk mosolyszünet, s mindhárom alkalommal a kedves szülei és a testvére kavart be. Ők is meg vannak győződve arról, hogy ők mennyire szuper emberek (mi pedig sosem mondtuk meg az igazat). Lehet, hogy nálatok is erről van szó! Jobb ha nem szólsz bele, felesleges teljesen tönkretenni a kapcsolatukat.
2013. febr. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítségeteket! :))) mindenkinek ment a zöld kéz!

Azt hiszem, nagyjából már én magam is lenyugodtam. Majd minden rendeződik... :')

2013. febr. 7. 17:22
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem se add tovább, ha a nagyid megkért rá, még ha nem is értesz vele egyet. Inkább beszélgess vele, én a helyedben felhoznám példának anyukádat, ha neki lehetett normális élete, akkor nem lehettek olyan rossz szülők a nagyszüleid.
2013. febr. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!