Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket is állandóan nyaggat...

Titeket is állandóan nyaggat a család mindennel, amit elvileg tanul (ta) tok?

Figyelt kérdés

Pl. mikor épp csak elkezdtem jogra járni az összes rokon mikor meghallotta, folyton ezzel kezdte: ú figyelj már, van ez a ház, és akkor mikor megörököltük... blablabla vagy és akkor elváltak, de most nem látja a gyereket és akkor most mit csináljunk blablabla Ezt kb. az első héttől nyomták, mikor még semmi "jogos" dolgot nem tanultunk azon kívül, hogy mit csináltak Mezopotámiában pár ezer éve.


Később, mikor már tényleg el is jutottunk ilyenekig, akkor meg nem értették meg, hogy nekem az nem elég, hogy ő a kacifántos hülyeségét elmondja 5 mondatban, valószínűleg rosszul, félremagyarázva, kihagyva fontos részleteket és kb. egy fél-egész mondat különbség is azt jelentheti, hogy tök más lesz a válaszom és egy-egy jogeset megoldásos házival internet előtt, ahol tudjuk nézni a jogszabályokat sokszor akár 3 órákat is eltöltünk. Csak nyomták "de hát csak úgy mondd már meg, na, szóval most akkor hogy lesz, mi lesz..mondom, van ez a ház és a Magdika..."


A másik nagy még a fordítások. Több nyelvet tanultam anno, de van amit nagyon elhanyagoltam belőle, nem azt mondom, alapjában véve megértem, szótárral a bonyolult dolgokat is, de nem mindhez van szótár betárazva itthon, ennek ellenére rendszeresen megtalálnak 10 oldalas szakmai szövegekkel, hogy jaj ugyanmár gyorsan fordítsam már le, biztos az nekem semmiség.


A harmadik kedvencem pedig szintén a nyelvtanuláshoz kapcsolódik. Sokan laknak külföldön a családból így a gyerekek kétnyelvűek. Na mikor hazajönnek, akkor a szüleim cirkuszosat akarnak velem játszani, hogy jaj beszéljél vele angolul/németül/máshogy. Mikor a gyerek ugyanúgy beszél magyarul, mint aki itt lakik.


Nekem a tököm ki van néha a családommal, meg az ismerősökkel. Nektek nincs ilyen?


Egyik barátnőm meg programozó és mikor valakivel beszél és ez feljön, akkor egyből jönnek neki azzal, hogy ú figyelj már a laptopom egy csomószor magától kikapcsol meg kiírja, hogy ez meg az... mintha számítógép szervizes lenne. :D


2013. febr. 7. 16:49
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

"De engem soha nem zavart, ha megkérdezik, hogy kell csinálni a madártejet. Ki tudjuk-e fizetni a kollégiumot.

Telik-e nekünk arra, hogy jogosítványt szerezzenek..

Nyelvvizsga előtt kéne pár plusz óra..

Kocsit szeretnének, de csak tragacsra telne, tudnánk-e segíteni.."


Remélem, ez vicc, mert ezek - a madártej kivételével, ami fent van a neten - mind konkrét igen-nem kérdések, amire te tudod a választ.

2013. febr. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
90%

Ilyen velem is volt :) Egy hete (!!) jártam az orvosira, amikor hozták a rokonok a zárójelentésüket meg a leletüket, hogy magyarázzam már el :D

De van ennél is jobb. Én két év után otthagytam az orvosit, mert a stressz egészségileg tönkretett, átmentem védőnőnek. Azt azért tudni kell, hogy előtte besegítettem koraszülött intenzíven és gyerekosztályon is, tehát értek valamennyit a gyermekbetegségekhez. A párom maradt az orvosin. Ha valamelyik kistestvérem beteg, és tanácsolok valamit anyának, rögtön azzal jön, hogy de azért kérdezzem meg a páromat is, mert ő az orvos... Ő sebészeten dolgozik az egyetem mellett, kettőnk közül én értek jobban a gyerekekhez, de ez anyukámat nem zavarja... Ez is elég frusztráló :D

2013. febr. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Igen az egyik válaszoló nem értette meg a kérdést, nem tudom mi lehetett olyan bonyolult rajta. Kb. úgy képzeld el, hogy életedben nem főztél még semmit, megtanítják neked a madártejet és akkor jön a család, hogy jaj Katikám, te madártejet főzni tanulsz, figyelj már, van ez a 80 fős elegáns vacsora, számold már ki, hogy ilyen-olyan egzotikumokhoz miből mennyi kell, meg csinálj már valami érdekeset tengergyümölcseiből...


Nekem sincs bajom a segítséggel, meg a konkrét kérdésekkel, amikre tudom a választ. De mikor valamit egy-két hónapja tanulsz és akkor a TV ügyvédjének/sebésznek stb. és még én vagyok a hülye, meg a paraszt, ha elmondom, hogy bocsánat, de ez nem így megy, nem TUDOK segíteni, vagy mondhatok valamit, de semmi felelősséget nem vállalok érte.

2013. febr. 7. 18:07
 14/25 anonim ***** válasza:
92%

Építőmérnök hallgató vagyok, hozzám is rendszeren jönnek hogy tervezzem meg, rajzoljam le pl. az új konyhájukat "mert nekem ez jó, mivel ez gyakorlás, meg 2 perces munka".

Egyrészt nem jó nekem, másrészt nem 2 perces munka, harmadrészt pedig képtelenek felfogni hogy nem építésznek készülök, ezáltal konyhát sem tudok tervezni.

2013. febr. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

:)) Én voltam a birka, aki nem értette (jól) a kérdést.

Férjem jogász, míg egyetemre járt, kérdeztek volna tőle is,

de simán közölte, még nem tartunk ott az anyagban.

Mondta évekig, hivatkozva arra, hogy nem is fogja megtudni a választ, mert római jogból dékáni engedély kellett az utolsó vizsgához. Nem mertek többet kérdezni. Elvégezte, munka mellet. Mérlegképes könyvelő vagyok,simán közöltem, így nem lehet könyvelni, hebehurgya adatokból, konkrét ismeretek nélkül, a számok nem hazudnak, ott nincs olyan, hogy valami ilyesmi adat.

Ezek szerint nekünk szerencsén volt, nem háborgattak idétlen kérdésekkel, nem kellet pert nyerni első évesen, nem kellett könyvvizsgálóként mások adóbevallását nyálaznom. Vagy csak jól kidumáltuk a témát. Na, ennyi.

2013. febr. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
88%
Ajaj! Én pszichológiát és pedagógiát tanultam, most épp óvónő vagyok. Megtalálnak lelki kérdésekkel, gyerekneveléssel, szobatisztaság, antidepresszások, alvászavarok, mindennel:) Amennyire tudok, próbálok segíteni, ez természetes, én is faggatom a fodrász barátnőmet, hogy mit csináljak a hajammal, a utazási irodásat a legjobb ajnlatokról, stb:) Ilyenek vagyunk.
2013. febr. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Egy jóbarátom ügyvezető igazgató egy bankban. Egyszer kértem tőle segítséget, hogy hitelfelvételnél milyen konstrukciót tudna ajánlani.

Szegény elkerekedett szemmel mondta, hogy ne haragudjak, ő kockázatelemzéssel foglalkozik, fogalma sincs a hiteltermékekről - de kerít nekem egy fiókvezetőt, aki jobban képben van.


Jómagam sokáig tolmácsolással, fordítással foglalkoztam. Angolul, de valamennyire olaszul is beszélek, illetve sok orvosi szakszöveget kellett fordítanom - ragadt rám orvosi latin is. Zárójelentéseket rendszeresen hoznak ismerősök, hogy egyáltalán miről van benne szó. A rutin miatt tudok segíteni, de ha sima gazdasági fordító lettem volna, néztem volna, mint boci a moziban.

2013. febr. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
88%

Engem mindig angol fordítással b@szogattak. A baj csak az, hogy nem tudok fordítani. Anyanyelvi szinten beszélek angolul, és naponta beszélek is angol, amerikai ügyfelekkel, de egyszerűen nem bírom elmondani magyarul, hogy mi van. Mivel az agyam már "átállt", és magamnak se fordítom le, hanem megértem úgy, ahogy van.


Ja, és tanítsak másokat angolra. Mégis hogy? Ahhoz is kéne valamilyen tudás, nem vagyok pedagógus. Ugyanígy matekot sem tudnék tanítani, pedig értem.

2013. febr. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
90%

Én pl. pszichológus és tanácsadó vagyok. A legtöbb ember szemében a pszichológus mindig jókedvű, mindig megtudja oldani a problémáit, sosem stresszel, sosem ideges, gyakorlatilag nincsenek problémái :D


Ha egy évben egyszer valamiért felviszem a hangom, rögtöm megkapom, hogy egy pszichológus NEM ordibálhat, ahogyan nem lehet szomorú sem...


Nem beszélve a szakmai kérdésekről meg az olyan emberekről akik azt kérdik, hogy "tényleg belelátok a fejükbe"? :D



Komoly szakmai kérdésekre viszont szívesen válaszolok, de azért nem napi 24 órából 24 re

2013. febr. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
65%

Nem értem mit problémázol ezen, simán el lehet küldeni őket a fenébe. Közölni kell velük, ha kell erőteljesebben, hogy ezt te nem tudod/tanultad, stb... A potyázókat meg el kell küldeni a búsba, neked erre nincs időd.

Én gépészmérnök vagyok és simán közlöm bárkivel, hogy nem tudok segíteni, esetleg megnézhetem neked a pöttyös labda katalógusban. Vagy ha tudok egy életképesebb kollégát, átküldöm hozzá.

Csak azt lehet kihasználni, aki hagyja magát.

2013. febr. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!