Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket is állandóan nyaggat...

Titeket is állandóan nyaggat a család mindennel, amit elvileg tanul (ta) tok?

Figyelt kérdés

Pl. mikor épp csak elkezdtem jogra járni az összes rokon mikor meghallotta, folyton ezzel kezdte: ú figyelj már, van ez a ház, és akkor mikor megörököltük... blablabla vagy és akkor elváltak, de most nem látja a gyereket és akkor most mit csináljunk blablabla Ezt kb. az első héttől nyomták, mikor még semmi "jogos" dolgot nem tanultunk azon kívül, hogy mit csináltak Mezopotámiában pár ezer éve.


Később, mikor már tényleg el is jutottunk ilyenekig, akkor meg nem értették meg, hogy nekem az nem elég, hogy ő a kacifántos hülyeségét elmondja 5 mondatban, valószínűleg rosszul, félremagyarázva, kihagyva fontos részleteket és kb. egy fél-egész mondat különbség is azt jelentheti, hogy tök más lesz a válaszom és egy-egy jogeset megoldásos házival internet előtt, ahol tudjuk nézni a jogszabályokat sokszor akár 3 órákat is eltöltünk. Csak nyomták "de hát csak úgy mondd már meg, na, szóval most akkor hogy lesz, mi lesz..mondom, van ez a ház és a Magdika..."


A másik nagy még a fordítások. Több nyelvet tanultam anno, de van amit nagyon elhanyagoltam belőle, nem azt mondom, alapjában véve megértem, szótárral a bonyolult dolgokat is, de nem mindhez van szótár betárazva itthon, ennek ellenére rendszeresen megtalálnak 10 oldalas szakmai szövegekkel, hogy jaj ugyanmár gyorsan fordítsam már le, biztos az nekem semmiség.


A harmadik kedvencem pedig szintén a nyelvtanuláshoz kapcsolódik. Sokan laknak külföldön a családból így a gyerekek kétnyelvűek. Na mikor hazajönnek, akkor a szüleim cirkuszosat akarnak velem játszani, hogy jaj beszéljél vele angolul/németül/máshogy. Mikor a gyerek ugyanúgy beszél magyarul, mint aki itt lakik.


Nekem a tököm ki van néha a családommal, meg az ismerősökkel. Nektek nincs ilyen?


Egyik barátnőm meg programozó és mikor valakivel beszél és ez feljön, akkor egyből jönnek neki azzal, hogy ú figyelj már a laptopom egy csomószor magától kikapcsol meg kiírja, hogy ez meg az... mintha számítógép szervizes lenne. :D


2013. febr. 7. 16:49
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Ez ismerős egy kicsit. Van egy elképzelésem, hogy mit tanuljak, de még be se iratkoztam, csak mazsolázgatom a szakmához tartozó ingyenesen elérhető leírásokat, amelyek ugye laikus számára is elérhetőek, de már van, aki jön, hogy "holnap átküldöm az adatokat, légyszi mondj már pár dolgot ezzel kapcsolatban...".

Egyrészt jólesik, meg meg is nézem, de mindig előrebocsátom, hogy ne vegyék készpénznek, könnyen tévedhetek, inkább szakembert kérdezzenek meg. Eddig úgy néz ki, megértik.

Ha egyáltalán nem akarsz mások peres, jogi ügyeivel foglalkozni, akkor mondd meg határozottan, hogy nem értesz még hozzá, nem tanultad ki a szakmát, nem tudsz tanácsot adni (még).

2013. febr. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, nálam is ez van. Rengetegszer találnak meg angol szakosként bonyolult szakszövegekkel (számítástechnikai, vegyészeti stb.), hogy na ezt most fordítsam le... és akkor fel vannak háborodva, amikor makogok, mert 1. nem biztos, hogy egy pillanat alatt megtalálom a megfelelő szót meg le tudom fordítani magamban úgy a mondatot, hogy magyarul is tűrhetően hangozzon, 2. minden egyes angol szót én sem ismerhetek.

Ja meg a másik, hogy küldik tonnaszámra szüleim ismerősei a gyerekeik angolháziját, hogy nézzem már át, mintha nekem csak arra lenne időm az egyetem, az ügyintézések mellett... volt, amikor heti 3-4 házi érkezett... különben is, sztem a gyerek pont úgy tanul, hogy elkészíti maga a házit, aztán a tanárral utána megbeszélik, nem úgy, hogy az angolos ismerős kijavítja (jelen esetben e-mailben, a neten, még csak meg sem tudom magyarázni rendesen sokszor, hogy miért úgy jó, mi a baj, vagy nem biztos, hogy a gyerek megérti egy leírásból), a gyerek brillírozik órán, hogy tökéletes a házija, közben meg még mindig nem érti, hogy miért in kell on helyett...


Anyukámat meg gyerekorvosként minden ismerős keresi azzal, hogy jaj, most ez fáj, az fáj neki, ilyet pisilt, így érzi magát, mit csináljon/írjon fel neki gyógyszert... és volt olyan, aki komolyan megsértődött, mikor anyukám azt mondta, keressen fel orvost, mert nem tud neki ebben segíteni.- Csomó ember azt hiszi, minden orvos minden bajra tud megoldást, még a legspécibb betegségekre is.


Apukámat meg háztervezéssel keresik folyton, mert alapjáraton építészmérnök, és azt várják el, hogy egy-két szóban felvázolt ötlet alapján pontosan tudja, hogy hogy akarnak egy egész házat felosztani, berendezni, hova akarnak építkezni... és az utolsó pillanatban szólnak elhűlve, hogy jaj, de mi nem előre, hanem oldalra gondoltuk az építkezést, mintha apukám hibája lenne, hogy nem magyarázták el normálisan.


Hát ez van. Sok a hülye ember.

2013. febr. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom mindenhol van ilyen.

Mérnök vagyok.Már amig tanultam is,akkor is a "javitsd meg ezt,javitsd meg azt".Könyörgöm,nem karbantartónak,hanem gépészmérnöknek tanultam...És bár saját paraszti eszemmel meg tudom javitani a kávéfőzőt,de nem mert gépész vagyok...De azt nem fogják fel,hogy a lapostv-t nem fogom szétszedni,mert életemben nem láttam szétszedett lapostévét,szerelő sem vagyok,nem nyúlok hozzá...:D


Több lábon állás végett pénzügyi végzettségem is van.Mindig megtalál mindenki,adóbevallás,áhh,neked 2 perc...aha,ha 1 féle jövedelme lenne,nem pedig kisvállalkozóként 1 éve senki nem könyvelt volna neki...(utóbbinak mondtam egy összeget,hogy szivesen,ennyi a dija,és még ez baráti)

2013. febr. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
Teljesen ismerős, amit a kérdező és a legtöbb válaszoló leírt. :) Két félévet voltam programtervező informatikusi szakon (utána átjelentkeztem máshová), de a család úgy két generációra fel-le azóta is hozzám fordul minden számítógépekkel akár kicsit is kapcsolatos problémájával, mert hogy én ilyen egyetemre jártam egy darabig, akkor biztosan meg tudom oldani... (Végül a pirotechnikánál kötöttem egyébként ki. Ezzel kapcsolatban az volt a kedvencem, amikor a mostani fűtési szezon előtt egy távolabbi rokon felhívott, hogy nézzem át a konvektorát, mielőtt begyújtaná. Megérdeklődtem tőle, hogy ugyan már, honnan kellene nekem értenem a gázszereléshez, mire megkaptam tőle az alábbi választ: "Pirotechnikus vagy, nem? Há' ez is robbanhat, akkor meg csak értesz hozzá!") Engem összességében igazából nem zavarnak az ilyenek, max. megmondom nekik, hogy ne haragudjanak, de lehet, adott dologról fogalmam sincs, úgyhogy nem tudok benne segíteni. :)
2013. febr. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Engem nem zavarnak ezek. Mondjuk tegnap pont az előző munkahelyemről sikerült megkeresni a kolleginának, hogy eltűntek a fájljai, dropboxos szerverhiba miatt, oldjam meg. Elsőre kapásból rávágtam, hogy írjon a support@... emailre, legrosszabb esetben visszadobja, ha nincs ilyen, de aztán ránéztem, és két perc alatt rájöttem, hogy ő volt a hülye, mert törölte a fájlokat tartalmazó mappát... helyreállítottam és boldog volt vele.

Eredeti végzettségem zenész, zenei jellegű kérdésekkel is gyakran megtalálnak. Sokszor olyasmikkel, amikről halvány sejtelmem sincs, mert nem foglalkoztam vele. De mivel szakmához tartozik, szívesen utánanézek, ezzel ugyanis én is fejlődöm.

A párom informatikus, én meg őt szoktam nyaggatni, ha hülyeséggel sikerül, akkor lmgify választ kapok, összetettebb problémánál viszont (ahol én képtelen vagyok értelmezni az angol szakszöveget) szívesen segít.


Összességében szerintem az a jó, ha mindenki segít a másiknak abban, amiben tud. Ha szakmához kapcsolódik a kérdés, akkor nem is baj, ha az ember utánajár, annyival is többet tud. Ha meg nem tud segíteni, akkor ezt lehet válaszolni. Hosszútávon megéri a segítség, mert fordított helyzetben az embernek szívesen segítenek.

2013. febr. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!