Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretlek, de nem mennék a...

Szeretlek, de nem mennék a Dunának, ha nem lennél. Mégis mit kezdjek ezzel?

Figyelt kérdés

A párom mondta tegnap, ezzel indokolva, miért nem lépünk előbbre a kapcsolatunkban.

Szerintem egy felnőtt embernél teljesen normális, hogy nem halálosan szerelmes. Én is csak tinikoromban éreztem úgy, hogy meghalok, ha nem lesz az enyém a nagy szerelmem, aztán mégis élek.

Rákérdeztem, azt mondta, volt olyan lány, aki iránt így érzett. Aztán a lány kidobta persze, és halálos szerelem ide vagy oda, mégse ment a Dunának.


Ez szerintem nettó hülyeség. Vagy tényleg ennyire fontos lenne a "halálos szerelem"?


2013. febr. 13. 11:53
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs túl nagy jelentősége, hogy ezt mondta, majd letisztul nála, hogy tulajdonképpen akkor soha nem lesz senkitől gyereke, mert mindenkit túl lehet élni. Igen, ezt azért már a legtöbb felnőtt tudja, ha nem is mondja.


Ha mindenkinek csak attól lenne gyereke akiért a Dunának menne akkor


a. igen kevés ember szaporodna

b. sok ember lenne már a Dunában


Majd megérti, hogy ez természetes, nem romantikus regényben élünk, rég kipusztultunk volna. A szeretet a lényeg, de folyóba ugrani nem kötelező.

2013. febr. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
67%

Hmm. A párod nem szeret. Te sem őt. Egyikőtök sem hiszi, hogy ennek nagy durranásnak kellene lennie. Marad a józan ész. Ő józan ésszel sem akar továbblépni. Erről van szó? Ti tudjátok. Ha nem tetszik, akkor menj tovább. Ha neked ez így jó (akkor nem írtál volna ki kérdést róla).


"Szerintem egy felnőtt embernél teljesen normális, hogy nem halálosan szerelmes"


Ez meg nevetséges. Nem vagyok gyerek a maholnap 30 évemmel, de szerelmes vagyok közel3 éve a férjembe. Ha te nem tudod, mi az az érzés, akkor nem találkoztál még vele. Ez is sokat elmond a jelenlegi kapcsolatodról. Nem hiszem, hogy ez a semleges időtöltés, amiben élsz, az élet értelme...


Te választod meg, hogy akarsz élni. Én a szerelmet választottam. Te maradsz ott?

2013. febr. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

Szerintem ezen csak az háborodik fel,aki abszolút nem rálisan gondolkozik,hanem valami habos babos mesevilágban él,esetleg 16 éves..


Egy NORMÁLIS,ÉP ELMÉJŰ ember ha véget ér a kapcsolata azzal akit szeretett,vagy "halálosan szerelmes volt belé" elgyászolja,aztán továbblép . Nem megy a Dunának. Persze bunkónak tűnhet,amíg bele nem gondolsz abba,hogy ez teljesen rendjén van. lehet,hogy nem így kellett volna megfogalmazni ,az tény.


Gondolj bele,fordított esetben hogy érzenéd magad,ha azt mondta volna,ha nem lennék meg is ölném magam? Én nem tudnék így élni egy párkapcsolatban,hogyha esetleg szétmegyünk miattam ölné meg magát valaki.

2013. febr. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

"Rákérdeztem, azt mondta, volt olyan lány, aki iránt így érzett. Aztán a lány kidobta persze, és halálos szerelem ide vagy oda, mégse ment a Dunának. "


persze, mert a Dunának menést csak szimbolikus értelemben használta. azt jelenti, h mélyen és szenvedélyesen szerette azt a lányt, nem azt, h meghalna nélküle. az, h élrted nem mennea Dunának pedig azt jelenti, h téged nem szeret igazi, mély szerelemmel, inkább csak szeret, tisztel és jól megvagytok. az, h emiatt nem akar továbblépni a kapcsolatban azt jelenti, h veled ellentétben ő nem elégedne meg ennyivel, vágyik a nyga szerelemre,a lángolásra, ezért nem akarja elkötelezni magát melletted, mert titkon abban reménykedik, h jön majd más, akivel újra átélheti ezt.


sokféleképpen lehet magyarázni, de ezt mondta és még csak nem is árult zsákbamacskát

2013. febr. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

"csak ő még a lángoló szerelmet keresi. Ami azért kár egy kicsit, mert a legtöbb dologban legalább annyira tudatos, mint én. Csak pont ebben nem. "


Drágám, ha pasid a nagy szerelmet keresi, hogy oda legyen valakiért, akkor mi a búbánatos lótúrónak élsz vele? Persze, jól elvan veled, mert kedves vagy, meg nem vagy ronda, meg mert van aki ellátja, meg van kihez szólni, de ez kb 60on felül indok egy együttélésre...


Nem akarlak elkeseríteni, de ennek a kapcsolatnak nem sok értelme van. Ha benne maradsz, és nem távolodsz el tőle, költözöl külön, és hagysz neki teret, hogy rájöjjön mit is akar, akkor majd ott fogsz tartani hogy 10 év múlva lelép mert beleszeret egy munkatársába, mert érdekes módon az a nő az esete, és érte lángol, aztán maradsz a gyerekekkel egyedül.


Itt nem a halálos szerelemről van szó, de hogy valóban oda legyen a másikért, az fontos. Én is elég racionális típus vagyok, sose mentem a Dunának senki miatt, pedig voltam nagyon szerelmes, és dobtak ki úgy hogy nagyon fájt. De itt nem a Dunának menésről van szó, hanem hogy a pasid nem szerelmes igazán. Ezt te is tudod. Ennyi erővel az anyja is választhatna neki jó feleségnek valót, mert azzal is el tud éldegélni, vagy még jobb, ha otthon lakik, mert akkor valóban ki is szolgálják élete végéig.


Beijedt a gyerekvállalástól, te írod hogy elbizonytalanodott, persze hogy azt tette, mert nem lángol, és ez hiányzik neki. Ezért költözz el, és csak legyen lazább kapcsolatotok. együtt is meg külön is, és akkor majd kiderül mi a pálya.


34/N

2013. febr. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Ugyanmár, ez egy szólás-mondás, a pasas sem szó szerint értette, hogy olyan embert keres, aki miatt a Dunába ugrana. Ez szimplán és egyenesen annyit jelent,h ogy nem vagyok beléd szerelmes, tök jól elvagyunk, ha elhagysz, az sem igazán zavar, majd lesz más. Na, és ez itt a gond, szerintem. Nem az, hogy ezt milyen közmondással fejezi ki. Ez a pasi nem téged keres élete párjául, csak ha nincs ló, jó a szamár is, mert gondolom idősebb, úgy érzi, megérett az apaságra. Ahhoz meg tenyészkanca kell... hát ott vagy. Gondolta megmondja egyenesen, mert azért van lelkiismerete, és mégiscsak egy szimpi ember vagy a szemében. De nem több. Ennyiről szól a történet.
2013. febr. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

12-es, minden ember más, érzelmileg is. Nem mindenki él meg mindent ugyan úgy. Van aki imádja a hullámvasutat mert milyen jó, ha liftezik a gyomra, megőrül érte és minden körben felül rá, mint valami elmebeteg rajong érte. Van aki csak nyugtázza, hogy ez jó volt, jöhetünk máskor is, de nem fog minden körnél sorban állni és van aki meg retteg, fél, sikít, apró ponttá zsugorodik, mégis felül, mert élvezi, hogy a saját határait feszegeti. 3 ember, három tapasztalat, háromféle tünetegyüttes, mégis ha megkérdezed, mindhárman azt fogják mondani, hogy szeretik a hullámvasutat. A végeredmény ugyan az, de más a megtapasztalás útja.

Egy érzelem szubjektív. Ha megkérdezel 10 embert, mi a szerelem, akkor lehet 10 féle képpen írják le neked. Nem kell megmagyarázni mit érez a kérdező meg a párja, mert nem tudod, ebben egészen biztos vagyok.

2013. febr. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

17.

az azért nagyjából kiderült, h a kérdező párja mit érez és hogy gondolkodik a kapcsolatukról. csak itt sokan nem akarják tudomásul venni, h mit jelentenek a szavai, hanem különféle szólás-értelmezésekkel jönnek.

2013. febr. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy az a baj, hogy nincs meg az a nagy szenvedélyes szerelem. De ez tényleg ennyire nagy baj?

A csajjal, aki iránt így érzett, alig voltak együtt pár hónapig - azt is úgy, hogy csak hétvégente találkoztak, mert a csaj 100 km-re lakott. Ő meg kocsizott hozzá minden szombaton, randiztak.

De azt is elismeri, hogy vele se házasodott volna össze. Mert hiába a nagy szerelem, ha nem olyan lány volt.


Amikor velem összekerült, ő igényelte mindig, hogy nála aludjak. Ezért költöztem végül ide, mert nincs értelme úgy fenntartani az albérletet, hogy sose vagyok ott. Így persze hamar jöttek a szürke hétköznapok, a problémák. Bár megjegyzem, nekem nem ez az első összeköltözésem, és a mi szürke hétköznapjainkért a legtöbb pár összetenné a két kezét.

Ha egy hétvégét külön töltünk, már hívogat és borzasztóan hiányzom neki. Rengeteg ajándékot kapok tőle. Nagyon hamar bemutatott a szüleinek, ami azért is nagy szó, mert eddig csak az első barátnőjét mutatta be, őt is csak azért, mert ugyanabban a városban lakott, így találkoztak.

Szerintem szerelmes belém. Csak nem azzal a szenvedélyes lángolással.


Gondoltam arra, hogy lelépek pár hétre. De nem hinném, hogy sok értelme van. Több mint két hónapig járt kiküldetésre, amikor csak hétvégente találkoztunk. Akkor egyértelműen kiderült, hogy szeretjük egymást. Most is csak ugyanerre jutnánk szerintem..

2013. febr. 13. 12:58
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom emberek...nem szó szerint érti nyilván, hogy a dunának menne. De nem értem miért mesebeli a nagy szerelem szerintetek. Én voltam olyan lánnyal kivel így voltam, hogy elvagyunk, de semmi extra. Őt azért nem vettem volna feleségül, sőt gyereket se akartam. Most olyan nővel vagyok akiért "Dunának mennék", imádom, szerelmes vagyok belé, mindennap boldogabb tőle. Már attól jobban érzem magam ha ránézek. Szerintem ettől még két lábon állok a földön és tudok reálisan gondolkozni. Tisztában vagyok vele, hogy 20 év múlva már enyhülni fognak ezek az érzések és a szerelem átalakul nagyon mély szeretetté, de ha már így kezdem valakivel, hogy hát nem tudom elvagyok, de ha más lenne mellettem azzal is ellennék, akkor nem tudom mi lenne sok év múlva...Nekem kevés lenne, ahogy a párodnak is az szerintem. F/27
2013. febr. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!