Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretlek, de nem mennék a...

Szeretlek, de nem mennék a Dunának, ha nem lennél. Mégis mit kezdjek ezzel?

Figyelt kérdés

A párom mondta tegnap, ezzel indokolva, miért nem lépünk előbbre a kapcsolatunkban.

Szerintem egy felnőtt embernél teljesen normális, hogy nem halálosan szerelmes. Én is csak tinikoromban éreztem úgy, hogy meghalok, ha nem lesz az enyém a nagy szerelmem, aztán mégis élek.

Rákérdeztem, azt mondta, volt olyan lány, aki iránt így érzett. Aztán a lány kidobta persze, és halálos szerelem ide vagy oda, mégse ment a Dunának.


Ez szerintem nettó hülyeség. Vagy tényleg ennyire fontos lenne a "halálos szerelem"?


2013. febr. 13. 11:53
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
10%
De hát a srác nem is mondta ezt a lánynak, hanem az előző kapcsolatából mesélte. A lény meg magára vette. Nöi hiszti.
2013. febr. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
20-as vagyok. Még annyit hozzátennék, hogy feltetted ezt a kérdést itt, tehát neked sem elég:) Pedig nagyon erősen szeretnéd beállítani úgy hogy igen és te csak reális alapokon képzeled el a házasságot, stb.
2013. febr. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Ezzel vitatkoznék. Elég, de csak ha tudom, hogy a másik is így gondolja. Ha ő a nagy szerelmet várja, akkor nyilván nincs értelme az egésznek.
2013. febr. 13. 13:36
 24/29 anonim ***** válasza:

Mivel volt benne része a nagy szerelemben, akiért ment volna a Dunának. Lesz benne hiányértez, ha nem most akkor évekkel később.


Neked sem ő nagy szerelem, ha jól veszem ki, csak nagy tervek. Hát akkor?

2013. febr. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

A nagy szerelmemről én is tudtam, hogy nem hozzám való. Igazam is lett, az egykor helyes, édes fiúból, akinek nagy tervei voltak, egy lecsúszott drogos segédmunkás lett.

Ha meglátom, még mindig megdobban a szívem, igen. De tuti hogy soha nem szülnék neki gyereket.

(Az ő nagy szerelme se sokkal jobb, egyszerű teremtés nulla ambícióval. A párom pedig olyan nőt akar maga mellé, aki hozzá hasonlóan okos, ambíciózus.)


Ezek még inkább alátámasztják azt az elméletem, miszerint a nagy szerelem még messze nem garancia a jó házasságra.

Már csak az a kérdés, mekkora esély van arra, hogy az ember éretten is nagyon szerelmes lesz, ráadásul olyan emberhez vezérlik a hormonjai, aki illik is hozzá..

2013. febr. 13. 14:47
 26/29 anonim ***** válasza:
Valamikor én így gondolkoztam, a nagy szerelmem elhagyott, megbánta, csak közben jött a realitás, egy langyos kapcsolat, férj...15 évig gyerekekkel stb. Most újra azzal nagy szerelmemmel vagyok, akihez nem illettem...igen, és elfogadta a gyerekeimet. Akire mindig jó érzéssel gondoltam, sokszor a házasság alatt is, csak agyban rendeztem. Aztán...mégsem.
2013. febr. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Szimpla tahóság és szándékos fájdalomokozás volt a kedves párod részéről, semmi más.


Visszaadhatod az agressziót neki, hasonló formában, mint ahogyan ő tette, és akkor a következő években szép kis rózsák háborúja lesz a kapcsolatotokból; elgondolkodhatsz azon, hogy mi a francot keresel mellette; illetve nem teszel semmit, és ide jársz sírni, panaszkodni, hogy mekkora tahó a párod. Ami ugye, nem visz előre egy cseppet sem...

2013. febr. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

nem fontos a halálos szerelem. azt hagyjuk meg a tiniknek, igaz, ők sem halnak bele, csak akkor még intenzívebbek az érzelmek.


egy érett ember talán úgy tudja kimutatni ezt a fajta szeretetet, hogy amikor elhagyja az, akit élete párjának hitt, utána nem bonyolódik komoly kapcsolatba. ismerek ilyet, nem is egyet. az ex az etalon, hozzá foghatót nem talál, így más sem kell pótléknak.


én sosem dobálódznék a páromnak mindenféle Dunás szöveggel, inkább csak annyit mondanék, h ha veled nem működik, akkor más sem kell. szétnéztem már a világban jobbra s balra, és amikor nyugtáztam, h nála jobb nincs, akkor fogalmazódott meg bennem mindez.

2013. febr. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Elég komoly szűrő a kapcsolat perspektíváját illetően, ha ilyet mond a másik fél. Nyilván nem szó szerint kell értelmezni egy ilyet, de a jelentése akkor is abban rejlik, hogy nem rendítené meg különösebben érzelmileg, ha különválnának az utak. Én sem vagyok már "halálosan" szerelmes a páromba, de olyan mély, elkötelezett kötődést, társszerelmet érzek iránta a mai napig, hogy ha szétmennénk, alapjaiban rendülne meg az világom meg úgy a létem. Hiszen ő már az identitásom része. Úgyhogy nem akarlak elkeseríteni, de rég rossz, ha valaki nem így érez veled kapcsolatban. Volt páromnál szintén ez volt a probléma, hogy úgy volt jelen a kapcsolatunkban, hogy 100%-ig soha nem lényegült át sem velem, sem a terveinkkel; úgy állt hozzá, hogy jól megvagyunk momentán, ha együtt maradunk, az jó, de ha nem, az sem olyan egetverően nagy probléma. A te párod is így van ezzel és erre ékesen rávilágít, hogy ennek okozataként motivációja sincs a kapcsolatotok fejlődésében.
2013. febr. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!