Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan küldjem el kedvesen?...

Hogyan küldjem el kedvesen? Az egész családom kibeszél.

Figyelt kérdés

A nagypapám mostanában gyakran átjön, mert unatkozik. Csakhogy ilyenkor 4-5 órát itt van, és egyszerűen nem tudok nem figyelni rá, mesél, mesél, de én közbe nem tudok takarítani, tanulni, főzni..

2 napja mondtam neki tök kedvesen, hogy már késő van, szeretnék elmenni aludni, erre bedurcizott, hazament, és körbetelefonálta a családot, hogy én kidobtam őt.

Itt volt délután 5-től... Elküldtem 9-kor, utána EBÉDELTEM, tanultam, felporszívóztam, majd 1-kor végre mehettem aludni...


Most mit csináljak? Nincs nekem erre időm, hogy napi több órát leüljek és hallgassam... Ha nem teszem le a hátsómat, miután hazaértem, akkor is csak 8-ra végzek mindennel itthon..


2013. febr. 13. 12:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Egészen egyszerű, szólj a szüleidnek hogy nem tudsz tanulni ha a papa reggeltől estig a nyakadon lóg.

Ha ő be tud árulni, neked is megy, nem? :D

2013. febr. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Az lenne a válasz, hogy biztos csak túlzok, meg tudok este is tanulni, stbstb...

Sose voltam kedvenc, az én szavam nem számít sokat

2013. febr. 13. 12:42
 13/21 anonim ***** válasza:
53%

Akkor csináld a következőt. Ha átjön a papa és leül beszélgetni, akkor mond neki hogy

- Pap, figyellek rád de közben a kezem is jár!"

Majd állj neki takarítani, főzőcskézni stb. Kínáld meg ennivalóval, majd mond neki hogy most elmész fürdeni. Ha marad a papa, akkor fogod a könyveket és a kádban áztatva tanulsz egy kicsit..vagy relaxálsz. Ha még mindig ott van a papa, akkor mond neki hogy

-papa , én holnap hajnalban kelek, most lefekszem, ha mész csak csukd be az ajtót magad mögött." Azt neki 2 puszit és bevonulsz a hálószobába..


Vagy kérd meg az egyik barátodat hogy X időben hívjon fel telefonon, és mondjon bármit. Te meg amikor felveszed, csak annyit mondj a telefonban hogy

- oké! Értem. Megyek és átviszem a könyveket! Rendben már indulok is.. "

A papának meg adj be egy szöveget hogy a csoporttársad beteg volt, fogalma sincs mit kell tanulni, így most átviszed az anyagot neki..

Ha nem akarsz egyenes lenni akkor ezeket el lehet játszani. Bár egyszerűbb lenne ha összehívnád a családot a papával együtt, és ott amikor mindenki egyben van elmondanád a panaszodat..

2013. febr. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Ez a baj velem, hogy nem tudok nem rá figyelni. Nem tudok közben főzni, mert figyelek rá és elvonja a figyelmem.

Mindig is utáltam a háttérzajokat, így nem megy.. Pedig tényleg próbáltam:(

Pl ha tv-zek, és valaki beszélget, hiába hangosítom fel a tv-t, nagyon zavar a beszélgetés és csak arra tudok figyelni. Ugyanez van a papával is

2013. febr. 13. 12:46
 15/21 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy ők adják a pénzt? És ha nem vigyázol papára nem adnak? Akkor kérj órabért a papa pesztrálására is! Ez nevetséges!
2013. febr. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

-.-

Nyilván ha papa mond még nekik pár ilyet, nem fognak utalni pénz. Nem azért utalnak, mert "pesztrálom", hanem mert nem tudom eltartani magam

2013. febr. 13. 13:15
 17/21 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem cserélj lakáskódot. Mindenkinek megjár a nyugalom és a magára figyelés. Ha ehhez nincs szíved, akkor amikor ott van a papa, nyugodtam állj neki mosogatni, mosni, fürdeni. Csináld a dolgodat, szerintem nem hátráltat ha porszívózol, vagy mosogatsz, akkor beszélhet neked a papa, leülteted egy fotelra vagy egy székre, és nyomd a szöveged papi. Mint egy rádió. Az idős embereknek nem arra van szükségük, hogy beszélgessenek velük és fűzzenek hozzá kommentet, hanem hogy a régi emlékeiket tapasztalataikat elregéljék anélkül, hogy bárki válaszolna rá. Csak annyi kell nekik hogy hallgassa valaki őket. Ez nem nagy teher, laktam én is már ilyen szószátyár nyakon lógós öregemberrel. Ha fürdeni akarsz akkor elmész fürdeni ne érdekeljen hogy beszél hozzád, hagyd ott és menj fürdeni. A tanulást javaslom hogy könyvtárban végezd, oda csak nem jön utánad, és nyugalom van. Ha aludni akarsz akkor kapcsold le a csengőt, és zárkózz be. Ha a barátokkal akarsz találkozni akkor ne küldd ki hogy elmész otthonról, hanem telefonálj a szüleidnek, hogy vigyék haza mert most dolgod van.
2013. febr. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Kertes ház, a kaput nem tudom bezárni, mert apa haverja szokott segíteni fát hordani, stb. Ha meg bezárom, nem tud ő se jönni
2013. febr. 13. 14:13
 19/21 anonim ***** válasza:
Olvasd vissza, mennyi tanácsot kaptál, de mindenre csak írsz egy kifogást válaszul. Nagyon egyszerű, hívd fel a szüleidet, kérdezd meg tőlük, megszüntetik-e a támogatásodat ha többet nem engeded be a papát. Ha azt mondják, igen, akkor kezdd el megoldani a megélhetésedet. De a papának többé ne nyiss ajtót. Panaszkodsz, de nem teszel semmit, hogy változzanak a dolgok. Az rendben van, hogy segítenek a szüleid, de bármikor bárkivel előfordulhat, hogy többé ha akarnak sem tudnak segíteni. Az élet pedig akkor sem áll meg. Ez meg, hogy fát hoznak? :) Majd felhív telefonon aki nem tud bemenni. Ja, hogy telefon sincs?
2013. febr. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
És áruld el, havi 20.000 ft-ból hogy éljek meg? Ennyi a max, amit diákmunkával össze tudok hozni!
2013. febr. 13. 20:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!