Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy kötelező...

Létezik olyan, hogy kötelező gondozni egy szülőt?

Figyelt kérdés

Férjem édesanyja már szinte soha nem józanodik ki. Alkoholista és drogos is. Sajnos a családban már volt egy hasonló eset és ott az alkoholista férfi agya az alkohol és valami roham miatt annyira károsodott, hogy többé nem tudta ellátni magát. A lánya évekig ápolta, kísérgette wc-re, fürdette, etette. A végén már semmit sem tudott a külvilágról. Csak ült a fotelben és bámult maga elé. Olyan volt, mint egy szobor. Ma arról beszélgettünk, hogy mi van, ha anyós is ide jut az alkohol és a tabletták miatt. A férjem szerint köteles gondozni élete végéig, de azt is mondta, hogy ő nem fogja feladni az állását a részeges, drogos anyja miatt. Gyanítom, hogy arra számít, hogy majd én pelenkázom az anyját, meg etetem, fürdetem, ha tényleg elborul az agya. Szerinte kijönnek környezettanulmányra ilyen esetben és ha azt látják, hogy van egy szabad szoba, ahol lakhat, akkor köteleznek minket arra, hogy gondozzuk.

Létezik olyan intézet, ahova egy lerobbant alkoholistát el lehet helyezni és havi fix összegért gondozzák?


Van egy 2 éves gyerekünk. Az számít valamit?


Tudom gonoszság, hogy nem akarom majd gondozni, de önszántából iszik és ne én szívjak már emiatt.


2013. febr. 13. 14:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Van már: öregek otthona és hasonló intézmények az országnak szinte minden szegletében. Igaz, hogy ezek fizetősek, de szakszerűen ellátják az öregeket, ha kell, az orvosi ellátást is megkapják.

Majd szétnéztek amikor eljön az ideje.

2013. febr. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Pénzért manapság mindent meg lehet venni.


Ha köteleznének is bárki gondozására, azt nem úgy értenék, hogy személy szerint neked kell kicserélni a pelenkáját. Elég az is, ha beadod valahova valamennyi pénzért, ez helyenként változó, ahol ezt megcsinálják.

2013. febr. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
26%

Olyan hely van,ahol az idős lerobbant embereket havi x összegért gondozzák,na de hogy egy alkoholistát megtűrnek-e,fogalmam sincs.

Nekem van egy idős néni ismerősöm,ő is nagyon durván alkoholizált,és egy baleset következtében idősek otthonába kényszerült.Azóta is ott van vagy 2 éve már.Véleményem szerint az idősek otthonába is adnak valamit be nekik hogy nyugodjanak...még azoknak is akik nem alkoholisták...

Amúgy megértelek,meg nem is.Azért mégis csak a férjed anyja,akármit is csinál,neki köszönheted a párod.Sajnálatos dolog,hogy idáig jutott,de akkor is számítana rátok.Nem azt mondom,hogy ápold mert az a dolgod,csak normális esetben ezt kellene tenned...

2013. febr. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Normál esetben biztos nem fordítanék neki hátat és biztos segítenék az ápolásában, de sajnos én nem csak a férjemet köszönhetem neki, hanem azt is hogy pár éve egy dühöngő idegroncs férj mellett élek. Meg azt is neki köszönhetem, hogy a sok idegeskedés miatt koraszülött lett a gyerekünk.

Jelenleg éppen a házasságunkat próbálja tönkretenni, de nem is ez a lényeg, hanem az, hogy valahova el tudjuk helyezni, mikor már teljesen elmegy az esze.

2013. febr. 13. 15:08
 5/12 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos nem volt lehetőségünk nagymamánk mellett lenni állandóan, de fizettük először a szaksegítséget, majd az otthont, és rendszeresen látogattuk. Minden héten bementünk hozzá, így 2-3 naponta valamelyik unokája meglátogatta. Szeretetből. Nem kötelességből.

Anyámért a kisujjamat sem mozdítanám, és egy forintot sem fizetnék ki. Tudom, hogy van elvileg ilyen törvény, de nem hinném, hogy tényleg el kell tartanunk. Ha bárki kötelezne rá, megfognám a férjem és a gyerekeinket kiszöknék az országból inkább :)

A férjem apja is alkoholista, őt anyósom ápolja, de ha nem tenné meg akkor mi sem. Bár szerencsére a férjem sosem kérne tőlem ilyet, de ha tenné, akkor mehetne apjával együtt. Senki nem tudna rávenni, hogy egy alkoholista búbánatot ápoljak, aki saját magát tette tönkre.

Egyébként vidéken élek, itt van olyan falu, ahol legtöbben lecsúszott alkoholisták..

A legszebb az egyébként, hogy a valóban beteg, sérült emberektől, gyerekektől vonják el a pénzt, egy kalap alá tartoznak törvényileg...

2013. febr. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
Szóval van olyan falu, ahol az öregotthonában lecsúszott alkoholisták vannak. Normális kisöreget ide nem is adnak be a rokonok, inkább viszik őket messzebb
2013. febr. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát igen, ha apósom élne és lerobbant volna, őt biztos nem küldeném otthonba, se a párom nagymamáját, de az anyját igen :(
2013. febr. 13. 15:15
 8/12 anonim ***** válasza:
64%
Igen, csakhogy az sem olyan egyszerű, hogy nem küldöd otthonban. Fél8 fél5ös munkaidővel, két kicsi gyerekkel, bármennyire fájna megtenném. Nem mindenkit lehet már ennyi időre magára hagyni. Sokszor szükséges jó ez a választás is.
2013. febr. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szóval van ilyen is, olyan is.

1. Szomszédasszony már járás-képtelen volt, a lányai vidéken, berakták egy olyan helyre, ahol nagyon szépen ellátták, orvosilag is és egyébként is mindent megkapott. A lányai fizették.

2. Másik: eladta a saját lakását itt a házba, az árát oda-adta egy hasonló intézménynek. Azért a pénzért haláláig megkap mindent. Valaki a múltkoriban meglátogatta: örült, hogy ezt megképte, megkap mindent, kaja, ami kell, mosnak, főznek rá. Ő pedig a többivel együtt tévéznek, kártyáznak, stb. A családja látogatja. Örül, hogy a házimunkát már nem kell csinálnia, szinte élvezi az életet.

Sokféle van, persze egész biztosan lehet találni valami szolidabbat is, hiszen nagyon sokan nem adhatják fel a munkahelyüket csak azért, mert a nagymami vagy nagypapi igényli a gondoskodást.


Ha úgy gondolod, net-en nézz utána, hogy hol, merre, milyen lehetőségek vannak "úgy általában". Ha a helyzet komolyodik, akkor már lesz valami támpontod, hogy merre induljatok el.

2013. febr. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
44%
Megkérdezhetem az illetőt, hogy miért pontozta le a 6os hozzászólásomat? Nem szokott érdekelni, de most mégis. Leírtam mit tapasztalok, mit hallok ismerősöktől. Szerintetek nem tudok értelmezni egy olyan mondatot, hogy valaki oda nem adná be az anyját/apját? :)
2013. febr. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!