Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy kötelező...

Létezik olyan, hogy kötelező gondozni egy szülőt?

Figyelt kérdés

Férjem édesanyja már szinte soha nem józanodik ki. Alkoholista és drogos is. Sajnos a családban már volt egy hasonló eset és ott az alkoholista férfi agya az alkohol és valami roham miatt annyira károsodott, hogy többé nem tudta ellátni magát. A lánya évekig ápolta, kísérgette wc-re, fürdette, etette. A végén már semmit sem tudott a külvilágról. Csak ült a fotelben és bámult maga elé. Olyan volt, mint egy szobor. Ma arról beszélgettünk, hogy mi van, ha anyós is ide jut az alkohol és a tabletták miatt. A férjem szerint köteles gondozni élete végéig, de azt is mondta, hogy ő nem fogja feladni az állását a részeges, drogos anyja miatt. Gyanítom, hogy arra számít, hogy majd én pelenkázom az anyját, meg etetem, fürdetem, ha tényleg elborul az agya. Szerinte kijönnek környezettanulmányra ilyen esetben és ha azt látják, hogy van egy szabad szoba, ahol lakhat, akkor köteleznek minket arra, hogy gondozzuk.

Létezik olyan intézet, ahova egy lerobbant alkoholistát el lehet helyezni és havi fix összegért gondozzák?


Van egy 2 éves gyerekünk. Az számít valamit?


Tudom gonoszság, hogy nem akarom majd gondozni, de önszántából iszik és ne én szívjak már emiatt.


2013. febr. 13. 14:53
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
51%

Azt csak hiszitek hogy az időseket NAGYON SZÉPEN ELLÁTJÁK havi x összegért.

Pár ilyen idősek otthonról tudok,és el sem hinnétek mit művelnek az öregekkel.

A legtöbb helyen szinte elveszik az összes nyugdíját az embernek,ha nem még a gyerekeknek/unokáknak kell ráfizetni a havi ellátásra.

Az öregeket nem fürdetik ám minden nap.Ágynemű húzás kb másfél-2 havonta van.

És akár hiszitek akár nem,nyugtatózzák őket,nem csak azt akik drogoztak vagy ittak elötte.

Csak egy utolsó példa:nyáron egy tolószékbe kényszerült nénit kint "felejtettek" a napon 40fokban...

2013. febr. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

A remekbeszabott FIDESZ szerint létezik, egyébként nem.


Nem kötelező szülőt a nyakadba benned, ahogyan neki sem volt kötelező gyereket csinálnia. Ha nem akarsz szívni, akkor nem teszed. Ennyi.

2013. febr. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!