Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyereket egyedül nevelő...

Gyereket egyedül nevelő anyuka - új pár. Hogy fogadtassak el bizonyos dolgokat a gyerekkel? ( bővebben lenn )

Figyelt kérdés

Van egy 5 és fél éves kisfiam, az apukájával már kb. 2éve nem vagyok együtt. Ritkán tudnak sajnos találkozni az apukával, de jó a kapcsolatuk nagyon - köztünk is baráti viszony maradt.

Viszont van most egy párom pár hónapja, akivel úgy néz ki hosszabb távú lesz a dolog. Legtöbbször még egyelőre igyekszünk kettesben szervezni programot, de így hogy komolynak vélhető a dolog, a fiammal is összeismertettem már.

Nincs is köztük gond, a kisfiam is elfogadta őt, ahogy a párom a fiam, játszanak együtt, ha jön, akkor rendesen örömmel várja őt a fiam, stb.

Meg is érti, meg tudja régóta, hogy nem vagyok az apukájával, illetve hogy nekem más párom van. Látszólag nagyon jól fogadja ( rosszabbra számítottam).

De van egy kis gond... egy szobánk van, így a gyerek is adott esetben velünk egy szobában alszik - bár ez idáig csak 2x fordult elő.

És itt jön a kérdés, meg első esetben a sértődés a gyerek részéről:

"anyu, te miért a "Jóskával" alszol? Ne aludj vele!"...

... és ez rettentő kellemetlen számomra, nem tudom, hogy vezessem be ezt a gyereknél, azt se akarom, hogy szegénynek a lelkivilága bánja ezt az egészet.

Főleg ha esetleg a későbbiekben szó lenne ilyenről, hogy összeköltözés vagy hasonlók, akkor ez "mindennapos" probléma lenne...

Nektek hogy fogadta a gyereket az ilyet? Tudnátok tanácsot adni?



2013. febr. 13. 21:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
63%

71 %-os kötelekdő válaszoló! Inkább olvass alaposabban!


"van most egy párom pár hónapja"


Nem 1, hanem pár....

Rég túl van a kérdező a tinikoron (bocs kérdező, de tény), hogy pasizni csak heti 2-szer, ottalvás meg ha anyuka megengedi 1 év múlva....

2013. febr. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

Igen. Tudok tanácsot adni.


1. Külön szoba, egy ötéves kisfiúnak nagyon fontos az, hogy az egyedül élő anyuka ne tekeredjen rá lelkileg és ne fojtsa meg, és nagyon fontos az apa-kapcsolat stabilitása (pláne ebben a korban!).


2. Ne kend másokra a saját felelősségedet, és ha új pasid van, akkor is figyelj a gyerekedre. Egyébként ha problémái lesznek a kisfiúnak (pl. visszaesik egy korábbi fázisba: újra bepisil, állandóan rajtad akar lógni stb.), akkor vidd el a legközelebbi Nevelési Tanácsadóba vagy Gondozóba, pszichológushoz.

2013. febr. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 zabmester ***** válasza:
69%

Fontos: azért alszotok egy szobában, mert nincs több szoba, vagy azért, mert így szoktátok meg, de amúgy lenne hely? Mert ha nincs máshol hely, akkor az elég kellemetlen, szerintem hosszabb távon nem nagyon lesz ez így jó. Mondjuk ha meg van hely, és most teszed külön szobába, akkor a gyerek gondolhatja azt, hogy ő most ki lett túrva.

Egyébként nálunk is hasonló volt a szituáció, csak itt külön szobája van a gyereknek. Tulajdonképpen többek közt ezrét is szoktattam rá, hogy neki éjjel a saját ágyában van a helye, nem mellettem, mert már régebben is gondoltam rá, hogy majd ha egyszer lesz párom, akkor ne érezze úgy, hogy kipateroltuk a helyéről. De amúgy meg is beszéltük, hogy "Jóska" azért alszik velem, mert ha két felnőtt szereti egymást és egy párt alkotnak, akkor szeretnek együtt is aludni. Meg beszélgettünk arról is, hogy majd ha nagy lesz, és lesz felesége, akkor ő is a feleségével fog aludni, mert ezt így szokás, ésatöbbi. Nem volt ebből nálunk gond, sőt, amikor még nem laktunk együtt, csak már sűrűn aludtunk együtt, akkor a gyerek reklamálta a legjobban, hogy "Jóska" miért megy néha haza :D Neki amúgy az egész összeköltözés hatalmas pozitív élmény volt, már csak azért is, mert megkapta a régi ágyamat, így neki már kettő is van :D

Na, lényeg az, hogy szerintem meg kell beszélni vele, hogy miért alszotok együtt, és hogy ez teljesen természetes, és ha felnő, ő is majd a szerelmével fog aludni, meg a többi felnőtt is így alszik együtt. Egy ötéves ezt simán megérti. Persze idő kellhet, míg megszokja, de ha természetesen kezelitek a dolgot, akkor kétlem, hogy ez törést okozna benne.

2013. febr. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen segítő szándékú tanácsokat - így is lesz.

Megbeszélem a fiammal, amibízok benne, hogy jól alakul majd, mert eléggé értelmes gyerek egyébként :)

Szóval bizakodó vagyok.

A közös szoba sajnos kényszermegoldás, mert 1 szobás az albérlet, ahol élünk. Mindenképp tervezek nagyobbat, hisz elég "nagy" már ő is, mindenképp "egészségesebb" lenne külön szobában, de jelenleg erre most anyagilag nincs lehetőségem.

Mindenesetre nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)

2013. febr. 14. 18:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!