Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Ti engednétek a 10 év...

Szülők! Ti engednétek a 10 év alatti gyereketeknek, hogy ilyen műsorokat nézzen?

Figyelt kérdés
PL Forró nyomon, Tények, Kékfény, Gyanú árnyékában?
2013. febr. 15. 11:03
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
82%
Nem igazán, de szerintem az enyémeket nem is érdekelné. Viszont ezeknél sokkal károsabbnak tartok egy-egy mesefilmet, a nyaló világot meg egyes színvonal nélküli műsorokat. Egy olyan műsort meg abiben agyatlan celebek, meg amiben Kiszel Tünde, Geronazzo Mária szerepel akkor se néznénk meg, ha állig begombolkozva bibliai történeteket olvasnának fel.
2013. febr. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
92%

Nem.

Egy 10 év alatti gyereknek nem kell azt látnia, hogy az emberek megölik egymást,megerőszakolják a fiatal lányokat, stb..

Véleményem szerint ez kihathat a későbbiekben a gyerekre.

Inkább nézzen valami értelmesebb mesét (amiből sajnos már egyre kevesebb van :/ )

2013. febr. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy megengedném, bár az is igaz, hogy nem lehet elszigetelni a gyereket attól, hogy lássa, igenis vannak ilyenek. De az sem mindegy ám, hogy mondjuk 9 évesről beszélünk vagy sokkal kisebbről. Mert a 10 év alatti gyerek kategóriába mindkettő beleesik.
2013. febr. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
Nem engedném meg! De a tiltás módszerén van a lényeg nem magán a megtiltom vagy nem tiltom meg és ez általában minden nemű tiltásra érvényes. Ne dohányozz,ne igyál,ne drogoz,ne nézzél ezt azt a Tv-ben,stb. Beszélgetni kell a gyerekkel és irányítani,irányokat mutatni neki és nem csak egy igennel vagy nemmel,helyeselni vagy éppen tiltani bármit is. Nézzünk egy "egyszerűbbnek tűnő" példát.: Ne dohányozz,kiverem a szádból a cigit,stb. Szóval nem így kell tiltani és fenyegetni a gyereket és nem így kell rávezetni a helyes irányra. Nem is úgy,hogy "tudományos" magyarázatokkal és statisztikával tömjük a fejét. Ezek helyet inkább célravezetőbbnek tartom azt,hogy helyettesítéssel irányítsunk. Pl. tudod aki nem dohányzik,jobb sportoló lesz,pénzt tud gyűjteni magának új ruhára,nyári vakációra,játékra,számító gépre,stb. Összefoglalva: Beszéljünk a gyerekkel a tiltandó témáról,annak előnyéről és hátrányáról,közösen mérlegeljünk azaz gyakoroltassuk a mérlegelést és segítsünk a tiltott vagy tiltandó dolog helyett helyettesítő elfoglaltságot,tevékenységet,hobbit,szokást,stb.találni.
2013. febr. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
54%
Ez gyerekfüggő. Ha őt ennyi idősen inkább az ilyesmi érdekli, akkor minek tiltanád?
2013. febr. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

Én a forró nyomon-t szerettem gyerekkoromban!:D Nem tudom mennyit értettem meg, de szerettem, pedig alsós voltam. Nekem nem tiltottak a szüleim semmilyen műsort, ovis koromtól kezdve volt saját tv-m a szobámban. Persze legtöbbször meséket néztem /nickelodeon, minimax, cn, viasat3-as mesék/, aztán áttértem a discoveryre, animal planetre, natgeora. Most már csak a híradót nézem meg este, a többi minden internetről van, amit kedvem szerint válogatok össze.

A gyerekemnek is megengedném, hogy nézze, kivéve az agysorvasztó megasztár szerű műsorokat és a valóságshowkat. Te tőlem nyugodtan nézhetne tényeket, forró nyomont.

2013. febr. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy a gyerekeket érdekli az ilyesmi,de ha mégis attól mert nézik nem biztos hogy negatív hatással lesz rájuk, a legtöbb ilyen műsor tanúlságos, és sok mindenre felkészíthet. Csak meg kell tanítani levonni a helyes következtetéseket.
2013. febr. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
X-aktákon és horror filmeken nőttem fel, ennél nem sokkal rosszabb a valóság.
2013. febr. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

A gyerektől függ ha mindent túlaggódik és félős akkor nem engedném, egyébként igen.

Még fiatal vagyok nagyon, nem szülő. De butaságnak tartom a tiltását. Én is néztem ilyeneket, meg még ilyenebbeket ahogy öcsém is megtette.

Teljesen személyfüggő,hogy ki hogyan reagál rájuk. Én például be voltam sz*rva a barátnőm által kitalált horror történetektől míg egy gyilkosos krimit úgy néztem végig,hogy "Na ez tök érdekes!"

2013. febr. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

#8


Ne magadból indulj ki. Vannak a koruknál értelmesebb gyerekek akiket az ilyesmi jobban leköt amint a debil agypusztító mesék.

2013. febr. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!